חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האיגוד העניק פרס מפעל חיים ליצחק פרמט

אליפות ישראל לבוגרים היא מקום מצוין לראות את צמרת טניסאי ישראל פעולה, אך גם זמן מצוין כדי להעניק כבוד לחלק מדור המייסדים שנתנו את התשתית המקצועית לענף.

כזה הוא יצחק פרמט בן ה-75 שמאז שנות ה-50 ועד היום מרביץ את תורתו במאות ואולי אלפי שחקנים שבזכותו למדו את רזי המשחק והצליחו להתברג בצמרת הענף.

באיגוד הטניס החליטו להעניק לפרמט פרס מפעל חיים על תרומתו רבת השנים, עד עצם היום הזה. את הפרס קיבל פרמט במהלך ההפסקות שבין משחקי הגמר של אליפות ישראל.

פרמט התחיל את דרכו כשחקן נוער השלישי בטיבו בארץ וכבר אז התחיל ללוות ולאמן שחקנים צעירים ממנו, חלקם משחקים עד היום. פרמט שיחק כבוגר בקבוצת מכבי צפון וזכה איתה מספר פעמים באליפות המדינה.

את קריירת האימון הרשמית שלו פתח בהצלחה רבה בראשון לציון, כור מחצבתו, כאשר שני חניכיו הראשונים היו לאלופי הנוער עד גיל 18. אחד מהם, רובי פורגס, אף ייצג את ישראל בגביע דייויס. בחלוף השנים המשך פרמט לייצר שורות רבות אלופים שייצגו את ישראל במפעלים השונים.

מלבד האימון בראשון לציון היה פרמט למאמן גביע הפדרציה, גביע גלאה עד גיל 20 והביא את נבחרת גילאי 16 עם גלעד בלום ועמית נאור לעלייה היסטורית משלב הבתים. פרמט גם היה למאמן ראשי במועדון אס'א תל אביב, וגם אימן בקאנטרי קלאב תל אביב ומכבי צפון, ולא פסח על אימון נבחרות הנוער וניהול תחרויות נוער גדולות.

קרוב  ל-40 שנה היה לאחראי תחום הטניס בבית הספר למאמנים והכשיר, בין השאר, מאמנים כמו שלמה צורף, עודד יעקב, רונן מורלי, רוני קריגסמן, מנו זגורי ומיקי זרגרי.

גם בזירה הבינלאומית לא נשארו אדישים למקצועיות של פרמט והזמינו אותו להרצאות רבות כשהמפורסמת שבהן הגיעה מהיכל הקודש של הספורט הגרמני, בית הספר הגבוה לספורט בקלן, בו נתבקש פרמט להעביר קורס מאמנים.

במהלך השנים כתב פרמט ארבעה ספרי הדרכה בטניס, תירגם את חוקת הטניס ואף את שיטת 'שחק והישאר' אותה מנסה לקדם פדרציית הטניס העולמית ממש בימים אלה.

'למרות שאני כבר נחשב לקשיש, אקווה עוד להמשיך לפעול, לקדם דברים ואולי אף להפתיע, וזאת במסגרת סגירת המעגל במועדון הטניס מכבי גלי הדר ראשון ציון', סיכם.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן