חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דל פוטרו זכה בבאזל, סרינה בטורניר סוף השנהחואן מרטין דל פוטרו, החמישי בעולם, הגן הערב (ראשון) בהצלחה על התואר שלו בבאזל כשגבר על הגיבור המקומי ואלוף הטורניר חמש פעמים, רוג'ר פדרר 6:7 (3:7), 6:2 ו-4:6 בתוך שעתיים ועשרים דקות בשחזור של הגמר מהשנה שעברה.

השניים התחבקו בסיום ארוכות ליד הרשת, כשהנחמה היחידה של פדרר, שכל כך רצה לזכות שוב מול הקהל הביתי, אולי בפעם האחרונה, היא שעם הגמר הזה הוא הבטיח כמעט סופית את מקומו באליפות סוף השנה בלונדון בעוד כשבוע וחצי.

דל פוטרו השיג שבירה במערכה הראשונה ל-3:5, אבל פדרר שבר מייד על האפס, לשמחת הקהל המקומי. הארגנטינאי עלה לשתי נקודות שבירה ומערכה במשחקון הבא, אבל פדרר הגיש טוב והישווה ל-5:5. המערכה הגיעה לשובר שוויון בו שלט הארגנטיני עם 3:7.

השווייצרי פתח עם שבירה את המערכה השנייה ועלה ל-0:2 ובהמשך ל-1:4, דל פוטרו לא הצליח לחזור למערכה, נשבר שוב ופדרר סגר 2:6 מבטיח.

 

"רוג´ר
רוג´ר פדרר (רויטרס)
 

 

המומנטום חזר לדל פוטרו בתחילת המערכה השלישית, עם שבירה מיד בתחילתה. מהרגע הזה פדרר הצליח רק לרדוף אחרי דל פוטרו עד לסיום המשחק וזה שמר על ההגשות שלו וזכה בתואר ה-17 שלו בקריירה והרביעי השנה אחרי שזכה ברוטרדם, וושינגטון וטוקיו.

פדרר צריך כעת לעלות לסיבוב השלישי בטורניר המאסטרס בפאריס בשבוע הבא, כדי להבטיח את מקומו באליפות סוף השנה בלונדון בפעם ה-12 ברציפות.

יוז'ני זכה בטורניר ולנסיה
מיכאל יוז'ני מרוסיה זכה בתואר העשירי בקריירה שלו והשני העונה כשהפתיע בגמר טורניר ולנסיה את השלישי בעולם ואלוף השנה שעברה, דוד פרר 3:6 ו-5:7 בתום שעה ו-23 דקות. אחרי שהפסיד את המערכה הראשונה, פרר עלה ליתרון שבירה מבטיח, 1:4 במערכה השנייה אבל יוז'ני בן ה-31 שבר פעמיים בחזרה וניצח.

סרינה זכתה בטורניר סוף השנה
סרינה וויליאמס זכתה  באליפות סוף השנה של טניס הנשים כשגברה על נה לי הסינית, השלישית בעולם החל מהדירוג של מחר (שני), 6:2 , 3:6 ו-0:6.

בתחילת המשחק סרינה המשיכה את ההופעה הכבדה והעייפה שלה מחצי הגמר מול ילנה ינקוביץ' ולי נראתה בדרך לתואר באופן מאוד מפתיע. אבל הראשונה בעולם התאוששה במערכות הבאות, והסינית הלכה ונעלמה .
"אני לא יודעת איך עברתי את המשחק זה. לא ציפיתי לזה אחרי כל השנה הארוכה הזאת. ניסיתי לעשות מה שאני יכולה. אני כל כך עייפה קשה לי להאמין שניצחתי היא שיחקה טוב. זה כבוד בשבילי להיות הראשונה בעולם בשנה ה-40 לטניס הנשים המקצועני", אמרה סרינה וויליאמס המאושרת בסיום.

האמריקנית בת ה-32 השלימה השנה 11 תארים, מתוכם שני תארי גראנד סלאם, ברולאן גארוס ובאליפות ארה"ב והערב גם אליפות סוף השנה.

 

"סרינה
סרינה חוגגת באיסטנבול (רויטרס)
 כאמור, הפתיחה היתה של הסינית ששברה ל-1:2, ומשם טסה עם שבירה נוספת ל-1:5, כשסרינה נראתה מסורבלת, איטית ולא מדויקת בלי כל סיבה הגיונית. אחרי שבשלה הבתים המוקדם קרעה בקלות את כל יריבותיה. וויליאמס הצילה נקודות משחק ושמרה ל-2:5, אבל הסינית שרדה את המשחקון הבא סגרה 2:6 וזכתה במערכה הראשונה.

 

סרינה החלה להראות סימנים של רוצה לנצח במערכה השנייה, כאשר התחילה להניף אגרופים ולשאוג אחרי נקודות טובות. המשחקון הראשון היה קריטי מאוד, ונגרר לתשעה מצבי שויון, כשלי מחמיצה שתי נקודות שבירה וסרינה לא מצליחה לסגור את המשחקון, אבל לבסוף היתה זו סרינה ששמרה ל-0:1 ועם מומנטום שברה ושמרה.

לי התעשתה וחזרה במפתיע עם שלושה משחקונים ל-3:3, אבל אז סרינה שברה על האפס, וברחה עם שלושה משחקונים רצופים לזכייה במערכה השנייה עם 3:6. במערכה השלישית סרינה שפתאום היתה ערה וכוחנית כמו שהיא תמיד, זכתה בששה משחקונים רצופים, השלימה בייגל ואת תואר אליפות סוף השנה בפעם השנייה ברציפות.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן