חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דירוג שיא לשחר פאר: רוצה לסיים את העונה בכיף

מאת: שי אלון

שלושה ימים אחרי חצי הגמר בבייג'ין וערב השתתפותה בטורניר אוסקה ביפן, שחר פאר בת ה-23 חוגגת דירוג שיא חדש, שיא שהוא גם אישי וגם שיא בטניס הישראלי בכלל, מקום 13 בעולם.

פאר כנראה לא תסתפק בשיא הזה, אלא גם קרובה מאוד, רק 10 נקודות דירוג מהמקום ה-12, כאשר גם ה-11 והעשירי בהישג יד, ואולי עוד העונה.

אתמול (שני) התבשרה הישראלית שחצתה השנה את קו מליון הדולרים בעונה, כי סרינה וויליאמס ככל הנראה לא תשחק בטורניר סוף השנה בדוחא, ופאר תשמש כמחליפה בטורניר היוקרתי בו ישחקו 8 הטניסאיות הטובות בעולם.

הלילה (שלישי) היא ניצחה 2:6 ו-3:6 את מיסאקי דוי (159) מיפן תוך שעה ו-17 דקות. במערכה הראשונה שיר שברה פעמיים, בשניה שברה שוב פעמיים והגישה למשחק ביתרון 1:5, אך היפנית שברה בחזרה, צמצמה ל-3:5, לפני שפאר סיימה עניין. בסיבוב השני תשחק עם יפנית נוספת, רויוקו פודה, 215 בעולם.

בתוך כל המרוץ הזה, בין בייג'ין לאוסקה, התפנתה שחר פאר לראיון ל-ONE וסיפרה על התחושות והאושר מהדירוג החדש: 'אני מאוד מאוד שמחה שאני ממשיכה להתקדם. תמיד כיף לשבור שיאים ואני שמחה שהשיא הזה לא לקח שנתיים כמו הקודם (בחיוך..). דירוג הוא תוצאה של איך שאני משחקת והוא מוכיח שאני מראה את היכולות שלי. מקווה להמשיך לכיוון למעלה'.

שחר פאר מודה לקהל לאחר הניצחון הנהדר על פנטה (רויטרס)

שחר פאר מסמנת עם האגודל לאן היא מכוונת בהשמך הקריירה (רויטרס)
 

במשך השבוע לפני המשחק ידעת על המצב שלך במרוץ לדוחא? התעסקת במחשבות בנושא?
'ידעתי רק לפני רבע הגמר שאני עוד יותר קרובה. ידעתי לאורך השנה מה המיקום שלי במירוץ אבל אחרי הכותרות באינטרנט ידעתי שיש פרישות ושאני ממש קרובה להיות מחליפה. בכל מקרה אני תמיד משתדלת לנתק את עצמי ממה שקורה מחוץ למגרש ולנסות להצליח על המגרש'.

אחרי עוד שבוע מדהים בקריירה, כבר מתרגלים להצלחות ברמה הזו? איך ההרגשה?
'היה לי שבוע ממש טוב בבייג'ין, ניצחתי שחקניות טובות. אני שמחה שהצלחתי שוב באחת מהתחרויות הגדולות של השנה'.

 

'אבל אי אפשר להגיד שמתרגלים כי כל שבוע הוא שבוע חדש ותמיד רוצים להצליח ולנצח. אני לא חושבת שאפשר להתרגל להרגשת הניצחון. אני מקווה להמשיך להתקדם ולהצליח בתחרויות בסדר גודל כזה, חשוב מאוד לשמור על יציבות', מיהרה להוסיף.

פאר (GettyImages)

פאר. 'תמיד עולה מרוכזת ורוצה לנצח במשחק הקרוב' (GettyImages)
 

לקראת טורניר אוסקה – האם המטרה היא לזכות בו ולהיכנס לטורניר באינדונזיה כמו בשנה שעברה?
'המטרה היא לסיים את השנה הכי טוב שאני יכולה.  לסיים את השנה עם חיוך וכיף כי היתה לי שנה ממש טובה. אני לא חושבת על הטורניר ב-באלי אלא על כל משחק בפני עצמו. בגלל זה אני גם לא בודקת הגרלות קדימה אלא רק את המשחק הקרוב. אני תמיד עולה מרוכזת ורוצה לנצח במשחק הקרוב. בסופו של דבר אם אני אשחק טוב ההישגים והנצחונות יגיעו'.

 
ומה התוכניות לפגרה? יש כבר?
'קודם כל לנוח. זו היתה שנה ארוכה ועמוסה ואני רוצה לקחת חופשה, לתת לראש והגוף מנוחה. עדיין לא החלטתי איפה לנפוש אבל אני בטוחה שיהיה כיף. אחר כך אני אצא למחנה אימונים ואתכונן לשנה הבאה'.

 

פאר מאוכזבת (GettyImages)

פאר מותשת. 'לא החלטתי איפה לנפוש, אבל בטוחה שיהיה כיף' (GettyImages)
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן