דירוג שיא לגלושקו, פאר ירדה למקום ה-123 בעולם

שחר פאר צונחת השבוע פאר 19 שלבים בדירוג העולמי לנשים, אל המקום ה-123 בעולם. פאר הפסידה בסיבוב הראשון בטורניר ITF בצרפת ולא הצליחה להגן על הנקודות שצברה מטורניר מדריד בשנה שעברה. הישראלית תשחק השבוע בטורניר ITF גדול בפראג המחלק 100 אלף דולרים כפרסים ותפתח מול עולה מן המוקדמות.

מי שכן יכולה לחייך השבוע, היא המחבט מספר שתיים, יוליה גלושקו שעלתה 6 שלבים אל המקום ה-154 בעולם כאשר היא רושמת דירוג שיא, בזכות העובדה שהגיעה לרבע הגמר בטורניר ITF ביוהנסבורג. גלושקו תשחק השבוע בטורניר בצרפת המחלק 50 אלף דולרים. גלושקו תפתח מול ולריה סולביובה מרוסיה (172).

לצידה של גלושקו, תשחק בטורניר גם המחבט השלישי של ישראל, דניז חזניוק, שקיבלה כרטיס חופשי ותבחן את היכולת שלה מול טניסאיות מהמאייה השנייה בעולם.

 

"יוליה
יוליה גלושקו. דירוג שיא (יניב גונן)
 

 

חזניוק רשמה שלוש זכיות רצופות בטורנירים שנערכו בישראל ועלתה השבוע עוד 34 שלבים אל המקום ה-442 בעולם, כאשר היא צפויה לבצע זינוק דומה גם בשבוע הבא. חזניוק תשחק בסיבוב הראשון מול טלינה פררה מברזיל (128) שגברה השבוע על שחר פאר.

קרן שלמה במקום ה-502 וקטיה טור בת ה-19, שרשמה סדרת טורנירים מוצלחת בארץ, עלתה 53 שלבים אל המקום ה-673 בעולם.

בצמרת , שמרה סרינה וויליאמס על מקומה הראשון בעולם בזכות ניצחונה בגמר טורניר מדריד על סגניתה מריה שראפובה. ויקי אזרנקה, שספגה הפסד ראשון העונה, מדורגת שלישית ואחריה אגה רדוונסקה ונה לי. שרה אירני האיטלקיה, שהגיעה לחצי הגמר, טיפסה שלב למקום השישי, על חשבונה של אנג'י קרבר הגרמניה שירדה למקום ה-7. פטרה קביטובה שמינית. למרות יכולת חלשה, קרולין ווזניאקי עלתה שלב למקום ה-9 על חשבונה של סאם סטוסר שירדה למקום העשירי.

 

"סרינה
סרינה וויליאמס. עדיין מספר 1 (רויטרס)
 

 

בגברים, דודי סלע הודח בסיבוב הראשון של צ'לנג'ר גדול בסין וירד 3 שלבים למקום ה-110 בעולם.

אמיר וינטרוב דורג 2 בצ'לנג'ר קרשי באוזבקיסטן, אך הפסיד בשמינית הגמר וירד 9 שלבים אל המקום ה-194. שני הטניסאים ישחקו השבוע בצ'לנג'ר בוסאן בדרום קוריאה. סלע יפתח מול האוסטרלי ג'ון פטריק סמית ואלו וינטרוב ישחק מול עולה מהמוקדמות.

 

"וינטרוב
וינטרוב מאוכזב. הפסד באוזבקיסטן גם לירידה (רויטרס)
 

 

הישראלים הצעירים, איגור סמילנסקי ואור רם הראל, הצליחו כמו חזניוק וטור בין הנשים לנצל את סדרת הפיוצ'רים בארץ בשבועות האחרונים. כל אחד מהם הצליח להשיג חצי גמר בטורניר אחד.

שניהם יכנסו לטופ 1000 לראשונה בקריירה לצידו של טל ארוס שמדורג 883. סמילנסקי זינק 218 שלבים למקום ה-909 והוא מדורג לפני בר דקל (941). רם הראל יבצע את העליה הגדולה בשבוע הבא.

בצמרת העולמית, נכנס סטניסלס ואורינקה השוויצרי בחזרה לטופ 10, היישר למקום העשירי, לראשונה מאז 2008, בעקבות השבוע המוצלח מאוד שלו במדריד, שם נעצר רק בגמר מול רפאל נדאל.

כתבות נוספות