דייויס: סלע הפסיד לפוספיסיל

                                  מאת: מערכת ONE
 
דודי סלע, המחבט מספר 1 של הכחולים-לבנים, נכנע 7:6, 6:7, 6:1, 6:7 ו-6:3 לוואסק פוספיסיל, הבחירה השנייה של הקנדיים, המדורג 124 בעולם. בעקבות הניצחון עלתה קנדה ל-0:1 בפלייאוף על העלייה לבית העליון.

המשחק עצמו היה מותח והפכפך, ובו הצליח סלע לחזור מספר פעמים מבורות שכרה לעצמו. הסרב הבעייתי של דודי היה לו לרועץ, והדבר היה בולט במיוחד לאור ההגשות הנהדרות של יריבו בן ה-21.

פוספיסיל לקח את המערכה הראשונה בשובר שוויון. השנייה הלכה לכיוונו של סלע, גם היא בטיי ברייק, שלא היה האחרון במשחק. על המערכה השלישית נראה היה שסלע מוותר מתחילתה, ובה ניצח האיש באדום 1:6. למרות שנראה היה שהסיפור קרוב להסתיים, בייחוד לאחר שפוספיסיל עלה ל-2:4 במערכה הרביעית, סלע התאושש והשווה ל-2:2 עם שובר שוויון נוסף. גם במערכה האחרונה דודי הפתיע, אך הפעם לרעה, כשהפסיד למרות שנראה היה שהמומנטום נוטה לטובתו.2:3 בסיום לקנדי, ו-0:1 לנבחרתו על ישראל.

 

 

קנדה חוגגת (יניב גונן)

קנדה חוגגת. הפתעה במשחק הראשון (יניב גונן)
 

 סלע: 'אני סובל מחוסר ביטחון, אפילו נועם בר ניצח אותי'
דודי סלע המאוכזב אמר בתום המשחק: 'אני חושב שמההתחלה לא שיחקתי טוב, הוא העלה את הרמה שלו, אני נלחצתי קצת ושיחקתי פחות טוב ממה שאני יכול. כבר חודש וחצי שאני לא משחק טניס טוב, גם אם אני מנצח משחק פה ושם. חבל, כי כבר הובלתי במערכה החמישית'. התייחס לשאלה מדוע עלה לשוחח עם השופט, ואמר: 'עליתי לשופט כי רציתי שהוא ישמע אותי'.

על מצבו בשבועות האחרונים אמר סלע: 'אני סובל מחוסר ביטחון. מאז ווימבלדון לא שיחקתי כל כך טוב. שיחקתי בתחרויות הגדולות, ונגד יריבים כאלה, כשאתה משחק לא טוב, הם קורעים אותך. אפילו נועם בר ניצח אותי בנקודות אתמול. לא הרגשתי טוב כמו בכל דייויס'. על המשך המפגש מול קנדה אמר: 'תמיד יש סיכוי. ביום ראשון אני חושב שאני אנסה ללכת פחות לקווים, אשחק טניס בסיסי יותר. אנסה להכניס את הסרב הראשון, ולנסות להשאיר אותו הרבה זמן על המגרש'.

 

 

סלע (יניב גונן)

סלע. 'מאז ווימבלדון לא שיחקתי טוב' (יניב גונן)
 

 

סלע התייחס מקצועית לפרמטרים שהפריעו לו, ואמר: 'זה לא רק הסרב. אני מרגיש שאני לא במשחק מההתחלה ועד הסוף. החטאתי מלא פורהנד ובקהנד שאני לא מחטיא בדרך כלל. קשה לי להגיד איך היריב היה, כי אני לא שיחקתי את הטניס שלי. ברור שאני מרגיש שאכזבתי, אבל נתתי מעצמי מאה אחוז. ניסיתי לנצח בכל מיני דרכים את המשחק, גם אם הטניס יהיה לא יפה. כמובן שהייתי רוצה לנצח, אבל אי אפשר לשנות את זה'.

ואסק פוספיסיל המאושר אמר לאחר המשחק: 'זה הניצחון הכי גדול בקריירה שלי. כמובן ששאבתי הרבה ביטחון מאליפות ארצות הברית, ניצחתי משחק טוב שם וזה עזר לי כדי להגיע לכאן מוכן. שיחקנו משחק צמוד, בו יכולתי לנצח קודם, אבל הצלחתי לשמור על ריכוז ובסופו של דבר לנצח. זו הפעם הראשונה שאני משחק חמש מערכות. אני שמח שהצלחתי לשמור על טניס ברמה גבוהה. כרגע אני אמור לשחק את משחק הזוגות. כמובן שאני עייף אחרי חמש שעות, אבל אני אכין את עצמי למשחק ובכל מקרה זו החלטה של הקפטן. דודי הוא שחקן נהדר, לא חשבתי שאני פייבוריט למשחק, אבל האמנתי בעצמי וזה מה שעזר לי לנצח'.

 

קנדה חוגגת (יניב גונן)

פוספיסיל. 'הניצחון הגדול בקריירה שלי' (יניב גונן)
 

מערכה ראשונה: 6:7 לוואסק פוספיסיל
פוספיסיל הגיש ראשון לעיני 3,000 הצופים ברמה'ש, וסיפק סרבים מרשימים שהשיגו לו 0:1 מהיר. הקנדי השיג אפשרות שבירה במשחקון השני, אך סלע חבט לעומק והציל לעצמו את הגיים. דווקא כשעלה לרשת איבד דודי את היתרון, ויריבו ניצל זאת היטב כדי להשוות ולאחר מכן גם לשבור, הודות לשתי טעויות בלתי מחויבות של הישראלי, 0:2 לפוספיסיל. סלע קיבל הזדמנות לשבור בחזרה, אבל שני סרבים גדולים העבירו את היתרון לפוספיסיל, שעלה ל-0:3 אחרי 13 דקות. סלע לקח את המשחקון הבא על האפס והראה סימני התאוששות, 3:1.

 

 

דודי סלע. נראה לא טוב בפתיחה (יניב גונן)

דודי סלע. נראה לא טוב בפתיחה (יניב גונן)
 

 

פוספיסיל לא מעוניין להתמהמה. הוא מנצל כל סרב טוב שלו כדי להמשיך בוולי או בווינר עוצמתי, ורוצה לסיים מהר כל נקודה, למרות שדודי התעקש, הקנדי כבר ב-1:4. במשחקון השישי הראה דודי שיש לו מה לתת, וחבטות כף יד מוצלחות שלו לכיוון הבק הנד של יריבו הוכיחו את עצמן, 2:4 לקנדה. המשחקון התשיעי היה רגע מפתח במערכה: סלע קיבל 3 אפשרויות לשבור, ויריבו סייע במפתיע עם טעות כפולה בהגשה כדי לאפשר לדודי לצמק ל-4:3. הדרופ שוטס של סלע חיסלו את פוספיסיל במשחקון השמיני, והתוצאה כבר 4:4 אחרי 40 דקות. השניים שמרו על ההגשה עד ל-6:6. הולכים לשובר שוויון.

 

 

פוספיסיל (יניב גונן)

פוספיסיל. אותת בפתיחה שלא יהיה קל מולו (יניב גונן)
 

 

שובר שוויון: 4:7 לוואסק פוספיסיל
אייס (שלישי במשחק) של פוספיסיל העלה אותו ל-0:1. ווינר נפלא שלו אחרי עלייה לא מספיק טובה של סלע לרשת הקנתה לו 0:2. מהלך זהה הביא את הקנדי ל-0:3. דודי ניצל שגיאה בלתי מחויבת של יריבו וצימק ל-3:1, אבל שתי חבטות רעות רצופות שלו הביאו אותו לפיגור 5:1. סלע התאושש וצמצם עד ל-6:4, אבל שגיאה כפולה שלו בהגשה סיימה את המערכה, 0:1 לפוספיסיל.

 

כתבות נוספות

 

צביקה פיק. ראה את סלע מפסיד במערכה הראשונה (יניב גונן)

צביקה פיק. ראה את סלע מפסיד במערכה הראשונה (יניב גונן)