חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דור בלפר וקטיה טור זכו ב-ITF רעננה

היום (שבת) הסתיימה ברעננה תחרות ה-ITF לנוער על שמו של מתן גפניאל, בה שיחקו עשרות שחקנים מהארץ ומחו'ל.
 
בניגוד לתחרות הקודמת בבת ים, בה זכה רק הישראלי בר בוצר בתואר הבנים, הפעם החגיגה הישראלית הייתה כפולה כאשר בבנים זכה דור בלפר ובבנות זכתה קטיה טור.
 
בגמר הבנים ניצח בלפר (4) את פייטרו ליקארדי (3) האיטלקי 4:6,3:6. בלפר אמנם נשבר כבר במשחקון הראשון, אך החזיר בשבירה משלו כדי להשוות ל-1:1. בשלושת המשחקונים הבאים שבר בלפר פעם אחת ושמר על ההגשה פעמיים כדי לעלות ל-1:4. ממצב זה שמרו שני השחקנים על ההגשות, אך עבורו של ליקארדי, שהפסיד את המערכה 6:3, זה כבר היה מעט מדיי ומאוחר מדיי.

במערכה השנייה השיג בלפר שבירה ראשונה ועלה ל-1:2. ליקארדי מצידו, שבר פעם נוספת ולאחר מכן שמר על ההגשה- תוך שהוא עולה ליתרון ראשון- 2:3. השחקנים שוב שמרו על ההגשה עד למצב של 4:4 בו שבר בלפר כדי לעלות ל-4:5.
 
המשחקון האחרון היה כולו של בלפר שעלה ליתרון 0:40. האיטלקי עוד הצליח לגנוב שתי נקודות, אך בנקודת האליפות השלישית עשה זאת בלפר וזכה בתואר.
 
בגמר הבנות, כאמור, זכתה טור שניצחה 4:6,6:4,0:6 את רונה לויאן. במערכה הראשונה זכתה לויאן 0:6 לאחר 26 דקות בלבד. טור התאוששה במערכה השנייה, השיגה שבירה מהירה ועלתה ל-0:1. השתיים המשיכו בשבירות הדדיות עד למצב של 2:3 לטור- שהתאוששה ולראשונה במערכה הצליחה לשמור על ההגשה ולעלות ל-2:4. מכאן שמרו טור ולויאן על ההגשה עד לניצחון של טור 4:6.
 

במערכה השלישית עלתה טור ליתרון 1:4 לאחר שתי שבירות. לויאן שברה ושמרה על ההגשה בשני המשחקונים הבאים והצליחה לצמצם את הפער ל-3:4, אך אז שמרו שוב השחקניות על ההגשה עד לניצחונה של טור  4:6.

                                                 שולחן ההנצחה לזכרו של מתן גפניאל- עם המחבטים איתם נהג לשחק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן