דודי סלע ניצח את מאורר והעלה את ישראל ל-0:1

במשחק הראשון במפגש גביע הדייויס בין ישראל לאוסטריה, בין דודי סלע לאנדראס מאורר, הישראלי היה חייב להשיג ניצחון והוא אכן הצליח לעשות זאת, 4:6, 1:6 ו-3:6 די קל בהיכל נוקיה.

על הנייר זה היה אמור להיות המשחק הנוח ביותר של נבחרת ישראל ואכן, סלע היה טוב יותר מיריבו בכל הפרמטרים ושלט במשחק כבר מהרגע הראשון. לאחר המערכה הראשונה, בה סלע שבר פעם אחת בלבד בדרך ל-4:6, הישראלי השתחרר והיה הרבה יותר טוב מיריבו עד לסיום.

במערכה השניה הישראלי כבר שבר שלוש פעמים וניצח 1:6. בשלישית הוא כבר היה בדרך ל-2:6, אך במצב של 2:4 הוא נשבר על ידי האוסטרי, בפעם הראשונה והיחידה במשחק.

סלע מיד שבר בחזרה והגיש כדי להבטיח את הניצחון במערכה השלישית ו-0:3 קל מול קהל אוהד בהיכל נוקיה. היציעים בהיכל התמלאו ככל שעבר המשחק, לקראת המפגש השני של יום חמישי, בין הראל לוי ליורגן מלצר.
 

 


שלט לדודי סלע (יניב גונן)

שלט לדודי סלע (יניב גונן)
 

מערכה ראשונה – 4:6 לדודי סלע
דודי סלע ואנדראס מאורר פתחו את משחקם לעיני כ-4,000 צופים באולם נוקיה, כאשר האוסטרי היה הראשון להגיש.

 


יצחקי ואייל גולן (יניב גונן)

ברק יצחקי ואייל גולן גם הגיעו לראות טניס בנוקיה (יניב גונן)
 

כבר בכדור הראשון ראינו את הדברים הטובים והרעים שיש לסלע. משחק מצוין עם כדורים ארוכים, אך עליה לרשת עם חוסר ריכוז שהסתיים בטעות לא מחוייבת. הגשה נוספת מצוינת של האוסטרי במהירות של 196 קמ'ש העניקה לו 0:40 מהיר. כדורי הפתיחה הטובים של מאורר נמשכו, ולאחר משחקון אחד התוצאה על הלוח היתה 0:1 לאורח.

 


אוהדים (יניב גונן)

אוהדים בנוקיה (יניב גונן)
 

את משחקון ההגשה שלו פתח סלע מצוין, ואחרי 'ראלי' ארוך זכה בנקודה. סלע המשיך ללחוץ על הדוושה ועלה ל-0:30. טעות לא מחוייבת של מאורר בעליה לרשת זיכתה את סלע בנקודה נוספת, 0:40 מבטיח. גם הנקודה הבאה הגיעה לאחר טעות של מאורר, שסיים את המשחקון עם 3 טעויות בלתי מחוייבות והמון חוסר ריכוז.

נדנדת היציבות נמשכה גם במשחקון השלישי. אייס של מאורר העלה אותו ליתרון, אך טעות לא מחוייבת, חמישית במשחק, החזירה את סלע ל-15:15. משחק טוב של סלע, ששיחק כדורים ארוכים לגופו של האוסטרי נתן לו 15:40 ושתי נקודות שבירה.

 


הקפטנים (יניב גונן)

הקפטנים מחליפים מזכרות לפני המשחק (יניב גונן)
 

הגשה ראשונה יעילה מאוד של מאורר החזירה אותו בקלות ל-40:30, ומזל גדול של מאורר והרשת הביאה את המפגש ל-40:40 במשחקון השלישי. למרות שכבר היה בעמדת שבירה מצוינת, סלע איבד את ההזדמנות, ומאורר עלה ל-1:2.

סלע פתח את המשחקון הרביעי בצורה טובה מאוד ועלה מהר ל-0:30 מבטיח. שתי טעויות רצופות, שוב של חוסר ריכוז, החזירו את מאורר למשחק עם 30:30. טעות נוספת של מאורר, לצד מכת גב יד נפלאה של דודי סלע החזירה את המערכה לשוויון, 2:2.

 


מאורר. טועה ללא הרף (יניב גונן)

מאורר. טועה ללא הרף (יניב גונן)
 

את המשחקון החמישי פתח האוסטרי חסר הנסיון ב-0:30 מהיר, אך סלע לא נשבר, לחץ אותו בכדורים ארוכים לגוף, וגרם לו לשתי טעויות בדרך ל-30:30. האוסטרי לא נשבר והגיב מיד באייס השני במשחק, 30:40.

מאורר עלה לרשת כדי לנצח את המשחקון, אך פיספס הזדמנות גדולה, עשה את הטעות השביעית הבלתי מחוייבת שלו בדרך ל-40:40. מהלך יפה נוסף של סלע העלה אותו ליתרון, וטעות נוספת של מאורר, הביאה שבירה ראשונה בדרך ל-2:3 של סלע.

 


סלע מתנגב לאחר השבירה (יניב גונן)

סלע מתנגב לאחר השבירה (יניב גונן)
 

לאחר ששבר את האוסטרי במשחקון החמישי, המשיך סלע ללחוץ על הדוושה ועלה ל-0:15 מהיר, אך מאורר חזר עם נקודה מדהימה. הגשות ראשונות חזקות, ומשחק מדויק של סלע הובילו אותו ל-15:40, אך מאורר הגיב עם עליה נפלאה לרשת ומכת גב יד חזקה לאורך הקו בדרך ל-40:40. שני הטניסאים המשיכו להילחם על כל נקודה במשחקון השישי, עד אשר דודי סלע הראה בגרות ואופי ועלה ל-2:4 מבטיח.

במשחקון השביעי, כשהוא עם הגב אל הקיר, נראה מאורר חד ומרוכז ועלה תוך זמן קצר ל-15:40, אך סלע החזיר הנקודה מצוינת וצימצם מחדש ל-40:30. מהלך גדול של דודי סלע הביא אותו ל-40:40, אולם האוסטרי החזיר בכדור קצר ועלה ליתרון, והמשיך ללחוץ עד שחזר ל-4:3.

 


כתבות נוספות