חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דודי סלע: יש לנו יתרון, צריכים להגיע לבית העליון

                                        מאת: שי אלון

נבחרת ישראל בטניס תצא בסוף השבוע למסע נוסף אל הבית העליון בגביע דייויס. הנבחרת, בהנהגתו של הקפטן אייל רן, תארח בסוף השבוע את נבחרת פורטוגל במסגרת הסיבוב השני של בית המוקדם האירופי-אפריקני, בית מספר 1 ולקראת המפגש ערכה מסיבת עיתונאים.

מסיבת העיתונאים שודרה ב-ONE TV LIVE, בערוץ ONE, ערוץ 50 ובערוץ 550 ב-HD.

המנצחת במפגש תשחק בחודש ספטמבר במשחקי פלייאוף על העלייה לבית העליון. רביעיית הטניס של ישראל כוללת את דודי סלע, 61 בעולם, כמחבט הבכיר ואת אמיר וינטרוב, 201 בעולם, כמחבט מספר שתיים.

לצידם כמובן ישחקו בזוגות 'אנדיוני' הלא הם אנדי רם ויוני ארליך. את נבחרת פורטוגל מובילים רי משאדו, 80 בעולם ופרדריקו גיל, 85 בעולם, שניהם בעיקר שחקני חימר מצליחים.

מאחר ונבחרת פורטוגל סירבה להקדים את המפגש ביום, יום המשחקים הראשון ייערך בערב ליל הסדר ב-6 באפריל ויחל ב-10:30 בבוקר, בתקווה לסיים את שני משחקי היחידים עד תחילת ליל הסדר. משחקי הזוגות (ייפתחו ב-15:00), ייערכו בחג עצמו, ומשחקי היחידים הנוספים ביום ראשון, חול המועד פסח (ייפתחו בשעה 14:00).

 דודי סלע: 'יש לנו יתרון', אנדי רם: 'מחכים לזה כל השנה'
אסי טוכמאיר, יו'ר איגוד הטניס פתח ואמר: 'זה מפגש מאוד חשוב עבורנו, ממנו אפשר להגיע לבית העליון ולפגוש את הנבחרות הגדולות בעולם. מקווים לראות את כל האוהדים במגרש. כ-80 אחוזים מהמגרש מכורים, אני מקווה שיהיה מלא לגמרי.

סלע, וינטרוב (יוסי ציפקיס)

סלע, וינטרוב (יוסי ציפקיס)
 

דודי סלע: 'אני חושב שהמגרשים לא ישפיעו, יהיה יתרון קל לנו אבל לא כזה גדול. השחקנים שיגיעו מפורטוגל מאוד טובים, הם משחקים מהקו האחורי על נקודות ארוכות, אוהבים להילחם. 'אנדיוני' צריכים לנצח, אם אמיר גם ינצח זה יהיה בונוס, צריך להגיע לבית העליון'.

אדי רם ואסי טוכמאיר (יוסי ציפקיס)

אנדי רם ואסי טוכמאיר (יוסי ציפקיס)
 

קפטן נבחרת ישראל, אייל רן אמר: 'רק התחלנו את ההכנות, יש לנו כמה ימים, אני בטוח שנעשה את ההכנה הטובה. פורטוגל חזקה, יהיו משחקים מעניינים. אני מרגיש שאפשר לעבור אותם, אני סומך על השחקנים'.

יוני ארליך ואנדי רם (יוסי ציפקיס)

יוני ארליך ואנדי רם (יוסי ציפקיס)
 

אמיר וינטרוב הוסיף: 'אני מרגיש בנוח, השבוע האחרון לא אינדיקציה, גם כשהפסדתי שיחקתי טוב'. זה משמח שמצפים ממני אבל אני חושב שאני עדיין אנדרדוג מול שני שחקנים שהם טופ 100. אני חושב שכולם מתעלים על עצמם בדייויס ואם אצליח לעזור לדודי ואנדיוני אז מה טוב. יש לי היום יותר ניסיון, אבל לא במשחק של חמש מערכות'.

חצי מהצמד אנדיוני, יוני ארליך, אמר: 'לא ברור מה צפוי, אנדי ואני מתרכזים בעצמנו, שנינו מרגישים בכושר פיסי מצוין, זה לא קורה הרבה שיש לנו כזה חלון להתאמן. דייויס הוא תמיד אתגר גדול בשבילנו. אנחנו מנסים לרגש את הקהל ואת עצמנו. מאוד חשוב לנו להגיע לאולימפיאדה, הצבנו אותה כמטרה, אם יהיו יותר ניצחונות הדירוג ישתפר'.

 

סלע (יוסי ציפקיס)

דודי סלע (יוסי ציפקיס)
 

 

החצי השני, אנדי רם סיכם: 'כל משחק היינו צריכים לנצח. אנחנו פייבוריטים אבל כל משחק הוא קשה בדייויס. כל משחק אנחנו לוקחים ברצינות, זה משהו מיוחד עבורנו, אנחנו מחכים למשחק הזה כל השנה. הדירוג שלנו הוא על הפנים, לא כמו בעשר השנים האחרונות שלנו, אנחנו עובדים על זה כדי לשפר אותו. אנחנו מחכים לעונת חימר, אנחנו מאמינים ביכולת שלנו לחזור לצמרת, זה רק עניין של סבלנות'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן