דודי סלע הפסיד לדל פוטרו בשלוש מערכות

                                                                              מאת: מערכת ONE

דודי סלע הפסיד הבוקר (שלישי) לחואן מרטין דל פוטרו הארגנטיני בסיבוב הראשון של אליפות אוסטרליה הפתוחה בשלוש מערכות. דל פוטרו, שזכה בארה'ב לפני יותר משנה, התדרדר למקום ה-259 בגלל פציעה אך הפגין עליונות מול המחבט מספר 1 של ישראל וניצח 7:6, 6:4 ו-6:4.

סלע, שמדורג במקום ה-92 בעולם, הפגין משחק לחימה אך לא ידע להתעלות ברגעי ההכרעה. במערכה הראשונה שהגיע לשובר שוויון היו לישראלי חמש נקודות מערכה אך הוא לא ניצל אותן והפסיד 15:13.

המערכות הבאות היו דומות וסלע היווה יריב שקול לדל פוטרו, שידע לשבור אותו פעם אחת בכל מערכה ולעלות לשלב הבא מול מרקוס בגדטיס הקפריסאי.

סלע ינסה לקחת את הצדדים החיוביים מהמשחק, לנסות לעלות בדירוג או לפחות להישאר בין 100 הטניסאים הטובים בעולם. הישראלי עף בשנה שעברה גם כן בסיבוב הראשון באוסטרליה, כך שהוא לא אמור לרדת מהמאה הראשונים.

מערכה ראשונה – 6:7 לדל פוטרו
דל פוטרו שמר על ההגשות בפתיחה עם אייס ביתרון 30:40. דודי סלע עם משחקון פתיחה טוב עלה ל-0:40 , שמט נקודה אחת והישווה ל-1:1. דל פוטרו שמר על ההגשות במשחקון השלישי והצליח לשבור את הישראלי במשחקון הבא, עם כמה ראלים שהסתיימו בווינרים של הארגנטיני שהחל לקרוא את המהלכים של סלע. בסיום המשחקון סלע התלונן על כדור שהיה בחוץ.

 


דל פוטרו (רויטרס)

דל פוטרו. שבר במשחקון הרביעי (רויטרס)
 

 

דל פוטרו ביסס את השבירה עם משחקון קל ל-1:4. משחקון הגשה טוב של סלע שבר את הרצף וצימק ל-2:4. המשחקון הבא הגיע ל-40:40 ובסופו סלע חבט מצוין, שבר את דל פוטרו וצימק ל-4:3. סלע המשיך להילחם והשווה ל-4:4 לאחר משחקון רב-תהפוכות.

אייס שישי בזמן המתאים נתן לדל פוטרו יתרון במשחקון התשיעי אותו ניצח ועלה ל-4:5. סלע שמר על ההגשות עם כמה חבטות מצוינות והשווה ל-5:5 במשחקון העשירי. סלע הפגין טניס משובח, מתח את דל פוטרו אך הפסיד במשחקון, 6:5 לארגנטיני.

 

 


דודי סלע במהלך המשחק מול גונסאלס (רויטרס)

דודי סלע. המערכה הראשונה הלכה לשובר שוויון (רויטרס)
 

 

סלע המשיך לשמור על ההגשות, ניצח על האפס ושלח את המערכה הראשונה לשובר שוויון. סלע כבר הגיע לנקודת מערכה במצב של 5:6 בטיי-ברייק אך דל פוטרו השווה עם סרב חזק. בנקודת מערכה נוספת של סלע, דל פוטרו חבט את האייס התשיעי והשווה. סלע פיספס בסך הכל חמש נקודות מערכה והפסיד בשובר השוויון 15:13.

מערכה שניה – 4:6 לדל פוטרו
סלע שמר על ההגשות בפתיחת המערכה השניה ועלה ל-0:1. דל פוטרו ניצח את המשחקון השני והשווה ל-1:1. דל פוטרו הצליח לשבור את סלע במשחקון השלישי ולעלות ל-1:2. הארגנטיני, מלא בביטחון מהשבירה, ניצח על האפס ועלה ל-1:3.

 

 


דל פוטרו (רויטרס)

דל פוטרו. ניצח בשובר השוויון (רויטרס)
 

 

במשחקון החמישי סלע שמר על ההגשות וצימק ל-3:2. דל פוטרו ניצח במשחקון השישי ועלה ל-2:4. דל פוטרו שבר את סלע במשחקון השביעי ועלה ליתרון 2:5 מבטיח. סלע לא נכנע, שבר את דל פוטרו וצימק ל-5:3. סלע שמר על ההגשות והוריד את הפיגור ל-5:4. למרות 42 שגיאות לא מחויבות של דל פוטרו, הארגנטיני ניצח 4:6 במערכה השניה ועלה ל-0:2.

מערכה שלישית – 4:6 לדל פוטרו
סלע פתח חזק את המערכה השלישית ועלה ל-0:1 עם משחקון על האפס. הישראלי עלה ל-0:30 במשחקון השני אך דל פוטרו חבט את האייס ה-16 שלו במשחק והשווה ל-1:1. סלע ניצח על האפס גם את המשחקון השלישי ועלה ל-1:2. הארגנטיני ניצח גם הוא על האפס והשווה ל-2:2.

 


דודי סלע (רויטרס)

דודי סלע. נתן פייט (רויטרס)
 

 

סלע המשיך לשמור על ההגשות שלו ועלה ל-2:3. למרות מספר גדולות, סלע הפסיד במשחקון השישי ודל פוטרו השווה ל-3:3. דל פוטרו לא היה רחוק משבירה, אך סלע שמר על ההגשות ועלה ל-3:4. השמירה על ההגשות נמשכה ודל פוטרו השווה ל-4:4. דל פוטרו הצליח לשבור ועלה ל-4:5. הארגנטיני ניצח גם את המשחקון העשירי ולקח את המשחק כולו.

כתבות נוספות