חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דודי סלע הביס את המדורג 16 בעולם דולגופולוב

                                 מאת: שי אלון

המדורג 97 בעולם, דודי סלע, הביס היום (שני) את המדורג 16 בעולם, אלכסנדר דולגופולוב מאוקראינה, 2:6 ו-2:6 תוך 59 דקות בלבד בסיבוב הראשון של טורניר ה-ATP בסנט פטרבורג.

זה הנצחון הראשון של סלע, שקיבל כרטיס חופשי לטורניר, על שחקן טופ 20 השנה (הכי קרוב היה תומס בלוצ'י מברזיל באליפות ארה'ב, 35 בעולם) והכי משמעותי מאז שניצח את אנדי רודיק בטורניר קווינס ב-2010. סלע צבר 20 נקודות ולא פחות חשוב, 11,000 דולרים.

סלע שבר את האוקראיני כבר במשחקון השלישי ל-1:2, הישראלי שמר על ההגשות שלו בעוד האוקראיני נאבק בסרב שני חלש, אותו הפך סלע כמעט בכל הזדמנות לנקודה לטובתו.  הישראלי שבר גם ל-1:4, הגיש בנוחות ל-1:5 בדרך ל-2:6 קליל.

המבחן של סלע הגיע במערכה השניה, האוקראיני, שפרץ בגדול בשנתיים האחרונות, נשאר בתמונה ל-2:2, אלא שאז אחרי משחקון צמוד הצליח סלע לשבור ל-2:3. דולגופולוב עלה ל-0:30 ולנקודת שבירה מול סלע, אבל הישראלי יצא מהבור ושמר ל-2:4. מכאן כבר דהר סלע אל הנצחון, שבר שוב ל-2:5 והגיש בקלות ל-2:6.

עבור סלע, שניצח רק 7 משחקי ATP השנה, יש כאן הזדמנות גדולה לסיים את השנה עם טעם מתוק אחרי שגבר על המדורג 3 בטורניר והשחקן החזק בחלק ההגרלה של הישראלי.

 

 


דודי סלע. מקווה לסיים את השנה בצורה טובה (GettyImages)

דודי סלע. מקווה לסיים את השנה בצורה טובה (GettyImages)
 

 

יריבו בסיבוב הבא יהיה עולה מהמוקדמות או ג'רמי שארדי מצרפת המדורג 110 בעולם לאחר קפיצה של 23 שלבים בעקבות כך שהגיע לחצי גמר הקרמלין קאפ בשבוע שעבר.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן