גלושקו רוצה להמשיך להפתיע- הערב נגד האנטוחובה בסיבוב השלישי

שי אלון,ONE

היא חיכתה לרגע הזה כבר מגיל שש, כשאחזה לראשונה בחייה מחבט טניס. השבוע הכל קרה ליוליה גלושקו: היא עברה לראשונה סיבוב בגרנד סלאם, ניצחה את המדורגת 23 בעולם (שבשיאה דורגה שלישית) ולמרות פסטיבל התקשורת שנחת עליה, היא גיבתה את ההישג בנצחון נוסף.

גלושקו הפכה לישראלית השלישית בהיסטוריה שמגיעה ל-32 האחרונות בגראנד סלאם, קטפה פרס כספי בסכום של 93,000 דולר והגשימה חלום, כשהבטיחה  כניסה לטופ מאה והשתתפות ללא מוקדמות בגראנד סלאם באוסטרליה בתחילת 2014.

""
מתוך הכתבה באתר ה WTA

אבל מסע הקסם של גלושקו בניו יורק עדיין לא הסתיים. הערב (שבת) בסביבות השעה שמונה היא תעלה למגרש 11 במתחם ה-"פלשינג מדו" ותנסה לקפוץ מדרגה נוספת אל שמינית גמר גראנד סלאם.

מי שתעמוד בדרכה היא טניסאית בעלת שם גדול שרחוקה כעת משיאה, דניאלה הנטוחובה הסלובקית. כיום היא מדורגת 48 בעולם, אך בשיאה, לפני כעשר שנים, דורגה חמישית.

אם עד עכשיו הטורניר של גלושקו מהווה גאווה ישראלית והישג אישי ענק, אזי העפלה לשמינית הגמר בגראנד סלאם תהווה עבורה הישג בקנה מידה עולמי. מקום בין 16 האחרונים באחד מארבעת הטורנירים הגדולים בעולם, זו קפיצת מדרגה.

"דניאלה
דניאלה הנטוחובה. דורגה חמישית בשיאה (רויטרס)

ה-WTA כבר הקדיש לה כתבת היכרות מיוחדת, בה סיפרה על הילדות באוקראינה, המעבר לישראל, על הוריה מאמני הטניס ועל אחיה, אף הוא טניסאי, שמשרת בצה"ל כלוחם קרבי.

"זה ללא ספק השבוע הגדול בקריירה שלי, אבל זה משתווה גם להישגים בגביע הפדרציה, בו ניצחתי בשבוע אחד את כל משחקי היחידות בהם השתתפתי", אמרה גלושקו והוסיפה: "כילדה, הערצתי את סרינה וויליאמס ומרטינה הינגיס, אותה פגשתי על המגרש באימונים באקדמיה בצרפת. כרגע כבר אין לי רצון להידמות לדמות כלשהי, הייתי רוצה להגיע להישגים שלהן, אבל עם האישיות שלי".

דניאלה הנטוחובה בת ה-30 הפכה לכוכבת בסבב כבר בגיל 17. ב-2002, כשהייתה בת 18 בלבד, הדהימה את מרטינה הניגיס בגמר האינדיאן וולס, עלתה לשני רבעי גראנד סלאם ונכנסה לטופ 10. אחרי רבע הגמר באוסטרליה ב-2003, דורגה כבר חמישית בעולם.

"גלושקו
גלושקו. הזדמנות להישג ישראלי נוסף בגראנד סלאם

דווקא אז, לא הצליחה הנטוחובה להמשיך את הדרך למעלה והפכה לשחקנית טופ 20 קבועה, עד שב-2007 זכתה בתואר השני שלה, שוב באינדיאן וולס (ברבע הגמר גברה על שחר פאר) וחזרה לטופ 10.

ב-2008 היא הוליכה 0:6 ו-0:2 על אנה איבנוביץ בחצי גמר אליפות אוסטרליה, אבל הפסידה ומאז לא הצליחה שוב לממש את הפוטנציאל הגדול שלה. אחר-כך היא הפכה לטניסאית טופ 30 מן המניין, כשבשנה האחרונה היא אף ירדה בדירוג סביב המקום ה-70 בעולם.

המשוכה הסלובקית שיוליה צריכה לעבור בדרך לשמינית הגמר לא קלה, אך אפשרית. גלושקו תעלה למגרש כשאין לה מה להפסיד. אם תצליח להתמודד עם ההגשות של הנטחובה במשחקונים הראשונים ותערער לה את הבטחון, הכל פתוח.

"יוליה
יוליה גלושקו. לא צפויה לה התמודדות פשוטה (יניב גונן)

כתבות נוספות