חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גלושקו: רוצה להיכנס למוקדמות באוסטרליה

חצי הגמר בתחרות ה-ITF לנשים בעכו, בשבוע שעבר: יוליה גלושקו נכנסה לפיגור של 5:3 במערכה הראשונה, מה שלא מנע ממנה לזכות במערכה ובהמשך לזכות גם במערכה השנייה- למרות פיגור של 4:1 ו-5:3. גלושקו עוברת שינוי. עכשיו, עם צוות אימון חדש והפיכתה למחבט מספר שתיים של ישראל במשחקי הפדרציה- היא עברה בדרך למגרש של הגדולות. האם זה מלחיץ אותה? ממש לא.
 
'תמיד כיף לשחק בבית, קיבלתי הרבה עידוד', אומרת גלושקו. 'כשאני משחקת בארץ אנשים מצפים שאקח את התחרות, גם האוהדים וגם אנשי הטניס- זה חלק מהעניין שגם גורם לי לתהליך חיובי'.
 
'שיחקתי טוב בעכו. לא הפסדתי מערכה במהלך התחרות ופשוט עשיתי את העבודה. המאמנים שלי הגיעו לכל משחק, תמכו בי ומגיע להם המון קרדיט על זה. אני שמחה שיש לי כל אחד מהצוות הזה'. ואכן, לגלושקו צוות רחב המורכב מאביחי צהלה, המנהל אישי, אסף אינגבר, המנהל מקצועי, לירן קלינג, המאמן האישי שגם מלווה אותה בחו'ל, קונסטנטין מטוסביץ', מאמן הכושר ואריק פלדמן, עוזר המאמן.
 
כל הצוות הזה תולה בך תקוות. זה לא מלחיץ?
'יש יותר לחץ מבעבר, אבל זה לחץ שספורטאים חיים בשבילו. בכל מקרה, עם הצוות הזה היתרונות בטוח עולים על החסרונות'.
 
איזה שינויים עשיתם בתקופה האחרונה?
'ירדתי במשקל, הכושר שלי השתפר. אני הרבה יותר חיובית באימונים וגם עובדת קשה יותר. מסגרת האימונים במועדון הטניס מכבים עוזרת לי מאוד. בפן הטכני הפורהנד שלי השתפר ושינינו כמה דברים בסרב. היום גם קל לי לצאת יותר מהר מירידות במשחק. פעם היה לוקח לי 2-3 גיימים כדי לחזור, היום זה הפך ל-2-3 נקודות'.
 
מה המטרות המקצועית לשנה הקרובה?
'מבחינת משחק אני רוצה להיות בכושר הכי טוב שאפשר. אמשיך לעבוד קשה, לשפר את הסבלנות במשחק. השנה אני צריכה לקפוץ כמאה מקומות (מ-325 ל-220) כדי להיכנס למוקדמות של אוסטרליה וזאת בהחלט מטרה. אני צריכה כמה תחרויות טובות ואני שם'.
 
'הדברים צריכים להתחבר עם קצת מזל וטיימינג. חבר? זאת שנה קריטית'
 
כשאגאסי לקח את אליפות ארצות הברית הפתוחה הוא סיפר שהוא חלם על הרגע הזה לפחות 10,000 פעמים. אחד מהחלומות האחרונים של גלושקו, מסתבר, עסק גם הוא בטניס: 'בדיוק בשבוע שעבר חלמתי שאני משחקת מוקדמות באוסטליה. אני מקווה שמהר מאוד זה יהפוך למציאות'.
 
בינתיים ממשיכה גלושקו להתאמן במלוא המרץ. ביום חמישי היא עתידה לטוס לחמש תחרויות ITF (25,000 דולר) באוסטרליה, שלדבריה הן 'הכנה משמעותית לפדרציה והזדמנות לעלות בדירוג ובאמת להיכנס למוקדמות. זאת תהיה הפעם הראשונה שלי באוסטרליה, כך שההתרגשות תהיה כפולה- מעבר לחשיבותן של התחרויות. עד חודש מאי אין לי נקודות להגן עליהן- וזהו זמן מצוין לקפיצה משמעותית בדירוג ולצבירת ביטחון'.


גלושקו בעכו
 
אז מה בעצם חסר לך כדי להגיע לרמות הגבוהות ביותר?
'לחבר את הדברים ביחד, קצת מזל וטיימינג וכמובן כמה תחרויות טובות. אני עובדת עם הצוות החדש שלי מאז חודש אפריל והיום העבודה שלי הרבה יותר מסודרת והאימונים רציניים יותר. אני יותר רגועה באימונים וזה בא לידי ביטוי גם במשחקים. כמובן שהתחרויות בחו'ל הן האלמנט החשוב ביותר. אני נמצאת בחו'ל בערך תשעה חודשים בשנה- איגוד הטניס עוזר לי ותומך בי כל כך הרבה, בלעדיהם לא הייתי מסתדרת'.
 
גלושקו, מיותר לומר, יוצרת עניין רב לא רק על מגרש הטניס. אבל השנה מדובר ב'שנה קריטית', לדבריה. 'אני רוצה להתרכז רק בטניס. אם יש סיכוי הכי קטן שזה יפריע אז אני מוותרת על זה. גם אם זה יהיה הבחור המושלם, אני מאמינה שהוא יוכל לחכות שנה, או כמה שצריך'.
 
 
'אני ביחסים טובים עם שחר. שמחה לשחק בבית'
 
לאחר פרישתה של ציפי אובזילר, תפסה גלושקו בשנה האחרונה מקום של קבע בנבחרת הפדרציה והפכה למחבט מספר שתיים אחרי שחר פאר. גלושקו, שמשחקת בנבחרת מאז גיל 17, כבר שלוש שנים, תזכה לפריבילגיה ששחקניות אחרות כמעט ולא זכו לה, בפברואר היא תייצג את ישראל במשחק ביתי, שיתקיים באילת.
 
איך קיבלת את הבשורה שהמשחקים יתקיימו בארץ?
'זאת התרגשות עצומה. שמחתי שנזכה לשחק בארץ. אני בטוחה שיהיה אירוע מדהים ואין דבר שאני רוצה יותר מלעלות. מבחינת הכנות, נתאמן קשה ונבוא במוכנות הכי טובה שאפשר'.


גלושקו ויוליה קימלמן, שזכתה במקום השני בעכו
 
איך זה לשחק עם שחר?
'זה כיף שיש מישהי שאפשר ללמוד ממנה כל כך הרבה. מחוץ למגרש אנחנו ביחסים טובים, למרות ששתינו עסוקות רוב השנה. היא עובדת קשה וזה כל פעם מפתיע אותי מחדש איך שהיא מצליחה להתמיד לטווח הארוך. אני מפרגנת לה'.
 
איזו יכולת, כזאת שתאפשר לך קפיצה משמעותית, היית רוצה לקחת משחר?
'הייתי לוקחת משחר את היכולת לעשות כל דבר הכי קטן בצורה מושלמת בלי להתפשר. אפילו כשמדובר בדברים קטנים חשוב לה לעשות את הדברים הכי טוב שאפשר, ועד שהיא לא תצליח- היא לא תפסיק. כשאצליח לפתח אצלי את התכונה הזאת אני מאמינה שזה יעשה לי רק טוב'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן