חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גלושקו ספגה הפסד ראשון: היה לי שבוע מעולה

                                                                           מאת: שי אלון

המחבט מספר שתיים של ישראל, יוליה גלושקו, נחלה היום (שבת) הפסד בכורה במשחקי גביע הפדרציה באילת.

גלושקו, 205 בעולם, נכנעה למדורגת 64 בעולם, מוניקה ניקולסקו מרומניה 6:4 ו-6:1. המפגש של ישראל מול רומניה הוא במסגרת משחקי הדירוג 5-8 של הטורניר, ואין לו חשיבות פרט לקביעת דירוג הנבחרות בטורניר של השנה הבאה.

ניקולסקו, בעבר שותפתה של שחר פאר במשחקי הזוגות, שברה בפתיחת המשחק ל-0:2, אך גלושקו חזרה ל-2:2. ניקולסקו שברה שוב ל-3:4, אך גלושקו הראתה שוב שהיא יכולה לעמוד גם מול טניסאיות טופ 100 וחזרה שוב ל-4:4.

אך הרומניה, שרק לפני שבוע עלתה לסיבוב השלישי באוסטרליה, חזרה, ניצחה את שני המשחקונים הבאים וזכתה במערכה הראשונה עם 4:6.

ניקולסקו שברה גם ל-0:1 במערכה השניה, גלושקו שברה בחזרה אך זו היתה שירת הברבור שלה במשחק, וניקולסקו זכתה בחמישה משחקונים רצופים וניצחה.

גלושקו, למרות ההפסד לשחקנית טופ 100, יכולה להתנחם בטורניר מצוין, בו השיגה שלושה ניצחונות משכנעים והוכיחה ובגדול שלישראל יש מחבט מספר שתיים, ושבהחלט ניתן לסמוך עליה ובגדול בשנים הבאות.

 

 

בהמשך, תעלה שחר פאר שנמצאת במקום ה-11 בעולם לשחק מול אלכסנדרה דולגרו הרומניה, שנמצאת במקום ה-29 בעולם.

במסיבת עיתונאים שנערכה לאחר המשחק, סיכמה גלושקו את השבוע: 'היה לי שבוע מעולה, שלושה ניצחונות והפסד. לניקולסקו הפסדתי בעיקר בראש. אמשיך ואסתכל על הצד החיובי. המטרות שלי בעונה הקרובה הן להמשיך מאותו מקום ולשחק בעיקר עם שחקניות טובות ממני. אני לא שמה לעצמי מטרה לעלות בדירוג, אבל אני בטוחה שהוא יעלה, אני מספיק טובה כדי שזה יקרה'.
גלושקו הוסיפה: 'מאז שסיימתי את הנוער חשבו שאני אפרוץ, ובתחילה זה לא קרה. אני מנסה לשפר את הקטע המנטלי שלי, אני יודעת שזו בעיה אצלי. אני מגיבה בקיצוניות אחרי טעויות במגרש. שחר מגיבה אחרת. אני מרגישה שאני מתבגרת ובטוחה שהשבוע הזה ייקח אותי קדימה ברמה האישית'.

 


גלושקו מתאמצת (משה חרמון)

גלושקו: 'רוצה לשחק עם שחקניות טובות ממני' (משה חרמון)
 

 

בתוך כך, בעקבות הטורניר המוצלח באילת, ישראל תגיש בקשה לארח שוב את הבית האירופי גם בשנה הבאה ואחרי האירוח המוצלח, קיימים סיכויים מצוינים לארח את הטורניר גם בשנה הבאה. ההחלטה תתקבל רק בחודש אוגוסט 2011.

בלארוס עלתה לפלייאוף, ווזניאקי ירדה לבית האירופי השני
ויקי אזרנקה הוליכה את בלארוס לפלייאוף אחרי ניצחון 0:2 על פולין. אזרנקה גברה 5:7 ו-5:7 על אגה רדוונסקה במשחק איכותי, שניתן בקלות להגדירו המשחק של הטורניר. שתי השחקניות הפגינו טניס ברמה של רבע גמר גראנד סלאם וגרמו נחת לאלף הצופים שגדו את האצטדיון המרכזי.

 


קרולין וזניאקי (משה חרמון)

קרולין ווזניאקי. כנראה שטניסאית טובה אחת, לא יכולה להוביל נבחרת (משה חרמון)
 

לעומתה, מפח נפש לראשונה בעולם, קרולין ווזניאקי שנשרה עם נבחרת דנמרק לבית האירופי הנמוך יותר אחרי הפסד 2:1 לנבחרת יוון. כנראה שטניסאית טובה אחת, ככל שתהיה, לא יכולה לגרום לנבחרת שלה לנצח אפילו משחק אחד בטורניר, כשלצידה טניסאיות המדורגות בסביבות המקום ה-1000 בעולם.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן