חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גלושקו ניצחה בפאריס ועלתה לראשונה לרולאן גארוס

                           מאת: שי אלון, ONE

יוליה גלושקו, שנמצאת בדרכה להיות המחבט הישראלי מספר אחת, עלתה הערב (שישי) לראשונה בקריירה להגרלה הראשית של הרולאן גארוס כשגברה בסיבוב השלישי של המוקדמות אחרי מותחן אדיר על המדורגת 121 בעולם, אנסטסיה רודיונובה האוסטרלית בת ה-30, 3:6 .6:4 ו-6:8, כשהיא חוזרת מפיגור 5:3 במערכה השלישית.

המשחק ארך 190 דקות, אך בגלל הגשם שקטע אותו הוא ארך למעשה כ-6 שעות ברוטו. זה היה גם המשחק שחתם את טורניר המוקדמות כולו. עבור גלושקו, שחגגה בסיום עם בן זוגה, שחקן הטניס סבסטיאן לוי, ומאמנה לירן קלינג, זה יהיה גראנד סלאם שני בקריירה, אחרי שנכנסה לאליפות ארה"ב הפתוחה בשנה שעברה.

גלושקו המדורגת כיום במקום ה-150 בעולם, תתקרב למקום ה-130. יריבתה בסיבוב הראשון תהיה מריה טרסה טורו פלור מספרד, המדורגת 83 בעולם. אם תעבור, בסיבוב השני תחכה לה סבינה ליזיקי מגרמניה, המדורגת 32 בטורניר, או סופיה ארבידסון השבדית.

רודיונובה, שאי שם בתחילת העשור הקודם הגיעה עם אנדי רם לגמר ווימבלדון בזוגות מעורבים, שברה כבר בפתיחה, אבל גלושקו השיבה בשבירה חוזרת מהירה. במשחקון הבא גלושקו הצילה לא פחות מחמש נקודות שבירה ושמרה על ההגשה ל-1:2. גלושקו השיגה שבירה במשחקון הבא אבל רודיונובה שברה אף היא וצימקה ל-2:3. המלחמה על כל כדור נמשכה גם במשחקון הבא שם היה תורה של גלושקו להחמיץ 5 נקודות שבירה והאוסטרלית שמרה לראשונה במשחק ל-3:3. גלושקו שמרה במשחקון הבא ולמרות יתרון של רודיונובה במשחקון השמיני שברה שוב ל-3:5 והגישה בהצלחה למערכה הראשונה אחרי 45 דקות.

"גלושקו
גלושקו על החימר בפאריס. הישג נפלא
 

 המערכה השנייה החלה גם היא בסדרה של משחקונים ארוכים שהסתיימו בשבירות עד שגלושקו הייתה הראשונה לשמור ל-1:3. הישראלית הייתה בעמדת שבירה נוספת שיכלה להכריע את המערכה, אבל רודיונובה לא ויתרה, שמרה על הגשותיה ואף שברה ל-3:3. השבירות המשיכו גם בשני המשחקונים הבאים ל-4:4, אבל דווקא רודיונובה היתה זו שסיימה טוב יותר את המערכה השנייה כששמרה על ההגשות ושברה אחרי משחקון צמוד בדרך לזכייה במערכה השנייה עם 4:6.

בשלב הזה המשחק הופסק לכשעתיים בגלל הגשם וכשהוא התחדש, הצליחה גלושקו לשבור בפתיחת המערכה השלישית. רודיונובה הגיבה מיד בשבירה משלה. השבירות המשיכו עד שרודיונובה שמרה על ההגשה ועלתה ל-2:3. גלושקו השוותה אבל האוסטרלית שמרה ושברה אחרי שני משחקונים צמודים ל-3:5 וקיבלה הזדמנות להגיש למשחק.

"גלושקו
גלושקו מאושרת, מיד אחרי המשחק
 

 אבל כאן החל קאמבק אדיר של הישראלית ששברה את ההגשות של האוסטרלית ועם ההגשות חזרה ל-5:5. המומנטום המשיך כשגלושקו שברה שוב ועלתה ל-5:6 כשהפעם המשימה המנטלית הקשה להגיש למשחק הייתה שלה וגם היא לא עמדה בלחץ והמשחק הגיע ל-6:6. בהיעדר שובר שוויון, גלושקו הסתערה על ההגשות של רודיונובה, שברה ל-6:7 וכמו שחקנית גדולה עמדה בלחץ, עלתה ל-0:40 ובנקודת המשחק השנייה כמעט אחרי 6 שעות ברוטו על המגרש, נכנסה לרולאן גארוס.

גלושקו סיפרה בסיום: "מרגישה שאני חולמת. היה משחק מטורף. אני גאה בטניס שלי, בצוות שלי ובאופי שיצא היום. אני רוצה להגיד תודה לצוות שלי ללירן, לסב (סבסטיאן) שפה איתי ולאסף אינגבר המאמן שלי שתמיד האמין בי ונתן לי את הכוח וכמובן לעודד טייג, למאמן הכושר שלי יורם מנחם ולכל האנשים הטובים שלא מפסיקים לעקוב מרחוק ותומכים בי לאורך כל הדרך, לראשי איגוד הטניס והכי הכי למשפחה שלי לאבא ואמא המדהימים שלי סרגיי ואולגה ולאחים שלי לינה וסשה שבלעדיהם זה לא היה קורה".

"יוליה
גלושקו עם לירן קלינג בארה"ב בשנה שעברה. עכשיו יהיו תמונות כאלה גם מפאריס
 

מאמנה של גלושקו, לירן קלינג, אמר בסיום: "היה משחק פשוט ענק. יוליה הראתה המון בגרות, שיחקה בלי פחד והגיע לה לנצח. היא הראתה שהמקום שלה הוא בין הטובות ביותר. נחגוג קצת ונחזור להתאמן. התחרות מבחינתנו מתחילה עכשיו".

כתבות נוספות

דילוג לתוכן