חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גלושקו ופטיוק ייפגשו ברבע-גמר הפיוצ'ר הבינלאומי בעכו

היום (רביעי) התקיימו בעכו משחקי שמינית הגמר במסגרת תחרות ה-ITF על שם פרדי קריבין, בה מחולקים פרסים בגובה 10,000 דולרים.

יוליה גלושקו וולריה פטיוק ייפגשו ברבע-גמר הטורניר הבינלאומי לנשים בעכו לזכרו של פרדי קריבין ז'ל שמתקיים השבוע במרכז הטניס עכו

גלושקו, המדורגת ראשונה ושחקנית נבחרת הפדרציה של ישראל, ניצחה 1:6 ו-1:6 את לי אור בדרבי ישראליות, פטיוק בת ה-14 ממשיכה להתקדם יפה לאחר ניצחון 0:6 ו-4:6 על שריי שטרנבך הישראלית.  
דניז חזניוק ניצחה לאחר קרב ארוך 7:6, 5:7 ו-5:7 את קטיה טור בעוד דו קרב ישראלי ותשחק מול סוזנה לינחובה הצ'כית, המדורגת 3, שגברה 2:6 ו-0:6 על דנה נאסראללה, השחקנית הערביה הבכירה של ישראל.
 
עופרי לנקרי נוצחה 6:2 ו-7:6 ע'י גאלי דה וואל הבלגית המדורגת 4, הילה מזרחי (עלתה מהמוקדמות) הפסידה 6:0 ו-6:0 ליוליה קימלמן הגרמניה המדורגת 6, לי לוי נוצחה 6:4 ו-6:1 ע'י יאנינה טוליאן האוסטרית המדורגת 2 בטורניר. רבעי-הגמר יתקיימו מחר החל מ-10:00, חצי-הגמר ביום שישי (10:00) ומשחק הגמר יתקיים בשבת ב-10:00 במגרש המרכזי. הכניסה חופשית.

פרדי קריבין – 2005 – 1920
פרדי קריבין ז'ל, הג'נטלמן הבריטי, יליד יורקשייר באנגליה, שהוא אחד מששת המייסדים של המרכז לטניס בישראל ב-1976 ונפטר בינואר 2005 בגיל 84. הוא עלה לארץ כנער עוד לפני מלחמת העולם השנייה, למד שנתיים בבית ספר חקלאי בפרדס חנה וחזר לאנגליה ב-1938 שם שירת בצבא הבריטי בזמן המלחמה. קריבין, שחזר להתגורר בארץ ב-1984, תרם רבות לטניס הנשים בישראל וגידל דור של שחקניות כמו פאולינה פלד, אילנה ברגר, ציפי אובזילר, שחר פאר ואנה סמשנובה אותה דאג להעלות ביחד עם משפחתה לישראל.

חודש לפני מותו התקיים לכבודו טורניר בינלאומי ברעננה בו זכתה שחר פאר, הוא הספיק לנאום בטקס הענקת הפרסים לאחר הגמר ויומיים לאחר מכן כבר אושפז בבית החולים. קריבין היה קפטן נבחרת הפדרציה והגורם לכך שישראל אירחה את גביע הפדרציה בשנת 1996, אך מפעל חייו היה פעילות ענפה למען דו-קיום במדינת ישראל, כאשר תרם וגייס כספים רבים לבניית מגרשי טניס בכפרים ערביים כמו פורדיס וג'סר א זרקא.

 
קריבין דיבר תמיד על הזדמנות שווה לכולם, טען שהטניס הוא משחק של אצילים וכי גם לערבים מעוטי יכולת צריך לאפשר לשחק טניס. לטענתו, בזכות העובדה שמדובר במשחק אצילי, יש סיכוי דרך הטניס לחבר בין יהודים וערבים ולכן הקים קבוצה משותפת של ילדים ששיחקו יחדיו בקיסריה, אור-עקיבא, פורדיס וג'סר א זרקא. אותם ילדים שיחקו ביחד וכך נוצרו ביניהם גם קשרים חברתיים.

בתו של פרדי, ג'יין קריבין, מנהלת את קרן פרדי קריבין לזכרו כאשר 8 פרויקטים מתקיימים כיום לילדים ערבים בכפרים ובערים בהם חיים בדו-קיום. בזכותו, יש כיום מאות ילדים וילדות מהאוכלוסייה הערבית שמשחקים טניס – דבר שלא היה מתבצע ללא פועלו של האיש. כך שקיומו של הטורניר בעכו, עיר של דו קיום, היתה משמחת מאוד את קריבין.

                                                                                                                     פרדי קרבין

לצפייה בהגרלות ולוח זמנים:

Singles Qualifying Draw

Singles Main Draw

Doubles Main Draw

Order of Play

כתבות נוספות

דילוג לתוכן