חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גלושקו ופאר העניקו לישראל 1:2 על רומניה

                                                                                 מאת: שי אלון

צפו בתוצאות סופיות של משחקי הבתים


נבחרת הפדרציה של ישראל סיימה את הטורניר באילת הערב (שבת) כשגברה 1:2 על רומניה, שממקם את הנבחרת במקומות 5-6. למרות הניצחון, ישראל לא העפילה לשלב הבא. מי שהביא את הניצחון הן יוליה גלושקו ושחר פאר, שגברו על צמד הרומניות אלכסנדרה גולרו וכריסטינה דינו 3:6 ו-4:6.

 

הערב נפתח עם משחקה של המחבט מספר שתיים של ישראל, יוליה גלושקו, שנחלה הפסד בכורה במשחקי גביע הפדרציה באילת.

גלושקו, 205 בעולם, נכנעה למדורגת 64 בעולם, מוניקה ניקולסקו מרומניה 6:4 ו-6:1. המפגש של ישראל מול רומניה הוא במסגרת משחקי הדירוג 5-8 של הטורניר, ואין לו חשיבות פרט לקביעת דירוג הנבחרות בטורניר של השנה הבאה.

מיד לאחר מכן, שחר פאר ניצחה את אלכסנדרה דולגרו והישוותה ל-1:1 מפגש הזוגות בין ישראל לרומניה, שנערך בשעה זו, הוא שיכריע.

גלושקו מפסידה לניקולסקו
ניקולסקו, בעבר שותפתה של שחר פאר במשחקי הזוגות, שברה בפתיחת המשחק ל-0:2, אך גלושקו חזרה ל-2:2. ניקולסקו שברה שוב ל-3:4, אך גלושקו הראתה שוב שהיא יכולה לעמוד גם מול טניסאיות טופ 100 וחזרה שוב ל-4:4.

אך הרומניה, שרק לפני שבוע עלתה לסיבוב השלישי באוסטרליה, חזרה, ניצחה את שני המשחקונים הבאים וזכתה במערכה הראשונה עם 4:6.

ניקולסקו שברה גם ל-0:1 במערכה השניה, גלושקו שברה בחזרה אך זו היתה שירת הברבור שלה במשחק, וניקולסקו זכתה בחמישה משחקונים רצופים וניצחה.

גלושקו, למרות ההפסד לשחקנית טופ 100, יכולה להתנחם בטורניר מצוין, בו השיגה שלושה ניצחונות משכנעים והוכיחה ובגדול שלישראל יש מחבט מספר שתיים, ושבהחלט ניתן לסמוך עליה ובגדול בשנים הבאות.

 

 

שחר פאר משווה
שחר פאר השוותה את המשחק חסר החשיבות מול רומניה ל-:1:1 כשניצחה 0:6 ו-5.7 את אלכסנדרה דולגרו 29 בעולם.

את המערכה הראשונה ניצחה שחר ללא כל בעיות כשהיא שוברת בקלות את דולגרו. דולגרו שברה במשחקון ה-6 של המערכה השניה והוליכה 2:4. פאר לא נשברה והשוותה ל-4:4. לבסוף שברה המחבט מספר אחת של ישראל במשחקון ה-12 וניצחה את ההתמודדות והעבירה את ההכרעה (במשחק חסר חשיבות כאמור) למשחק הזוגות.

 

שחר פאר. לפחות סיימה עם ניצחון (משה חרמון)

שחר פאר. לפחות סיימה עם ניצחון (משה חרמון)
 

 

במסיבת עיתונאים שנערכה לאחר המשחק של גלושקו, היא סיכמה את השבוע: 'היה לי שבוע מעולה, שלושה ניצחונות והפסד. לניקולסקו הפסדתי בעיקר בראש. אמשיך ואסתכל על הצד החיובי. המטרות שלי בעונה הקרובה הן להמשיך מאותו מקום ולשחק בעיקר עם שחקניות טובות ממני. אני לא שמה לעצמי מטרה לעלות בדירוג, אבל אני בטוחה שהוא יעלה, אני מספיק טובה כדי שזה יקרה'.
גלושקו הוסיפה: 'מאז שסיימתי את הנוער חשבו שאני אפרוץ, ובתחילה זה לא קרה. אני מנסה לשפר את הקטע המנטלי שלי, אני יודעת שזו בעיה אצלי. אני מגיבה בקיצוניות אחרי טעויות במגרש. שחר מגיבה אחרת. אני מרגישה שאני מתבגרת ובטוחה שהשבוע הזה ייקח אותי קדימה ברמה האישית'.

 

גלושקו מתאמצת (משה חרמון)

גלושקו: 'רוצה לשחק עם שחקניות טובות ממני' (משה חרמון)
 

 

בתוך כך, בעקבות הטורניר המוצלח באילת, ישראל תגיש בקשה לארח שוב את הבית האירופי גם בשנה הבאה ואחרי האירוח המוצלח, קיימים סיכויים מצוינים לארח את הטורניר גם בשנה הבאה. ההחלטה תתקבל רק בחודש אוגוסט 2011.

ישראל גברה 1:2 על רומניה לאחר שגלושקו ופאר ניצחו בזוגות
לאחר שיוויון בין ישראל ורומניה, ניצחו יוליה גלושקו ושחר פאר 3:6 ו-4:6 את הצמד דולגרו ודינו, ורשמו ניצחון 1:2 על רומניה, שמיקם את הנבחרת במקומות 5-6. למרות הניצחון, ישראל לא העפילה לשלב הבא, אך סיימה את הטורניר עם טעם מתוק.

בלארוס עלתה לפלייאוף, ווזניאקי ירדה לבית האירופי השני
ויקי אזרנקה הוליכה את בלארוס לפלייאוף אחרי ניצחון 0:2 על פולין. אזרנקה גברה 5:7 ו-5:7 על אגה רדוונסקה במשחק איכותי, שניתן בקלות להגדירו המשחק של הטורניר. שתי השחקניות הפגינו טניס ברמה של רבע גמר גראנד סלאם וגרמו נחת לאלף הצופים שגדו את האצטדיון המרכזי.

קרולין וזניאקי (משה חרמון)

קרולין ווזניאקי. כנראה שטניסאית טובה אחת, לא יכולה להוביל נבחרת (משה חרמון)
 

לעומתה, מפח נפש לראשונה בעולם, קרולין ווזניאקי שנשרה עם נבחרת דנמרק לבית האירופי הנמוך יותר אחרי הפסד 2:1 לנבחרת יוון. כנראה שטניסאית טובה אחת, ככל שתהיה, לא יכולה לגרום לנבחרת שלה לנצח אפילו משחק אחד בטורניר, כשלצידה טניסאיות המדורגות בסביבות המקום ה-1000 בעולם.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן