חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ג'וקוביץ' גבר על פדרר וזכה בטורניר אינדיאן וולס

הטניסאי המדורג שני בעולם, נובאק ג'וקוביץ', זכה הלילה (בין ראשון לשני) בתואר הראשון שלו ב-2014, אחרי שניצח בגמר מרתק של טורניר האינדיאן וולס את רוג'ר פדרר 6:3, 3:6 ו-6:7 (3:7).

בכך עצר הסרבי את פדרר אחרי 11 נצחונות רצופים, זכה בפעם השלישית בתואר אחרי 2008 ו-2011 ומנע מפדרר זכייה חמישית.

 

"ג'וקוביץ'

ג´וקוביץ´ חוגג (רויטרס)

 

"כמו שאמרתי לפני המשחק, נקודות בודדות יקבעו את המנצח. רוג'ר חזר לשחק ברמה הגבוהה שלו והייתי צריך להיות בשיאי כדי לנצח היום", אמרג'וקוביץ' שזכה בתואר ה-42 בקריירה ובתואר 17 מסדרת המאסטרס. הסרבי גם צימק ל-17:16 את הראש בראש מול פדרר ונקם בו על הפסד בחצי גמר טורניר דובאי לפני כשבועיים.

פדרר עצמו יעלה בעקבות הטורניר האחרון למקום החמישי בעולם, אחרי שהחל את הטורניר במקום השמיני. ג'וקוביץ הרוויח עוד מיליון דולרים ושמר על מעמדו כשני בעולם, אחרי האכזבות שנחל בהפסד לוואורניקה במלבורן וכאמור בדובאי לפדרר.

פדרר ניצל כבר במשחקון השני משחקון חלש של הסרבי ושבר ל-0:2, בדרך ל-0:3. ג'וקוביץ עלה על הלוח במשחקון הרביעי, אבל פדרר שלט בהגשות שלו ועלה ל-1:4 ו-2:5 בדרך לזכייה קלילה במערכה הראשונה עם 3:6 בתוך 30 דקות בלבד.

במערכה השנייה השחקנים שמרו על ההגשות עד המשחקון השמיני בו שבר הסרבי ל-3:5 . שתי טעויות של ג'וקוביץ' העניקו לפדרר יתרון 0:30 במשחקון הבא, אבל נולה התאושש עם ארבע נקודות רצופות והשלים 3:6 ו-1:1 במערכות.

ג'וקוביץ השיג שבירה מוקדמת במערכה השלישית, עלה ל-1:2 ורץ קדימה עם ההגשות..עד שהגיש למשחק ביתרון 4:5, ואז, כמו בחצי הגמר מול איסנר, שם זה קרה פעמייים, הוא לא עמד בלחץ ונשבר ל-5:5. המערכה הגיעה לשובר שוויון, ובו התעלה הסרבי ברח ל-1:5 בדרך ל-3:7 וזכייה בתואר היוקרתי.

פלביה פנטה מאיטליה חגגה היום (ראשון) בגיל 32 את ההישג הגדול בקריירה שלה כשגברה בגמר טורניר אינדיאן וולס על השלישית בעולם אגה רדוונסקה מפולין שסבלה מפציעה בברך  2:6 ו-1:6.

האיטלקיה שבשלהי 2009 דורגה בטופ 10 והתדרדרה עקב פציעה אל תחתית המאיה השנייה בעולם לפני שנה תזנק בעקבות הזכייה אל המקום ה-12 בעולם ותזרים לחשבון הבנק שלה מליון דולרים. זהו התואר העשירי של פנטה בקריירה אבל כל תאריה הקודמים היו בטורנירים קטנים ובעיקר על חימר. פנטה גברה בדרך לגמר על סלואן סטיבנס ברבע הגמר ועל המדורגת 1 בטורניר נה לי בחצי הגמר.

"פנטה
פנטה חוגגת תואר(רויטרס)
 

עבור רדוונסקה שכבר זכתה בשני טורנירים בסדר גודל דומה, מיאמי ובייג'ין, מדובר בעוד אכזבה גדולה העונה אחרי ההפסדים בחצי גמר מלבורן ובחצי גמר דוחא. פנטה גברה על רדוונסקה גם בסיבוב השני בדובאי לפני כמה שבועות.

ארבעת המשחקונים הראשונים זרמו עם ההגשה אבל אז השיגה פנטה שבירה ראשונה ל-2:3 ומשם השלימה עוד 3 משחקונים ברצף בדרך ל-2:6.

בהפסקה רדוונסקה התלוננה על פציעה בברך שמאל החליפה תחבושת אבל לא חזרה לעצמה התקשתה לזוז על המגרש ופנטה השלימה די בקלות 1:6 במערכה השנייה.

רדוונסקה עלתה ממררת בבכי לטקס חלוקת הגביעים: "עשיתי מה שיכולתי. אולי יום אחד אצליח לזכות בגביע הזה". פנטה המאושרת אמרה: "אני מקווה שאגה תחלים מהר היא אחת הטובות בעולם אבל היום זה היה היום שלי".

 
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן