חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ג'וקוביץ אלוף ווימבלדון לאחר קרב ענק מול פדרר

פחות מ-24 שעות לאחר מותחן הפנדלים בין הולנד לקוסטה ריקה ברבע גמר המונדיאל, זכינו הערב (חמישי) למנה גדושה של דרמה ותענוג צרוף בגמר ווימבלדון. זכינו לאחד ממשחקי הטניס הגדולים והמרגשים ביותר בתולדות הטורניר , בסיומו נובאק ג'וקוביץ' גבר על רוג'ר פדרר 7:6, 4:6, 6:7, 7:5 ו-4:6 בחמש מערכות והוסיף תואר גראנד סלאם שני על אדמת הממלכה.

אלוף ווימבלדון החדש, נובק ג'וקוביץ' פתח את דבריו לאחר ההנפה במילים חמות ליריבו: "רוג'ר פדרר נתן פייט גדול היום, הוא אלוף נפלא ודוגמא עבור כל ילד בעולם. יש לי כבוד גדול לקריירה הנפלאה שלך, תודה שנתת לי לנצח", נולה סיפר על המאבק העיקש מול השווייצרי: "ביתרון 2:5 קייותי שהוא לא יכניס סרבים ראשונים, אבל זה לא קרה, בגלל זה הוא אחד הספורטאים הגדולים בהיסטוריה".

הטנגו המרתק בין השתיים נמתח למערכה החמישית במהלכה היה נדמה כי שני הטיטאנים לא מוכנים לוותר, האלוף הטרי חשף את תחושותיו: "אין לי שום מושג כיצד היו לי הכוחות לחזור ולזכות במערכה החמישית. זה הטורניר הכי חשוב עבורי, חלמתי עליו מגיל חמש".

השמחה הגדולה של אנשי הצוות של האלוף הסרבי בסיום שטפה את היציעים, ג'וקוביץ' לא שכח להודות לכולם: "אני רוצה להודות לצוות שלי, שמקדישים את החיים שלהם לחלום שלי, אני שולח את הגביע הזה לשמיים לעבר המאמנת שלי, שלימדה אותי טניס ונמצאת שם למעלה".

 

"פדרר
ג´וקוביץ´ על פדרר: "קיוויתי שהוא לא יכניס סרבים ראשונים" (רויטרס)
 

 

בסיום סיכם ג'וקוביץ' שפך אור על הדברים החשובים באמת: "אני רוצה להודות ולהקדיש את הגביע לאשתי המיועדת ולבני שבדרך, אני מתקרב להיות אבא וזו השמחה הגדולה ביותר בחיים".

מנגד הצד המאוכזב עמד רוג'ר פדרר ששמח לקחת חלק באחד מהמשחקים הגדולים ביותר על אדמת ווימבלדון, השווייצרי אמר בסיום: "זה היה גמר נפלא. להגיע למשחק מול נובאק אתה יודע מראש איזה אתלט אדיר אתה פוגש", לגבי האוהדות המיוחדות ביציע שלח פדרר מסר: "אני לא יודע כמה הבנות שלי מבינות בטניס, אבל זה נחמד לראות אותן ביציע". 

""
אלוף ווימבלדון הטרי לנוער נואה רובין בן ה-18 מארה"ב הוא היהודי הראשון בהסטוריה שזוכה בטורניר. בארוחת הערב המסורתית לאחר הטורניר נפגש עם אסי טוכמאייר יו"ר איגוד הטניס אשר ברך אותו על הזכייה.


כתבות נוספות

דילוג לתוכן