חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גונטר ברזניק: "צריך לפתח אצל שחקנים את התכונות החזקות שלהם"

המאמן האוסטרי גונטר ברזניק, אחד מחמשת המאמנים הבכירים בעולם, הגיע היום (חמישי) למרכז הטניס ברמת השרון במסגרת השתלמות מאמנים ייחודית שיזם איגוד הטניס.
לעיניהם של כמאתיים מאמנים ואנשי טניס, שטח האוסטרי את העקרונות שמלווים אותו לאורך השנים, וגילה טפח מקריירת האימון הארוכה שלו, שלאורכה גודלו וטופחו שחקנים כדוגמת בוריס בקר, ג'ון מקנרו, עמוס מנסדורף, דודי סלע, אמיר וינטרוב ואף רוג'ר פדרר, שמגיע לעיתים לאימונים באקדמיה של גונטר באוסטריה.
במהלך ההשתלמות, שכללה חלק עיוני וחלק מעשי על המגרש, הדגיש גונטר כי "שיווי משקל ופגישה לפני הגוף הם הבסיס של הטכניקה". בנוסף, סיפר האוסטרי כי "לא צריך לאמן את כל השחקנים בצורה זהה. צריך לפתח אצל כל שחקן את החֹזקות שלו ומשם להמריא".
גונטר הדגיש שמערכת היחסים בין השחקן למאמן היא עולם ומלואו, ולא מסתכמת רק באימונים על המגרש: "בכל גיל ניתן להשתפר. הרבה מאוד תלוי בקשרים שמפתח המאמן עם השחקן, גם מחוץ למגרש". האוסטרי גם סיפר שבאקדמיה שלו הוא מקפיד לעבוד עם לא יותר מארבעה שחקנים על המגרש בו זמנית, וכי "חשוב מאוד ששחקנים יתאמנו עם חזקים מהם, אך גם עם חלשים מהם".
 
""
דומיניק טים, היום ברמת השרון (פוטו גדי)
בחלק המעשי הדגים גונטר שלל תרגילים ואבני יסוד באימון שחקנים תחרותיים, כשהוא משתמש בהדגמה בשלושה משחקני הנוער הבכירים עד לא מזמן, ביניהם דומיניק טים.
באיגוד הטניס הביעו שביעות רצון ממספר המשתתפים הרב שהגיע לחזות במאמן האוסטרי, ועמלים על ביקור נוסף של מאמן בינלאומי כבר בשבועות הקרובים, על מנת לתרום למאמנים הישראלים ידע מקצועי חיוני.
שלמה גליקשטיין, מנהל האגף המקצועי, סיכם: "המסר מההשתלמות הזאת הוא שהדבר החשוב ביותר הוא עבודה קשה. כל שנייה חשובה וכל מכה משולה לנקודת משחק. להצלחה נדרשת כמובן מחויבות מלאה של המאמן והשחקן, אך גם אמונה. הכל אפשרי כל עוד מאמינים שזה אפשרי".
 
""
גליקשטיין וגונטר ברזניק, היום בהשתלמות (פוטו גדי)

""
גונטר מסביר למאמנים ברמת השרון (פוטו גדי)

""
אסי טוכמאיר, יו"ר איגוד הטניס, עם גונטר ברזניק (פוטו גדי)

""
לוי ואוקון (במרכז) עם אורן בן זקן ודודו בראון. גם הם באו ללמוד (פוטו גדי)

""
לא פספסו את העילוי האוסטרי. אנדיוני עם טוכמאיר (פוטו גדי)

""
אסף ימין, תומר דנק, רונן מורלי וערן דנק, היום בהשתלמות (פוטו גדי)

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן