גביע הדיוויס: מתכוננים לסוף שבוע עמוס במיוחד

ווימבלדון כבר מאחורינו, הטורניר האולימפי בריו ואליפות ארה"ב הפתוחה לפנינו ובתווך מפגשי שלב רבע גמר גביע הדיוויס שייערכו בסוף השבוע ברחבי הגלובוס (שישי – ראשון). רגע לפני ההגשה הראשונה, ערכנו לכם סקירה לקראת מה שצפוי לנו בשלושת הימים הקרובים. תבלו.

רבע גמר בית עליון: צ׳כיה- צרפת

מפגש מעניין במיוחד יתקיים על אדמת צ'כיה, שם תארח הנבחרת המקומית (אלופת המפעל בשנים 2012 ו-2013) בעיר טרינץ שעל גבול פולין, את צרפת החזקה. על הנייר נבחרת הטריקולור נראית כפייבוריטית ברורה לקראת ההתמודדות, בזכות סגל נוצץ שכולל את ג'ו וילפריד טסונגה ולוקאס פוייל, המדורגים במקומות ה-10 וה-21 בהתאמה, וכן את ניקולה מאהו ופייר הוגו הרברט, אחד מצמדי הזוגות הטובים בסבב העולמי. מולם ינסו לחולל הפתעה לעיני הקהל הביתי, לוקאש רוסול, יירי וסלי ובזוגות אדם פבלסק וראדק סטפאנק הוותיק. המחבט הצ'כי הבכיר, תומאס ברדיך (8 בעולם), שהגיע לחצי הגמר ווימבלדון, ייעדר מהמפגש.

ההימור שלנו: העידוד הביתי אולי יעזור לצ'כים, אולם העדיפות הברורה של האורחת תעשה את ההבדל. 1:4 לצרפת.



""

טסונגה וצרפת מחפשים מקום בחצי הגמר

רבע גמר בית עליון: ארה״ב-קרואטיה

לקבל את נבחרת ארה"ב בגביע הדיוויס זו אף פעם לא משימה פשוטה, על אחת כמה וכמה כשמדובר במשחק חוץ. מי "שזכתה" בהגרלה הזו בשלב רבע הגמר של הבית העליון השנה היא קרואטיה המוכשרת, שתנסה לחולל סנסציה בהתמודדות שתיערך בפורטלנד, אורגון.

ארה"ב, הנבחרת המעוטרת ביותר בתולדות המפעל עם 32 זכיות סה"כ, תציג בהתמודדות את ג'ון איסנר (16 בעולם) וג'ק סוק (26 בעולם) שבצוותא עם האחים בוב ומייק בריאן, צמד וותיק שכבר השיג כמעט הכול בקריירה, יכוונו לעבר שלב ארבעת האחרונים. מצד שני, אסור לזלזל בקרואטים שמציגים סגל מרשים עם שחקנים כמו מרין צ'יליץ' (12 בעולם) ובורנה קוריץ' הצעיר (54 בעולם), שבהחלט מסוגלים להקשות על החבורה האמריקאית.

אגב, בולט בהיעדרו עבור הנבחרת האמריקאית בהתמודדות סם קוורי, מי שהדהים לאחרונה בסיבוב השלישי של ווימבלדון את נובאק דג'וקוביץ.

ההימור שלנו: קרואטיה עמוסת כישרון, אך בסופו של יום האמריקאים צפויים להשיג את הכרטיס לחצי הגמר. 2:3 לארה"ב.

רבע גמר בית עליון: סרביה- בריטניה(שידורים ישירים בערוץ הספורט)

על פניו מדובר במפגש שהיה אמור לספק לנו חובבי הטניס קרב טיטאנים בין שני המדורגים ראשונים בעולם, נובאק דג'וקוביץ' ואנדי מארי (הגיע לתמוך בנבחרת אך לא ייטול חלק במשחקים). אלא שהשניים מחפשים בימים אלו קצת מנוחה לקראת הטורניר האולימפי ואליפות ארה"ב הפתוחה שייתקיימו בחודש הבא ולא ישתתפו בהתמודדות.

בהיעדרם, צפוי מפגש די שוויוני בין שתי נבחרות נטולות שחקנים בטופ 50 העולמי (ויקטור טרויצקי הסרבי ייעדר מהמפגש גם כן). לבריטים יתרון בזוגות עם ג'יימי מארי (5 בעולם), אולם גם בצד הסרבי

המפגש האחרון והיחיד בין שתי הנבחרות התקיים לפני עשור (2006). אז זה הסתיים בניצחון סרבי, כשנובאק דג'וקוביץ' הצעיר ניצח שני משחקי יחידים, בעוד אנדי מארי, שהיה מצוי אף הוא בתחילת הקריירה שלו בסבב הבוגרים, הפסיד יחד עם גרג רוזצקי בזוגות לננאד זימוניץ' ואיליה בוזוליאק.

ההימור שלנו: סרביה ללא דג'וקוביץ' היא נבחרת הרבה פחות חזקה. אמנם טיפסרביץ' שחוזר מפציעה ישחק ולצידו כמה טניסאים צעירים שעתידם עוד לפניהם, אולם בריטניה עדיפה וצפויה לנצל זאת בדרך לניצחון חוץ קל, על אף שהמפגש יתקיים על משטח החימר. 0:5 לבריטניה.



""

טיפסרביץ׳ ונבחרת סרביה ינסו להפתיע את הבריטים מול הקהל הביתי בבלגרד

רבע גמר בית עליון: איטליה- ארגנטינה

התמודדות מרתקת שצפויה להיות גם שוויונית במיוחד. המארחת בחרה לשחק על משטחי החימר בעיר פזארו, אולם מול הארגנטינאים הנחשבים למומחי חימר בעצמם, המשטח עצמו לא צפוי לעשות את ההבדל. פאביו פוגניני (36 בעולם), שנישא לאחרונה לבחירת ליבו, הטניסאית פלביה פנטה ולצידו אנדראס ספי (52 בעולם) יוליכו את האיטלקים. חואן מרטין דל פוטרו שמנסה לחזור לעצמו לאחר פציעה ארוכה, ישחק בשלב זה במשחק הזוגות, אולם עשוי לקחת חלק גם ביחידים.

ההימור שלנו: שתי נבחרות די שוות ברמתן. אנחנו נלך עם המארחת, אבל זה יהיה קשה עד הסוף. 2:3 לאיטליה.

סיבוב 2, בית אזורי אירופה/אפריקה מס׳ 1: ישראל ממתינה לשוודיה/סלובקיה/הולנד

במקביל להתמודדויות במסגרת הבית העליון יתקיימו בסוף השבוע גם משחקי הבתים האזוריים, כולל המפגש בין הונגריה לסלובקיה שייקבע את זהות היריבה הבאה של ישראל במפעל.

הנבחרת של הקפטן אייל רן, תארח את שוודיה / סלובקיה / הולנד בתאריכים 16-18/9 או 28-30/10.

 

 

 רשימת המשחקים המלאה בסוף השבוע:

(בית עליון): סרביה – בריטניה; איטליה – ארגנטינה; צ'כיה – צרפת; ארה"ב – קרואטיה
(בית אירופה/אפריקה מס' 1, סיבוב שני): הונגריה – סלובקיה; רוסיה – הולנד; אוקראינה – אוסטריה; רומניה – ספרד
(בית אסיה/אוקיאניה מס' 1) אוזבקיסטאן – סין; הודו – דרום קוריאה
(בית אמריקה מס' 1 , חצי גמר) ברזיל – אקוודור; צ'ילה – קולומביה

כתבות נוספות