חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גביע דייויס: סלע יפתח מול מאסו

היום (שישי) התקיימה הגרלת סדר המשחקים לקראת פתיחת מפגש שמינית גמר גביע הדייויס בין ישראל לצ'ילה.

משחקי היחידים יפתחו מחר בשעה 16:00. ראשון יעלה דודי סלע (1) שיפגוש את ניקולאס מאסו (2). מיד לאחר מכן הראל לוי (2) יתמודד מול פרננדו גונזאלס (1).

ביום ראשון בשעה 19:00 יתקיים משחק הזוגות שיפגיש את אנדי רם ויוני ארליך מול גונזאלס ומאסו.

את היום האחרון של המפגש, שיפתח גם כן ב-16:00, יסגרו שני משחקי יחידים נוספים. תחילה יפגוש סלע את גונזאלס ובסיום המשחק יפגוש לוי את מאסו.

האצטדיון אשר מכיל 7,000 מקומות ישיבה צפוי להיות מלא ונראה כי האסון שפקד את צ'ילה אך לפני שבוע לא ישפיע על הקהל הביתי שיתמוך בנבחרתו באש ובמים.

'רציתי שדודי יתחיל, הוא פייבוריט ובמידה וינצח זה ייתן לנו המון ביטחון להמשך היום', אמר הראל לוי בסיום ההגרלה.

על המשחק מול גונזאלס, אמר לוי: 'יהיה קשה מאוד אבל מאידך, היו לי הרבה ניצחונות על שחקנים טובים יותר. אני מרגיש טוב ולמרות המסע הארוך והעובדה שהתאמנו כל יום במקום אחר- עדיין התאמנו. רעש האדמה לא ישפיע על השחקים הצ'יליאנים בזמן המשחק. הם מקצוענים ויודעים לעשות את ההפרדה'.

לוי אמנם יפגוש את גונזאלס בפעם הראשונה, אך מבחינה טקטית, ברור לו מה עליו לעשות: 'אסור לי לתת לו לשלוט בנקודות. אצטרך ללחוץ את מכת גב היד שלו, כמובן שזה יהיה קשה מאוד אבל עבדתי על זה באימונים'.

דודי סלע נשמע גם הוא מוכן מהבחינה הטקטית: 'אנסה לבוא יותר לרשת וללחוץ לצ'יליאנים את גב היד. גם 'סרב אנד וולי' יעזור אבל אחרי הכל אנחנו על חימר וזה לא משטח פשוט לדברים האלה'.

על המפגש כולו ועל ההכנה, אמר סלע: 'המשחקים יהיו קשים בלי קשר לסדר שלהם. התאמנו טוב בשבועות האחרונים, צברנו עוד ניסיון על החימר ונצטרך להביא אותו לידי ביטוי מול גונזאלס שנמצא בכושר טוב ומול מאסו שאומנם לא נמצא בשיאו אבל מאוד מנוסה'.


צמדי הזוגות: אנדיוני עם גונזאלס ומאסו. (צילום: אסף קליגר)

'אני מקווה שתהיה תמיכה ישראלית בקהל ומחכה כבר לעלות למשחק', סיכם סלע.

הקפטן אייל רן פתח בתודות לצוות המקצועי: 'כולנו התחברנו עם הפיזיותרפיסט החדש גדי טנא שכבר עבד איתנו בעבר. הד'ר יוני מרום מלווה אותנו לאורך כל המסע וכמובן המאמן נועם בר. נועם אוקון עשה גם הוא דרך ארוכה מאוד באוויר ואנחנו שמחים מאוד שהוא כאן איתנו. התחילו להגיע קצת אוהדים ישראלים, ביניהם בובי קרטר- חבר ואוהד מסור שעבר דרך ארוכה כדי להיות איתנו'.

לסיום הודה הקפטן ליו'ר האיגוד, מיכאל קליין: 'אנחנו שמחים שמיכאל עשה את המאמץ ומלווה אותנו כאן. הוא עוזר לנו המון בכל מה שצריך'.

על המשחקים, אמר רן: 'עשינו הכנה מצוינת, השחקנים נמצאים בכושר ואנחנו לוקחים את הניסיון שצברנו מול ספרד על החימר. בכל יום נתון, ובמיוחד כשמדובר בדייויס, לפערים בדירוג אין משמעות'.

'הראל כבר הפתיע שחקנים טובים ממנו בדייויס וגם דודי הראה שהוא מצוין על כל סוגי המשטחים. בסך הכל אנחנו סומכים על השחקנים וחשוב לזכור שיש לנו נבחרת של ארבעה שחקנים, העומס מתחלק ביניהם וכולם צריכים להיות במיטבם כדי שננצח', סיכם הקפטן הישראלי.


הנבחרת הישראלית בטרם פתיחת מסיבת העיתונאים. (צילום: אסף קליגר)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן