חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גביע דיוויס: רבעי הגמר יוצאים לדרך בשישי

רבעי גמר גביע דיוויס יתקיימו בסופ״ש הקרוב, 8 נבחרות יאבקו על ארבעת הכרטיסים לחצי הגמר.אוסטרליה מארחת את ארה״ב, סרביה את ספרד, צרפת את בריטניה ובלגיה את איטליה. גם לישראל עניין במשחקי סוף השבוע כאשר פורטוגל תארח את אוקראינה בליסבון. במידה והפורטוגלים ינצחו המשמעותישראל תארח את אוקראינה בספטמבר בארץ.

אוסטרליהארה״ב (בריסביין, משטח קשה)

המארחים מגיעים למפגש עם אחד השחקנים הלוהטים בסבב, ניק קיריוס שרק לפני מספר ימים כמעט והצליח להעפיל לגמר טורניר מיאמי על חשבונו של רוג׳ר פדרר באחד המשחקים המותחים והטובים שנראו לאחרונה, קיריוס מדורג 16 בעולם ואליו מצטרפים ג׳ורדן תומפסון המדורג 79 בעולם וסם גרות׳(188), ג׳ון פירס שחקן הזוגות המצוין(3 בעולם) גם הוא בהרכב

אצל האמריקאים על הנייר הרכב טוב בהרבה והם מציגים 4 שחקנים ב-30 הראשונים בעולם. ג׳ק סוק שנמצא גם הוא בכושר מצוין(15), ג׳ון איזנר(23),סם קוורי(25) וסטיב ג׳ונסון (29). כל הארבעה שחקני זוגות מצוינים שנמצאים בתוך ה-100 הראשונים בעולם גם בזוגות.

""הנבחרת האוסטרלית מחכה לאמריקאים

 

סרביהספרד(בלגרד,משטח קשה באולם)

סרביה תנסה להעפיל בפעם השניה מאז 2013 לחצי הגמר כאשר היא מגיעה מחוזקת עם נובאק ג׳וקוביץ׳ המדורג 2 בעולם שנמצא בהרכב. הסרבי היה בספק למפגש בשל הפציעה במרפק שמנעה ממנו את ההשתתפות בטורניר מיאמי, אבל יהיה כשיר ויצטרף לויקטור טרויצקי(39), דושאן לגוביץ׳(84) והקפטןשחקן ננאד זימוניץ׳(57 בזוגות). הפעם האחרונה בה הגיעו הספרדים לחצי הגמר היתה ב-2012 , הם מגיעים ללא נדאל למפגש מול הסרבים והם יאצלו לעבוד קשה יותר. השחקן הבכיר בהרכב הוא המדורג 19 בעולם פאבלו קרנו בוסטה אליו מצטרפים אלברט ראמוס וינולס(24), מרסל גרנולרס(45) ומארק לופז(16 בזוגות).

""הסרבים ינסו ללכת עד הסוף גם השנה

בריטניהצרפת(רואן, חימר באולם)

בריטניה מגיעה לצרפת לנסות ולהעפיל לחצי הגמר בפעם השלישית ברציפות. הבריטים מגיעים ללא אנדי מארי הפצוע אבל הוכיחו שהם מסוגלים להסתדר גם בלעדיו כאשר ניצחו את קנדה בסיבוב הראשון בחודש פברואר. בהרכב הבריטי נמצאים דניאל אוונס(44), קייל אדמונד(47) ג׳יימי מארי(8 בזוגות) ודומיניק אינגלוט(44 בזוגות). אצל הצרפתים שמגיעים ללא טצונגה ישחקו לוקאס פואיי(17), ג׳יל סימון(30), ניקולה מאהו(46), פייר הוגוס הרברט(7) וגאל מונפיס אשר ישמש כמחליף.

""הבריטים ינסו פעם נוספת להעפיל  לחצי הגמר

בלגיהאיטליה(שרלרואה, מגרש קשה באולם)

שתי המדינות נפגשו 8 פעמים בעבר ואיטליה מובילה 3-5 במאזן הכללי אבל בלגיה היתה זו שניצחה במפגש האחרון בין השתיים בשנת 2000. בסיבוב הקודם היה זה סטיב דארסיס שעשה את העבודה עבור הבלגים עם ניצחונות מדהימים על קולשרייבר ואלכסנדר זברב וביחד עם ניצחון במשחק הזוגות העלה אותם לרבע הגמר. בלגיה מגיעה עם דויד גופין כשחקן הבכיר(14),יחד איתו סטיב דארסיס(53), רובן במלמנס(137) וג׳וריס דה לור(199). פאביו פוניני היה זה שעשה את העבודה עבור האיטלקים בסיבוב הקודם והכריע את ההתמודדות כולה במשחק החמישי מול ארגנטינה בו חזר מפיגור 2-0 במערכות. בהרכב האיטלקי מלבד פוניני(28) שהוכיח שהוא נמצא בכושר מצוין במיאמי נמצאים פאולו לורנזי(38), אנדראס ספי(76) וסימון בוללי(525).

כתבות נוספות

דילוג לתוכן