חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בר בוצר- הישראלי שהוזמן להתאמן אצל בוליטרי

הפנימייה של ניק בוליטרי בארצות הברית היא אולי אחד המקומות הטובים בעולם לאימון וטיפוח שחקני טניס בכל גיל.
 
עם 50 מגרשי טניס (קשים, חימר ואולמות), חדרי כושר, חדר מנטאלי, מרפאות, בריכה, אמבטיות קרח וסנוקר לעת הצורך, מדובר בחממת טניס של ממש.
 
שחקני הנוער והבוגרים הטובים בעולם מתדפקים על דלתות האקדמיה של בוליטרי כדי לזכות לשעות אימון, ולעיתים נאלצים לשלם סכומים דמיוניים לשם כך.
 
יוצא דופן הוא הישראלי בר בוצר בן ה-16. בוצר נצפה בתחרות סבב נייק העולמי על ידי סוכניו של בוליטרי ובפעולה יוצאת דופן הוזמן להתאמן בפנימייה ואף ניתנה לו מלגה מיוחדת.
 
'זאת הרגשה טובה ומיוחדת שדווקא אותי הם הזמינו לשם. זה נתן לי הרבה ביטחון ומוטיבציה להתחיל באימונים שם', אמר בוצר שבזמן הקרוב ישהה בארץ כדי להשלים מסע אחר, אל עבר הבגרויות, לאחר שהחסיר כשלושה חודשים מבית הספר בעקבות האימונים אצל בוליטרי.
 
על האימונים בפנימייה, סיפר בוצר: 'התאמנתי בקבוצת העלית, שזאת למעשה הקבוצה הבכירה ביותר בפנימייה. הקבוצה מורכת מהרבה שחקנים שמתפרסים על הרבה מגרשים. למעשה, אני בקבוצה עם שחקנים כמו ינקוביץ', ודיסובה, טומי האס וטיילור דנט. בפועל, יצא לי לחבוט עם טיילור דנט'.
 
בוצר התאמן גם עם שחקנים בכירים מהנוער כמו יוקי במברי, ראשון בעולם לנוער וכבר 300 ב-ATP, ג'ורדן קוקס שהגיע לגמר ווימבלדון וגם חולק איתו חדר בפנימייה, וחבריו הטובים ביותר בפנימייה, שהיו בעשירייה הפותחת בנוער, ראיין וכריסטיאן האריסון.

                                                                                             בר בוצר עם האחים האריסון 
 
בפנימייה הקפיד בוצר ללכת בגאון עם חולצת נבחרת ישראל וסיפר על התגובות שעורר: 'האמריקאים אוהבים אותנו אז לא חששתי. זה עורר תגובות מיידיות של אנשים שפנו אליי. ודיסובה סיפרה שהיא פחדה להגיע ארץ, שראפובה פנתה אליי וסיפרה לי על קבלת הפנים שעשה לה הקהל הישראלי'.
 
'במשך שלושה חודשים לא התאמנתי עם אותו שחקן פעמיים'

בפנימייה התאמן בוצר כחמש שעות טניס ביום, שכללו אימונים ומשחקי אימון. תוסיפו לזה עוד שעתיים של אימון כושר מדי יום ותבינו איך מייצר בוליטרי את דור השחקנים הבא. עם זאת, חשוב לציין ששחקנים כמו בוצר, שמוזמנים לפנימייה במיוחד, מקבלים יחס אישי יותר לעומת שחקנים שלא הוזמנו במיוחד, משלמים שכר חודשי ולעיתים נדחקים לפינה.
 
בוצר מונה את יתרונות הפנימייה, אך סמוך ובטוח שהמאמנים בארץ לא פחות טובים. אז איפה, אם כן, טמון השינוי? 'הכושר שם מאוד מפותח', אומר בוצר. 'עובדים הרבה על משקולות בחדר כושר פשוט ענק עם מגוון מכשירים ותרגילים. יש בפנימייה מרכז מיוחד לשיקום ולטיפול בפציעות וכמובן שעובדים עם תזונאי ופסיכולוג. היתרון החשוב ביותר במקום, לדעתי, הוא מגוון השחקנים. במשך שלושה חודשים לא התאמנתי עם אותו שחקן פעמיים. זה גרם לי להתמודד עם מגוון סגנונות שחשובים להתפתחות כטניסאי. מה שאולי חסר שם זאת העבודה האישית'.
 
אצל בוליטרי, אומר בוצר, משקיעים בשחקנים גם מחוץ למגרש, ומנסים להעשיר את עולמם: 'שחקנים, שופטים ומומחי טניס מגיעים כדי לתת הרצאות. לא מזמן הייתה לנו הרצאה של ברד גילברט ושל השופט ששפט בגמר ווימבלדון, שהסביר איך כדאי לשחקנים להתייחס לשופטים'.

                                                                                                 בוליטרי מנתח את משחקו של בר
                                                                                                  

בשבוע הבא ייצא בוצר לתחרות
ITF באוקראינה ואחריה, כאמור, יקדיש זמן רב להשלמת לימודיו. 'אין כמו בארץ', אומר בוצר, ונראה שלמרות ההזדמנות שקיבל ימשיך ברוב הזמן להתאמן באופן צמוד עם המאמן נועם בר במרכז הטניס רמת השרון.
 
לסיכום, מספר בוצר על החוויה: 'הייתי עצמאי לגמרי במשך שלושה חודשים. המקום דורש הרבה מקצוענות ומשמעת עצמית. למדתי על התרבויות באסיה ובארצות הברית וגם הספקתי לבלות ולרכוש חברים חדשים'.
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן