חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ברגל שמאל: ישראל הפסידה 2:1 לסלובניה, מחר נגד בולגריה

פתיחה לא טובה לנבחרת הנשים הישראלית ביומו הראשון של גביע הפדרציה המתקיים בפורטוגל.

ישראל, שמדורגת במקום הראשון מבין 15 הנבחרות המשתתפות, הפסידה 2:1 לנבחרת סלובניה ותהיה חייבת להשיג ניצחונות בשני המשחקים שנותרו לה בבית כדי להעפיל לארבע האחרונות.

את המפגש פתחה המחבט מספר שתיים של ישראל, יוליה גלושקו (314) שהחלה בסערה את משחקה מול קטרינה סרבוטניק (427) ועלתה ל-0:3 מהיר. אלא שסרבוטניק, שעד לפני שנתיים דורגה במקום ה-20 בעולם, לא אמרה נואש והשוותה ל-3:3.

השחקניות המשיכו לשמור על הגשותיהן עד שסרבוטניק, המנוסה יותר, שברה ל-4:5 אך נשברה שוב עם חזרתה של גלושקו למצב של 5:5. במצב זה, גלושקו לא הצליחה לשמור על המומנטום והפסידה 7:5.

המערכה השנייה הייתה קלה יותר מבחינתה של האסטונית שניצחה 1:6.

לאחר מכן, עלתה שחר פאר (22) מול פולונה הרצוג (63). פאר, שנמצאת בכושר טוב בימים האחרונים, לא איכזבה והביאה את הנקודה החשובה כשניצחה ללא בעיות מיוחדות 4:6,1:6.

למשחק הזוגות המכריע עלו פאר וגלושקו שפגשו את הרצוג וסרבוטניק.

צמד הישראליות, שעבורן זהו שיתוף הפעולה הרשמי הראשון יחדיו, פתחו את המערכה הראשונה בצורה רעה והפסידו 1:6.

נראה היה שהמערכה השנייה הולכת גם היא לאבדון כשהישראליות כבר היו בפיגור 3:1. אלא שאז, בעידודה האופייני של הנבחרת הישראלית, הצליחו פאר וגלושקו להפוך את הקערה על פיה וחזרו להוביל שוב 3:4 כשהן שוברות את ההגשה של הסלובניות.

הסלובניות שברו חזרה ל-4:4, אך שוב לא הצליחו לשמור על ההגשה- 4:5 לישראליות.

שני הצדדים שבו והמשיכו לשבור את הגשת היריבות עד שהגיעו לשובר השוויון בו הישראליות הפסידו 8:6.

שחר פאר, שעשתה את העבודה ביחידים אמרה בסיום: 'המטרה הייתה לנצח את המפגש ולצערי זה לא קרה. אני מרוצה מאיך ששיחקתי ומקווה להמשיך גם מחר במגמה החיובית. עכשיו יהיה הרבה יותר קשה לעלות מהבית'.

'זאת אכזבה עבורנו כי המשחק הזה הפגיש את שתי הנבחרות החזקות בבית וזה הוריד משמעותית את הסיכוי שלנו לעלות', אמר בסיום הקפטן ליאור מור. 'יוליה שיחקה טוב בסך הכל, למרות ההפסדים. אני מאוד מרוצה מהציוות של שחר ויוליה בזוגות, הן הפגינו רמה גבוהה ביותר'.

למרות ההפסד של יוליה גלושקו, הצליחה השחקנית הצעירה להישמע אופטימית: 'היה יום ארוך וקשה אבל נתתי את המקסימום ושיחקתי טוב. בזוגות, לי ולשחר לקח זמן להתרגל האחת לשנייה אבל אנחנו אופטימיות כי היה שיתוף פעולה טוב'.

מחר ב-10:00 תפגוש הנבחרת את בולגריה שהפסידה 0:2 להולנד.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן