חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בחמישי: השתלמות מאמנים עם יונס אל עיינאווי

יונס אל עיינאווי, טניסאי העבר המרוקני וכיום יועץ שר הספורט, יקיים ביום חמישי הקרוב (28 במרץ, שעות 10:00-12:00) השתלמות מאמנים מיוחדת במרכז הטניס רמת השרון. אל עיינאווי ישהה בארץ במשך שבוע וילווה אותו הראל לוי, המנהל המקצועי של מרכזי הטניס בהווה ושחקן נבחרת הדייויס לשעבר.
בהשתלמות, אליה הכניסה תתאפשר ללא תשלום, יעביר המרוקני מהניסיון והידע הרב שהוא צבר לאורך השנים. מלבד ההשתלמות, יעבוד אל עיינאווי על המגרש עם הילדים במרכז הטניס ברמה'ש, יקיים הכשרות למאמנים התחרותיים ויצפה בטורניר הנוער הבינלאומי שיתקיים במרכז הטניס בחיפה.
יונס אל עיינאווי בן ה-41, יליד רבט, זכה בקריירה שלו בחמישה תארי ATP והגיע במארס 2003 לדירוג שיא של 14 בעולם בגיל 31. הוא הרוויח מעל ארבעה מיליון דולר במהלך הקריירה שלו רק מפרסים, נחשב לדמות נערצת במרוקו וקיבל מדליית זהב מהמלך, הנחשבת לאות הכבוד הספורטיבי הגבוה ביותר בממלכה. הוא נבחר ב-2003 ע'י קוראי העיתון המרוקני המוביל ' L'Economiste' לדמות מופת לחברה והקדים דמויות מפתח כדוגמת ראש הממשלה והאתלט המפורסם הישאם אל גארוז'. המגרש המרכזי ב'מרכז הטניס המלכותי' במראקש קרוי על שמו.
אל עיינאווי היה שותף למשחק הארוך ביותר בתולדות אליפות אוסטרליה הפתוחה, כאשר שיחק מול אנדי רודיק האמריקני במשך חמש שעות בשלב רבע הגמר. המערכה האחרונה שהסתיימה בתוצאה 19:21 לרודיק, שברה שיא כאשר שוחקה שעתיים וחצי, כאשר מספר המשחקונים בכל המשחק היה 83 – שיא נוסף שנקבע. אל עיינאווי סבל מפציעות לא מעטות במהלך הקריירה, כאשר בין 2008 ל-2010 לא שיחק כלל טניס מקצועני. עם חזרתו, בטורניר דוחא, הוא ניצח בסיבוב הראשון והיה לשחקן הראשון בגיל 38 שמנצח משחק בטורניר ATP  מאז ג'ימי קונורס ב-1995.
אגב, בשנת 1997 היתה אמורה להגיע לישראל נבחרת מרוקו, כדי לשחק מול נבחרת ישראל ברמת השרון במסגרת גביע דייויס. באיגוד הטניס המרוקני טענו שהשחקנים רוצים להגיע לישראל אולם ההחלטה לא להגיע לא נתקבלה על ידם. ישראל זכתה לניצחון טכני של 0:5.
הראל לוי: 'יהיה לי הכבוד לארח חבר יקר, אני שמח שלמאמנים והילדים במרכז לטניס בישראל תהיה הזכות לשאוב מהידע שלו ולחוות את אישיותו המיוחדת'.
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן