חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בחירות 2015: הרגעים שעשו לנו (ולכם) את השנה

 מאת: אריאל כהן, איגוד הטניס

 

מבאס. לא נשקר לכם. הרגע הזה בסוף נובמבר שבו אתה רואה את טקס ההנפה בטורניר סוף השנה בלונדון הוא מרגש, אבל הוא גם זה שמביא אותך להבנה שזהו זה – עוד עונת טניס מסתיימת לה, ואנחנו ניאלץ לחכות עד אליפות אוסטרליה הפתוחה בינואר כדי לטעום שוב מהסם האהוב עלינו.

בגלל שלסכם צריך איכשהו, בשבועות האחרונים הפעלנו את הראש שלנו – וגם את שלכם  בפייסבוק – וניסינו לדלות את הרגעים שעשו לנו את 2015. ניסינו להימנע מסיכום רגיל, מה גם שקטגוריות שחקן ושחקנית השנה ידועות מראש (ג'וקוביץ' וסרינה), והלכנו על משהו קליל יותר. מקווים שתאהבו.

משחק השנה

זו היתה הבחירה שלכם, ושלכם בלבד. הצגנו לכם לא פחות משישה מועמדים, אבל הרוב המכריע (39 אחוזים) הלך על גמר הרולאן-גארוס בין נובאק ג'וקוביץ' לסטאן וואורינקה. ללא ספק, משחק ענק, ובדיעבד, גם זה שמנע מנולה להשלים עונה מושלמת. במקום השני – גמר ווימבלדון בין ג'וקוביץ' לפדרר (18 אחוזים), ובשלישי הסנסציה בארה"ב: רוברטה וינצ'י מדיחה את סרינה בחצי הגמר.

נקודת השנה

יושיאיטו נישיקואה. כמה מכם שמעתם את השם הזה עד היום? האמת, סביר שאחרי היום לא תשמעו אותו יותר. אבל רגע לפני שהקוריאני (134 בעולם בזמנו) צולל לתהום השיכחה, צפו בנקודה הזו שלו בתחרות צ'לנג'ר באפטוס קליפורניה, באוגוסט. לא תראו עוד הרבה כאלה בחייכם. באחריות.

 הרגע הספורטיבי של השנה

הנה עוד משהו שלא תראו עוד הרבה בחייכם. זה קרה בסיבוב השני באליפות אוסטרליה. טים סמיצ'ק היה קרוב לקנות את עולמו, כשכבר הוליך 0:2 במערכות על רפאל נדאל. הספרדי איזן ל-2:2, עלה ל-5:6 בסט המכריע, וכשזרק את הכדור באוויר בדרך להגשה במצב של 0:30, צופה ניסה להפריע לו עם צעקה מהיציע. את מה שקרה לאחר מכן תראו בווידאו. אגב, כמה מכם היו נוהגים כמו סמיצ'ק?

  

הרגע המשעשע של השנה

גם הקטגוריה הזו היתה בסופו של דבר בחירה שלכם. ליקטנו שלושה מועמדים, והפוסט שהציג את הווידאו הבא קיבל הכי הרבה לייקים. מי שמכיר את האובססיה של נדאל למקם את הבקבוקים שלו בדיוק בקו ישר אחד לשני, יצחק. מי שלא, יכיר עכשיו. ואז יצחק.הקאמבק של השנה

הוא תמיד היה מוכשר, אבל פציעות מנעו ממנו להראות לעולם מה הוא יודע. השנה, בנואה פייר הצרפתי סוף סוף זרח, וקפץ לא פחות מ-97 מקומות בדירוג העולמי תוך כדי (118 ל-23). ב-2015 הוא השלים זכיה בתארי פיוצ'ר, צ'לנג'ר ו-ATP, וכמו כן רשם הישגי שיא ברולאן-גארוס ובארה"ב. לא רע בכלל, אבל אבל אנחנו נזכור לו בעיקר את הוולי המדהים הזה. בעיקר את ההריפליי האחרון.


 

שימו עליהם עין

היון צ'אנג: הקוריאני הממושקף עם הפורהאנד המשובח רק בן 19, אבל השנה קפץ ממקום 173 עד למקום ה-52 בעולם. הוא זכה בארבעה צ'לנג'רים ב-2015, ומתח את וואורינקה לשלושה סטים צמודים שהסתיימו כל אחד בטיי ברייק באליפות ארה"ב האחרונה. כבוד.

בורנה צ'וריץ': השם שלו לא חדש אולי לעכברי טניס ברחבי העולם, אבל זה לא אומר שהוא לא ראוי לציון. ב-2014 הוא ניצח את נדאל והפך לשחקן הטופ 100 הצעיר ביותר בסבב, וב-2015 הדיח את אנדי מארי מדובאי ונעצר רק על ידי רוג'ר פדרר. כרגע הוא מדורג במקום ה-44 בעולם (דירוג השיא: 33), אבל סמכו עלינו שזה הולך להשתנות. לטובה.

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן