חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בגלל תקרית וינטרוב: טוניסיה הושעתה לשנה מגביע דיוויס

איגוד הטניס של טוניסיה שילם היום (שבת) מחיר כבד על אי הופעתו של הטניסאי הטוניסאי מאלק ג'אזירי מול הישראלי אמיר וינטרוב בצ'לנג'ר טשקנט בחודש אוקטובר.
ה-ITF  פירסם החלטה המרחיקה את נבחרת טוניסיה ממפעל גביע דייויס לשנה אחת, כעונש על אי ההופעה של הטניסאי שקיבל הוראה לא לשחק מאיגוד הטניס של ארצו.
הנהלת איגוד הטניס העולמית לא הייתה מרוצה מהתנהלות איגוד הטניס הטוניסאי והחליטה ברוב קולות על הרחקת הנבחרת, כאשר הנציג הטוניסאי בהנהלת ה- ITF  טארק שריף, השעה עצמו מהדיון ומההצבעה.
בהחלטה נאמר כי "חברי האיגוד העולמי חייבים לשלול דעות קדומות הקשורות לצבע, גזע, שייכות לאומית או דתית, גיל או מין בספורט או בחברה בכלל".
"הנהלת ה-ITF שולחת בזה מסר ישיר להתאחדות הטניס הטוניסאית, שכל מעשה מסוג זה לא יתקבל בסובלנות והבנה מצדנו ומצד אף אחד מחברינו".
"ההנהלה מדגישה כי השעייתה של טוניסיה מגביע דייויס, טורניר שנחנך לראשונה לפני 113 שנה כדי לעודד הבנה טובה יותר בין עמים באמצעות הספורט, תספק שיעור  טוב עבורה ותהווה עונש הולם עבור מקרה מצער זה". ההחלטה סופית ואינה ניתנת לערעור.
 
תגובת יו"ר איגוד הטניס אסי טוכמאייר: "אנחנו חושבים שזו החלטה נבונה של האיגוד הבינלאומי שאומר אמירה ברורה והיא שלפוליטיקה אין שום מקום בספורט. אנו מקווים שיפנימו את המסר ויחזרו בשנה הבאה לגביע דיוויס".
 

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן