חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

באופן רשמי: ולדה אקשיברובה רשאית לייצג את ישראל בגביע הפדרציה

הפדרציה הבינלאומית לטניס (ITF) הודיעה אתמול על אישור בקשתה של ולדה אקשיברובה לייצג את נבחרת ישראל בגביע הפדרציה. הבקשה הוגשה לאחר שחוקי ה-ITF קבעו כי טניסאית איננה יכולה לייצג שתי מדינות שונות, ואילו ולדה שיחקה בעבר עם נבחרת אוזבקיסטן. עם קבלת הבשורה אמרה ולדה: "חיכיתי לחדשות האלו במשך המון זמן, אני כל כך מאושרת ונרגשת ושמחה שה-ITF אישרו לי לייצג את ישראל בגביע הפדרציה, זה חלום שהתגשם!"

על פי הודעת ה-ITF, הכלל לפיו יכולה שחקנית לייצג מדינה אחת בלבד אינו תקף במקרה של ולדה, שכן החוק נכנס לתוקף בשנת 2015, לאחר שייצגה את אוזבקיסטן במסגרת משחקי גביע הפדרציה. בנוסף קבעו נציגי הפדרציה הבינלאומית לטניס שהבקשה שלה לייצג את ישראל נובעת מתוך רצון אמיתי לייצג את המדינה אליה היא קשורה רגשית בשל מוצאה היהודי וההיסטוריה של משפחתה, שהגרה לאוזבקיסטן לאחר השחרור ממחנה הריכוז במהלך מלחמת העולם השנייה.

ולדה בת ה-28 מדורגת במקום ה-419 בעולם. בשנה האחרונה זכתה בפיוצ'ר איסטנבול, הגיעה לגמר בפיוצ'ר אנטליה והעפילה ל-6 חצאי גמר בטורנירי פיוצ'ר אחרים. בעקבות ההחלטה היא רשאית לייצג את ישראל בגביע הפדרציה, בכפוף להחלטת קפטנית הנבחרת, ציפי אובזילר.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן