חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ארצית קיץ 5 תצא לדרך בתחילת השבוע הבא

לאחר קיץ ארוך וגדוש בתחרויות נוער לאומיות ובינלאומיות, תיפתח בשבוע הבא תחרות ארצית קיץ חמש במרכז הטניס ירושלים.
התחרות, על שמו של יוסי זיתוני, תיפתח ב-21 באוגוסט ותסתיים ב-27 באוגוסט. בבנים 18, דור בלפר צפוי לפגוש בסיבוב השני את ליאור שיג. בצד השני של ההגרלה ישתתף רפאל כליפה שימתין בסיבוב השני למנצח בין אוראל אוביל וטום זיו.
בבנות 16 ישתתפו, בין היתר, ירין בן עמי שתפגוש את רביד דורין וקטיה קריבושפוב שתמתין בסיבוב השני למנצחת בין עמית כהן לדניאלה ויטה.
התחרות נערכת על שמו של זייתוני כבר 28 שנים. הוא נפל ב-1982 במלחמת לבנון הראשונה בעת שירות מילואים. זיתוני, שהחל לשחק טניס בגיל 11, היה באותם ימים מאמן טניס במרכז בירושלים. זייתוני התאמן במועדון 'הפועל' שבקרית יובל וזכה במקום ראשון בתחרויות רבות בירושלים ומחוצה לה.
זיתוני גויס לצה'ל ונבחן כדי להתקבל לסיירת מטכ'ל, אולם בבדיקות נתגלה פגם קטן בגבו ולפיכך לא התקבל לסיירת. הוא החליט להתגייס לצנחנים והתקבל לסיירת 'עורב'. כשהסתיימו האימונים והצניחות, חיפש אתגר חדש וניתנה לו אפשרות לבחור בין קורס קצינים, שלאחריו יתחייב לשרת בצבא קבע, ובין עיסוק בטניס שבו מצא סיפוק רב. יוסי בחר בטניס וכדי לסיים את שירותו בתפקיד הוא התנדב ליחידה ללוחמה בטרור ועבר בה אימונים קשים ומפרכים. לפני שחרורו הוא עוד הספיק להשתתף במבצע ליטני.
לאחר השחרור התחיל זיתוני לאמן צעירים ואף שיחק בליגה הלאומית ובמשחקים בינלאומיים בחו'ל. בעבודה עם הילדים הוא השקיע מרץ רב, שימש להם דמות אב ומחנך והיה נחוש ברצונו לטפח אלופי טניס.

כשפרצה מלחמת שלום הגליל, לא היה זיתוני מוצב בשום יחידה. הוא נקרא למלחמה לפנות בוקר, סופח ליחידת חי'ר צנחנים ונפל בקרב על כיבוש הכפר בית ליחיא שבלבנון ב-10 ביוני 1982. הוא הובא למנוחות בהר הרצל בירושלים.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן