חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ארליך: הפולנים לא פדרר ונדאל, רם: התפוצצנו בזמן

                                                                      מאת: שי אלון

צמד הטניסאים, אנדי רם ויוני ארליך, יכולים בהחלט להיות מרוצים. השניים ניצחו היום (שבת) את הצמד הפולני, מטקובסקי ופירסטנברג 1:3 בתום ארבע מערכות:  6:4, 4:6, 3:6 ו-1:6. הניצחון הקנה לנבחרת הדייויס של ישראל ניצחון על הנבחרת הפולנית בבית האירופי-אפריקאי ומקום בפלייאוף על העליה לבית העליון, אחרי הניצחונות של דודי סלע ואמיר וינטרוב אתמול.

יוני ארליך החמיא בראש ובראשונה לאמיר וינטרוב, שניצח בחמש מערכות את ייז'י יאנוביץ': 'לאמיר יש לב רחב. הוא בא מול שחקן כזה והפך את המשחק בחמש מערכות כשהוא עייף. הוא ניצח באופן מדהים. עכשיו הוא צריך למנף את עצמו למעלה אחרי המומנטום. ככל שהוא ישתפר הוא יעזור לעצמו ולנו בנבחרת'.

על הניצחון עם שותפו אנדי רם הוא הוסיף: 'זה ניצחון שנותן הרגשה מדהימה, נותן אדרנלין. את כל החרא מהחודשיים האחרונים הוצאנו מול הקהל הזה. ידענו שאם ננצח זו לא תהיה הפתעה. ידענו שהם לא פדרר ונדאל, ניתן לנצח אותם. היכולת שלנו נמצאת. הניצחונות היו רק שאלה של זמן'.

'אחרי אוסטריה, נגמר עידן. כשנועם (אוקון) והראל (לוי) פרשו, זה הביא אותי לדמעות', הודה ארליך. 'אני משחק איתם מגיל 6 ואחרי 3 שנים בבית העליון, עם הרבה אופוריה, ירדנו לבית התחתון. לא ידענו עד אתמול למה לצפות מאמיר. לא היינו מחוברים אליו'.

 

 

'היו לנו משחקי טניס טובים מזה. למעט גיים סרב קטסטרופלי אחד שלי, לא נשברנו כל המשחק. כשהזוג הזה מוביל, קשה מאוד לעצור אותו', סיפר ארליך. 'ידעתי שאין מצב שנפסיד כאן ברמת השרון, אין מצב'.

 

 


יוני ארליך זורק את החולצה שלו לקהל בתום המשחק (משה חרמון)

יוני ארליך זורק את החולצה שלו לקהל בתום המשחק (משה חרמון)
 

 

הצלע השניה בצמד, אנדי רם, אמר בסיום המשחק: 'בכל תחרות שאני ויוני ניכנס אליה, אנו נשחק. אם לא ניכנס יחד, אז אולי לפעמים אשחק עם מישהו אחר. אם זה לא יילך, נלך לטורנירים קטנים יותר'. על הקהל אמר רם: 'הוא הנשמה של הנבחרת. הנבחרות האחרות מאבדות נקודות כבר בשדה התעופה'.

אנדי רם החמיא גם הוא לאמיר וינטרוב: 'הוא היה ממש שפיץ. דודי שיחק טוב והביא נקודה. אנחנו יודעים שמאז אנגליה ב-2005 לא הפסדנו משחק. התפוצצנו במקום הנכון אחרי שבוע מעולה. היה לחץ לפני המשחק. לא ישנתי כל הלילה מהתרגשות. שאפו ליוני שהיה השחקן המצטיין במגרש'. על הקהל, הוסיף רם: 'הוא מפריע בין נקודות, שזה די מקובל בדייויס. הנבחרות צריכות להתמודד, זה לא שונה ממקומות אחרים'.

 

 


אמיר וינטרוב מקבל אהבה. זכה למחמאות (משה חרמון)

אמיר וינטרוב מקבל אהבה. זכה למחמאות (משה חרמון)
 

 

אנדי רם גם דיבר על מצבו הבריאותי: 'באתי טיפה עם כאבים בברך ואני כבר די כשיר. ספורטאים צריכים להתמודד עם כאבים. אני מקווה שניכנס לאינדיאן וולס ולמיאמי ונמשיך את המומנטום בסבב'. רם חילק מחמאות גם לקפטן: 'זה תענוג לשחק תחת ההנהגה של אייל רן. הוא נותן רוגע ומקרין ביטחון. הוא קפטן מהרמות הכי גבוהות'.

גם הקפטן אייל רן הסביר: 'זה היה ניצחון של נבחרת. כל אחד מהשחקנים הביא נקודה. בכל פעם שאומרים שהנבחרת מגובשת, זו בדיוק הכוונה. כל שחקן שלנו יכול להביא נקודות וזה איום לכל נבחרת שעולה מולנו. אין מולנו נקודות בטוחות. אני מוריד בפני אנדיוני את הכובע'.

 

 


אנדי רם ויוני ארליך חוגגים את הניצחון שלהם על הפולנים (משה חרמון)

אנדי רם ויוני ארליך חוגגים את הניצחון שלהם על הפולנים (משה חרמון)
 

 

פירסטנברג: 'הקהל צריך להישמע להוראות, זה לא נורמלי'
בצד המפסיד, מרסין מטקובסקי הודה: 'אני מאוכזב. היה לנו צ'אנס והתחלנו טוב, אבל מרגע שהישראלים שברו, הם היו הטובים במגרש. אנחנו בכל מקרה לא הצגנו את הרמה שלנו. הלחץ היה עלינו. אנדיוני ידעו שגם אם הפסידו, דודי עוד יכול להביא להם את הנקודה החסרה מחר. אבל כל הכבוד לישראל'.

מריוס פירסטנברג סיכם: 'הקהל רועש, אבל זה לא אומר שמותר להם הכל. אנחנו לא תמיד רואים את זה בכל מגרש, אבל זה קורה. צריך להישמע לשופט הראשי אחרי, זה עדיין לא נורמלי. אבל ההפרעות של הקהל לא לוקחות כלום מהניצחון הגדול של אנדיוני'.

 

 


מריוס פירסטנברג. התלונן על התנהגות הקהל (משה חרמון)

מריוס פירסטנברג. התלונן על התנהגות הקהל (משה חרמון)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן