חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אנדי רם מוכן ליפן: באים לנצח

                                           מאת: שי אלון, ONE

נבחרת הדייויס של ישראל קיימה מסיבת עיתונאים שהיוותה את פתיחת ההכנות למפגש מול נבחרת הדייויס של יפן בשבוע הבא, ב-14 בספטמבר, בטוקיו, במסגרת פלייאוף העלייה לבית העליון.

הנבחרת הישראלית כוללת את דודי סלע, אמיר וינטרוב, אנדי רם ו-יוני ארליך ואילו נבחרת יפן, מורכבת מהמדורג 18 בעולם, קאי נישיקורי ולצידו שחקני הטופ 100, גו סואדה (55) וטסומה איטו (67).

דודי סלע ואמיר וינטרוב שנמצאים במזרחק הרחוק (בסדרת צ'לנג'רים בשנחאי ובבנגקוק) יצטרפו לנבחרת ביפן. רם וארליך, שהודחו מאליפות ארה'ב, כבר הגיעו ארצה. מי שעוד יגיע ישירות ליפן, הוא הקפטן אייל רן שמתגורר בארה'ב.

הכותרת המרכזית היום (חמישי) היא דבריו של יוני ארליך על החושבים שלטענתו יעשו בסוף שנה. הטניסאי כבר בן 35, ואי הכניסה לטורנירים הגדולים בהחלט משפיעה על הצמד שכבר משאיר גם אישה וילדים בזמן שהוא מסתובב ברחבי העולם. תשובות נקבל כנראה רק בסוף השנה.

יו'ר איגוד הטניס, אסי טוכמאיר, פתח את הדברים: 'אני מקווה שנצליח להחזיר את השמחה לענף כמו שהייתה לנו, אני חושב שהבאנו גם הרבה כבוד באולימפיאדה. היופי בספורט הזה הוא ששניים שלושה משחקים אתה שוב על הגל. יש חור בקטע המקצועי שאנחנו מודעים לו, ואני מקווה שנצליח להעלות את הטניס על המפה. הצלחנו השנה להשיג הרבה ספונסרים שזה מאוד חשוב'.

אנדי רם פתח וסיפר: 'יש אווירה שאנחנו הולכים לשם לטיול ולהפסיד, אבל אנחנו הולכים במטרה לנצח. יעמוד מולנו זוג מאוד קשה וביחידים הם פייבוריטים, אבל כבר ראינו דברים. דודי לקח עכשיו צ'לנג'ר זה יביא לו הרבה ביטחון, אמיר משחק מצין בדייויס, על הנייר הם הרבה יותר טובים אבל יש לנו אמונה'.

 

טוכמאייר, ארליך, רם ובר (יניב גונן)

טוכמאיר, ארליך, רם ובר (יניב גונן)
 

'בד'כ הם משחקים במשטחים הטובים שלהם, אם הם בחרו לשחק בחוץ זה טוב לנו, אבל אני מניח שזה טוב גם להם. הקהל שם יותר עדין שזה גם חשוב. זה מקום מרגש, שונה, לא יצא לנו לשחק שם יהיה מעניין וזו חווייה מעניינת'.

 

העתיד: 'שאלה מצוינת, עד מתי? כל עוד אנחנו נהנים אז נמשיך, כשאתה מפסיד בחו'ל ואתה לבד אז זה מקשה, אבל כל עוד אנחנו ברמות הגבוהות אנחנו נשחק. הניצחון על פדרר נתן הרבה אנרגיה. שהילדים אומרים שהם מתגעגעים זה מעלה שאלות ומקשה להתרחק. אני בתקופה מבולבלת עכשיו, זה מעצבן זה לא כיף, אבל כל עוד נהנה אז נמשיך'.

אנדי רם (יניב גונן)

אנדי רם. באים בשביל לנצח (יניב גונן)
 

רם סיכם: 'אני ויוני זה לא סתם זוג, אנחנו גם חושבים שיש לנו השנה שנה מצוינת ואיכשהו פספסנו את התחרויות החשובות וזה מתסכל. יש הפסדים שאתה יוצא מהם וקשה לך ועם השנים זה נהיה יותר קשה, אתה מפרנס פחות, זה פחות קל. אבל יש לנו פסיכולוגית שמתמחה בזוגיות, וניצחנו השנה הרבה יותר ממה שהפסדנו'.

יוני ארליך סיפר: 'זה משחק מאוד חשוב בשבילנו, משחק על העלייה לבית העליון, כולם יודעים כמה זה חשוב לנו וגם לספורט בישראל. משחק מאוד מרגש, רק אתמול חזרנו מניו יורק ועכשיו צריך לנסוע שוב ליפן. התאכזבנו מניו יורק, באנו עם הרבה ציפיות ובכושר מצוין אבל זה הטניס'.

 

אנדי רם ויוני ארליך (יניב גונן)

אנדי רם ויוני ארליך. כבר לא צעירים (יניב גונן)
 

 

על המשך הקריירה: 'כל אחד עם הסיפור שלו, כל אחד במצב אחר בקריירה, לכל אחד יש את הלבטים שלו וזה עובר בראש. אני גם לא צעיר, אבל אני רוצה לגמור את השנה, יש עוד הרבה אתגרים לפנינו. דור הזהב הולך ונעלם, אבל כל עוד אנחנו פה ניתן את המיטב'.

נועם בר ואסי טוכמאייר (יניב גונן)

נועם בר ואסי טוכמאיר (יניב גונן)
 

'כל אחד יכול להסתכל על זה איך שהוא רוצה, נקודה אחת לפה או לשם יכולה לעשות הבדל משמעותי מאוד, הכול פה על חודו של נקודה. אפשר להתייאש, אבל אפשר להסתכל ולהגיד שיחקנו מצוין, ואנחנו תמיד מסתכלים על חצי הכוס המלאה. הגיל הוא לא פקטור'.

לסיום אמר ארליך: 'לא תוציאו את זה ממני כאן ועכשיו, אבל בסוף השנה אני יעשה חושבים, ונחליט מה לעשות עם החברים והמשפחה'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן