חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אנדי רם ומארק נואלס עלו לגמר המאסטרס בברסי

 מאת: שי אלון

 הישג אדיר הערב (שבת) לאנדי רם בטורניר ברסי בפאריס. אנדי ושותפו מאיי הבהאמה, מרק נואלס ניצחו בחצי הגמר את הזוג הטוב בעולם, האחים בוב ומייק בראיין 3:6, 7:6 ו-6:10 ועלו לגמר הטורניר היוקרתי מסדרת המאסטרס.

זהו הגמר הראשון של אנדי רם השנה בסבב ומהווה אקורד סיום מדהים לעונה בינונית של הישראלי, שהישגו המשמעותי היחיד השנה, היה חצי גמר הרולאן גארוס, גם כן בפאריס ביחד עם ג'וליאן נואלה מאוסטריה.

ההישג יוצא דופן גם בזכות העובדה שהוא שרם עשה זאת עם פרטנר שאיתו הוא לא שיחק מעולם. מצד שני, נואלס בן ה-39 נחשב לאחד משחקני הזוגות הטובים בעולם.

רם ונואלס שברו במערכה הראשונה ל-1:3 ושמרו עם משחקוני הגשה טובים עד ל-3:6 במערכה הראשונה. במערכה השניה, הבראיינים הגישו ראשונים וניסו לברוח, אך רם ונואלס הצילו שלוש נקודות שבירה והמערכה הגיעה לשובר שוויון. הבראיינים הוליכו 1:3 ו-2:4, אך רם ונואלס הישוו ל-5:5, אבל דווקא אז במרחק  שתי נקודות מהניצחון, הבראיינים התעלו , זכו בשתי נקודות, ניצחו 5:7 ולקחו את המשחק לסופר טיי ברייק. רם ונואלס פתחו טוב את השלב המכריע עם 1:4 והפעם רצו קדימה ל-3:6, 4:9 ו-6:10 בסיום.

בגמר מחר, לצידם של מונפיס וסודרלינג ביחידים, ישחקו רם ונואלס מול מקס מירני מבלארוס, שותפו של אנדי בשנה שעברה ומהאש בופטי מהודו שניצחו בחצי הגמר השני 3:6 ו-3:6 את פרנטיק צ'רמק הצ'כי ומישל מרטינק הסלובקי.


האחים בראיין (רויטרס)

האחים בראיין. רם ונואלס ניצחו אותם בדרך לגמר (רויטרס)
 

רם, 25 בעולם בזוגות, יקבל 600 נקודות על הישגו המרשים וגורם בעצם לכך שאובדן הנקודות שלו מגמר אליפות סוף השנה מלונדון אשתקד, לא יגרום לו לצנוח בדירוג. אם רם ונואלס ינצחו בגמר, הם יזכו ב-1,000 נקודות. מבחינה כספית, רם ונואלס יתחלקו בכ-63 אלף יורו יורו ואם ינצחו בגמר, הסכום יקפוץ  ל-133,200 יורו.כתבות נוספות

דילוג לתוכן