חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אנדי רם ויוני ארליך הפסידו בגמר צ'נאי 6:4 ו-6:4

                               מאת: שי אלון

אנדי רם ויוני ארליך, נוצחו הערב (ראשון) בגמר טורניר צ'נאי בהודו ע'י הצמד להנדר פאהס מהודו וינקו טיפסרביץ' מסרביה בשתי מערכות, 6:4 ו-6:4.

הישראלים לא הצליחו לנצל את העייפות של טיפסרביץ' ש-45 דקות לפני המשחק, סיים מרתון של יותר משלוש שעות בגמר היחידים. אנדיוני  נשברו פעמיים בפתיחת המערכה הראשונה, ובמשחקון קריטי בסיום המערכה השניה  והפסידו את ההזדמנות שלהם לתואר בכורה ב-2012 כבר בשבוע הראשון של העונה.

למרות האכזבה, הישראלים סיימו שבוע טוב, עם שלושה נצחונות שיהוו עבורם הכנה טובה לאליפות אוסטרליה הפתוחה שהיא התחרות הבאה שלהם. רם וארליך המדורגים 50 ו-51 בדירוג הזוגות העולמי, צריכים להתקרב לאזור המקום ה-30 בעולם כדי עד הראשון ביוני השנה, כדי להבטיח את מקומם באולמפיאדת לונדון 2012.

פתיחה חלשה של הצמד הישראלי , העניקה שבירה מיידית לצמד ההוד- סרבי שהגיש בקלות ל-0:2. טיפסרביץ' ופאהס שברו גם במשחקון הבא ל-0:3, אבל אז אנדיוני התעוררו ניצלו , משחקון הגשה חלש של ההודי השיגו שבירה אחת בחזרה ל-1:3 ושמרו על ההגשות לראשונה במשחק ל-2:3.  הצמד הישראלי קיבל הזדמנות לשבור ל-3:3, אבל וינר אדיר של טיפסרביץ' שמר על  ההגשה ל-2:4. שני הזוגות שמרו על ההגשות ואחרי 35 דקות ינקו טיפסרביץ' קינח עם אייס ל-4:6.

 

אנדיוני. המטרה: לונדון 2012 (יניב גונן)

אנדיוני. המטרה: לונדון 2012 (יניב גונן)
 

טיפסרביץ ופאהס שברו גם בפתיחת המערכה השנייה, אבל אז התנפלו רם וארליך על ההגשות של ההודי ושברו על האפס ל-1:1. הזוגות שמרו על ההגשות עד המשחקון התשיעי , שם הלכו ההודי והסרבי על כל הקופה בעידוד הקהל, יוני הסתבך עם ההגשה והצמד  הישראלי נשבר ל-5:4. להנדר פאהס , לא היסס והגיש על האפס לנצחון , וינקו טיפסרביץ' זכה לנחמה אחרי ההפסד הכואב שלו בגמר היחידים.

 

כאמור, במשחק גמר היחידים ניצח אחרי מרתון בן יותר משלוש שעות מילוש ראוניץ' מקנדה את ינקו טיפסרביץ התשיעי בעולם 7:6 (7:4) 6:7 (4:7) ו-6:7 (2:7). ראוניץ' הפציץ 35 אייסים במהלך המשחק לעומת 8 של הסרבי, וכפי שרומזת תוצאת המשחק, השניים לא הצליחו לשבור אחד את השני לאורך כל המשחק המרתוני ורק שוברי השוויון הביאו את ההכרעה.

זה התואר השני של ראוניץ' בן ה-21 . הסרב של הקנדי לא נשבר לאורך כל הטורניר (כולל מול דודי סלע ברבע הגמר ) וזה לא קרה בסבב ה-ATP מאז התואר של רוג'ר פדרר בטורניר האלה בגרמניה ב-2008.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן