אנדיוני הפסידו, נסטור ופוספיסיל סידרו 1:2 לקנדה

                                      מאת: מערכת ONE

'נקודה בטוחה', היו קוראים פעם למשחקים של אנדי רם ויוני ארליך בגביע דיוויס. אלא שהיום (שבת) שוב נוכחנו לדעת ששום דבר אינו בטוח בזירה הבינלאומית, כשהשניים נכנעו 4:6, 6:3, 6:4 ו-6:4 לוואסק פוספיסיל ודניאל נסטור הקנדים. בזכות הנקודה הקריטית שהשיגו, עלו האורחים מצפון אמריקה ליתרון 1:2 במפגש כולו, ורק ניצחונות של דודי סלע ושל אמיר וינטרוב מחר יביאו ניצחון לישראל, ואיתו עלייה לבית העליון.

זה התחיל טוב עם ניצחון של אנדי ויוני במערכה הראשונה, אבל ככל שהזמן עבר התברר שפוספיסיל בא לתת הצגה (בדיוק כמו מול סלע), ושבן זוגו המנוסה (חמישי בעולם, למי ששכח) לא ייתן לאף נקודה לחמוק. טעויות מתסכלות, כמו שגיאה כפולה של ארליך במערכה האחרונה, אפשרו לאדומים לצבור ביטחון, ולסיים את המשחק עם ניצחון למרות מאבק עיקש ולוחמני של אנדיוני במשחקון העשירי והמכריע.

כעת נותר רק לקוות ששחקני היחידים בהנהגת אייל רן יעשו את הבלתי ייאמן, וישיגו שתי נקודות ביום המשחקים האחרון. מה שבטוח הוא שמילוש ראוניץ' לא יינגף בקלות (31 בעולם), וינסה לכפר מול סלע על ההפסד לוינטרוב ביום שישי; ושפוספיסיל ממש לא מתכוון לשמש תפאורה לעוד תצוגה של המחבט מספר 2 של ישראל. יהיה חם.  

 

 


היום השני במפגש עמד בסימן קנדה (יוסי ציפקיס)

היום השני במפגש עמד בסימן קנדה (יוסי ציפקיס)
 

 

 

 


אבל עדיין יש תקווה לקראת יום המשחקים האחרון (יוסי ציפקיס)

אבל נראה שהתקווה עדיין קיימת לקראת יום המשחקים האחרון (יוסי ציפקיס)
 

 

מערכה ראשונה: 4:6 לרם וארליך
רם וארליך עלו ל-0:15, אך הקנדים שיחקו קרוב לרשת ועלו ל-0:1 במשחקון ההגשה שלהם. סרבים לא טובים של רם נתנו לאדומים אפשרות לשבור, והם ניצלו אותה מייד בזכות חבטת החזרה יפה של פוספיסיל, 0:2. השבירה הנגדית לא איחרה להגיע, ורם פיצה עם משחק רשת טוב שנתן לישראלים 3 אפשרויות שבירה. אחת מהן גם נוצלה. 1:2 לזוג הקנדי.

 

 


רם וארליך (יוסי ציפקיס)

רם וארליך. נשברו אך שברו במהרה (יוסי ציפקיס)
 

 

הקנדים זכו לנקודת שבירה במשחקון ההגשה של ארליך, אך טעות בלתי מחויבת של נסטור איפשרה למקומיים לנשום לרווחה ולהשוות ל-2:2. גם האורחים שמרו על ההגשות, ועלו בחזרה ליתרון, 2:3. בהמשך הרס פוספיסיל כל דבר טוב שנסטור ניסה לבנות, וסידר ללבנים שמירה, 3:3. מגמת ההגנה על משחקוני ההגשה נשמרה, ונסטור סידר 3:4 אדום. רם וארליך השווו מיד, הפעם עם הגשות של ארליך, 4:4. במשחקון ההגשה של פוספיסיל סיפק נסטור שתי טעויות בלתי מחויבות ולא אופייניות, והעניק לאנדיוני הזדמנות לשבירה שנייה, הצמד הישראלי לא איכזב, ועלה ל-4:5. רם הגיש לזכייה במערכה, וחתם 0:1 גדול.

 

 


נסטור ופוספיסיל (יוסי ציפקיס)

נסטור ופוספיסיל. נשברו בשנית במשחקון התשיעי (יוסי ציפקיס)
 

 

מערכה שנייה: 3:6 לנסטור ופוספיסיל
הקנדים הגישו ראשונים, וניצחו על האפס, 0:1, לאחר מחלוקת קטנה. אנדי ויוני טענו שנשמעה צעקה לכדור שנחת בחוץ, אך הקוון הכחיש את מעורבותו. בתגובה ביקש השופט מהקהל לשמור על שקט, ובצדק. הישראלים הגיבו וניצחו בלי לתת ליריבים הזדמנות, 1:1 אחרי משחקון ההגשה של ארליך. הגיים השלישי כבר היה צמוד יותר. על אף סרבים טובים של פוספיסיל, יוני ואנדי התקרבו, אך לא הצליחו לשבור, 1:2 לקנדה.

 


מיץ´ גולדהאר, מוטי איווניר וצביקה פיק מחכים לשבירה גם בסט השני (יוסי ציפקיס)

מיץ´ גולדהאר, מוטי איווניר וצביקה פיק מחכים לשבירה גם בסט השני (יוסי ציפקיס)
 

במשחקון הבא שמר רם על ההגשה, 2:2. נסטור הגיש במשחקון החמישי, אך שוב סבל מיכולת חלשה של שותפו, שעזר לרם וארליך להשיג לא פחות מ-3 אפשרויות שבירה. למרבה הצער, יתרון ה-0:40 לא עזר, והקנדים שמרו, 2:3. במשחקון השישי, בו הגיש ארליך, כלום לא הלך לזוג הישראלי, ויריביהם השיגו שבירה ראשונה במערכה, 2:4, וגם שמרו על הגיים הבא ל-2:5. ארליך נראה לא טוב במשחקון הבא, בו הגיש רם, אך חברו תיקן אותו ועזר להוריד את התוצאה ל-5:3. האדומים שמרו במשחקון המכריע, וניצחו במערכה השנייה 3:6.

 

 


ארליך (יוסי ציפקיס)

ארליך. הישראלים נשברו במשחקון השישי והפסידו במערכה (יוסי ציפקיס)
 

 

מערכה שלישית: 4:6 לנסטור ופוספיסיל
יוני ארליך פתח את המערכה השלישית עם ניצחון בלידת עכוז, והעלה את ישראל ל-0:1 עם אייס יפה אחרי שהזוג הקנדי כבר הספיק להשוות פעמיים. האדומים השוו בהגשות של נסטור, 1:1, הלבנים החזירו את היתרון (1:2) עם סרבים יציבים של רם. הסטטוס קוו נשמר גם בגיים הבא, בו שמרו הקנדים 2:2. האוהדים באצטדיון הכמעט-מלא ראו את ארליך מצליח שלא לבייש את הפירמה, ומשיג את ה-2:3 לישראל. נסטור ופוספיסיל עמדו בפרץ, והשוו ל-3:3.

המערכה נמשכה באותה המגמה, 3:4 לבן אחרי הגשות של רם, ו-4:4 אחרי ההגשה של פוספיסיל. נקודת המפנה המצערת הגיעה במשחקון התשיעי, בו זכתה קנדה ל-3 נקודות שבירה. ארליך הגיש, רם פספס וולי קרוב לרשת, ויש לנו ברייק ראשון, 4:5 לפוספיסיל ונסטור, שגם זכו במערכה אחרי שנסטור המנוסה שמר. 4:6 בסיום.

/* */