חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אנדיוני בגמר ווינסטון סלאם

                                   מאת שי אלון

יומיים לפני אליפות ארה'ב הפתוחה וצמד הטניסאים הישראלי, אנדי רם ויוני ארליך, נמצא בכושר מצוין. 'אנדיוני' עלו לפנות בוקר (בין שישי לשבת) לגמר טורניר 'ווינסטון סלאם' בצפון קרוליינה אחרי ניצחון על קולין פלמינג מבריטניה וסקוט ליפסקי מארה'ב 4:6 ו-4:6.

זהו הגמר השני של הישראלים העונה אחרי שזכו בטורניר איסטבורן יומיים לפני ווימבלדון. גם אז, אגב, הזכייה עוררה תקוות להצלחה בגראנד סלאם על הדשא, אך הגרלה קשה בסיבוב הראשון עצרה אותם.

לפנות בוקר הישראלים, שניצחו שני זוגות מצוינים בדרך לחצי הגמר (בופטי-נואלס ומלו-סוארס) שברו בתסריט זהה פעם אחת בכל מערכה ל-3:4 ולא נחשפו אפילו לנקודת שבירה אחת מולם בכל המשחק. בגמר יפגשו הישראלים את קריסטופר קאס מגרמניה ואלכסנדר פיה מאוסטריה, מולם יעלו כפיבוריטים להניף גביע שני תוך חודשיים.

רק כמעט לגלושקו
חלומה של יוליה גלושקו להיות חלק מההגרלה הראשית של אליפות ארה'ב הפתוחה יאלץ לחכות. הישראלית המדורגת 170 בעולם נכנעה למדורגת 134 בעולם, אלכסנדרה ווזניאק מקנדה, 6:1 ו-6:4.

השתיים, ששיחקו כמה שעות קודם בסיבוב השני של המוקדמות, פתחו עם שמירה הדדית ל-1:1, אך אז התעלתה ווזניאק, שהביסה בטורונטו את שחר פאר 1:6 ו-0:6 וברחה עם חמישה משחקונים רצופים וזכתה במערכה הראשונה תוך 22 דקות.

 


גלושקו (משה חרמון)

גלושקו. תעלה לסביבות המקום ה-160 בעולם (משה חרמון)
 

 

גלושקו נתנה פייט במערכה השנייה ולמרות שנשברה ל-2:1, שברה בחזרה ל-2:2, אבל במצב של 4:4, ווזניאק שברה שוב והגישה לניצחון. כאמור, גלושקו פתחה את ערב הטניס הארוך ואולי אחד החשובים בקריירה שלה כשגברה בסיבוב המוקדמות השני על המדורגת 161 בעולם, אלה טומנוביץ' מקרואטיה 3:6 ו-6:7. בכל מקרה, גלושקו צברה 50 נקודות על ההישג הזה ותעלה לסביבות המקום ה-160 בעולם בדירוג הבא ותרשום דירוג שיא.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן