חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אמיר וינטרוב נכנס לראשונה לטופ 200 העולמי

                                            מאת: שי אלון

המחבט מספר 2 של ישראל, אמיר וינטרוב, מתעורר ליום היסטורי מבחינתו. הבוקר (שני) הוא נכנס ל-200 המדורגים הראשונים בעולם, אחרי שזינק 15 שלבים, בדיוק אל המקום ה-200.

ההישג של וינטרוב מגיע בעקבות חצי הגמר בצ'לנג'ר 'פנזה' ברוסיה שהמשיך את קו ההתקדמות של הטניסאי, שהחל בסוף 2010, עם זכיה בטורניר באוסטרליה, ניצחון על דודי סלע בגמר אליפות ישראל וכמובן השתלבות בנבחרת הדייויס.

וינטרוב ישחק השבוע בצ'לנג'ר נוסף בסין, בו הוא מדורג שלישי, עם סיכויים מצוינים להגיע רחוק גם שם ולהמשיך בשבוע הבא את ההתקדמות בדירוג.

המחבט הבכיר, דודי סלע, נח השבוע וירד שלביים למקום ה-81. סלע, מדורג שלישי השבוע בצ'לנג'ר 'אסטנה' בקזחסטן (על סך 125,000 דולרים) ויפתח מול האוקראיני סרגיי בובקה, בנו של קופץ המוט האגדי, המדורג 263 בעולם.

בזוגות: אנדי רם עולה שלב למקום ה-38, יוני ארליך יורד שלביים ל-60. השניים שהודחו השבוע בסיבוב הראשון בטורניר אטלנטה, ישחקו בטורניר לוס אנג'לס, בו הם מדורגים במקום הרביעי ויפתחו מול גרגורי דימיטרוב מבולגריה ודימטרי טורסנוב מרוסיה.

 


אנדי רם. עלה שני שלבים, למקום ה-38 (משה חרמון)

אנדי רם. עלה שני שלבים, למקום ה-38 (משה חרמון)
 

 

בצמרת העולמית, חוזר ניקולס אלמגרו הספרדי לטופ-10, עם עלייה של ארבעה שלבים למקום העשירי, על חשבונו של אנדי רודיק הנחלש שיוצא שוב מהעשיריה. ז'יל סימון מצרפת, אלוף המבורג, מזנק שבעה שלבים למקום ה-11 בעולם.

נובאק ג'וקוביץ ממשיך להוליך את הדירוג העולמי לפני רפאל נדאל, רוג'ר פדרר, אנדי מארי, רובין סודרלינג, דוד פרר, גאל מונפיס, תומס ברדיך ומרדי פיש האמריקני, שזכה הלילה בפעם השניה ברציפות בטורניר אטלנטה. פיש ניצח בגמר חוזר של השנה שעברה את ג'ון איסנר 6:3, 6:7 (6:8) ו-2:6.

 


ג´וקוביץ´. ממשיך להוליך את הדירוג העולמי (רויטרס)

ג´וקוביץ´. ממשיך להוליך את הדירוג העולמי (רויטרס)
 

 

פאר נותרה במקום ה-24, גלושקו במקום ה-194
אצל הנשים, שחר פאר נשארת שבוע נוסף במקום ה-24. הטניסאית הבכירה של ישראל מדורגת ראשונה בטורניר וושינגטון (על סך 220,000 דולרים) ועדיין מחכה לדעת את זהות יריבתה בסיבוב הראשון. היריבה של פאר תעלה מן המוקדמות. שחר תשתף פעולה בטורניר הזוגות עם סלואן סטאפנס האמריקנית בת ה-20.

המחבט הישראלי השני, יוליה גלושקו, עולה שישה שלבים למקום ה-194 בעולם, אחרי חצי הגמר שלה בשבוע שעבר בקנדה. גלושקו הודחה בשבת, בסיבוב הראשון של מוקדמות טורניר סטנפורד היוקרתי.

 

 


שחר פאר ויוליה גלושקו. במקומות ה-24 וה-194 בהתאמה (משה חרמון)

שחר פאר ויוליה גלושקו. במקומות ה-24 וה-194 בהתאמה (משה חרמון)
 

 

טורניר סטנפורד יחזיר סוף סוף מאז ווימבלדון את טניסאיות הצמרת העולמית למגרשים. ויקי אזרנקה, מריה שראפובה, מריון ברטולי וגם סרינה וויליאמס יככבו השבוע בקליפורניה. בצמרת העולמית אותה מוליכה קרולין ווזניאקי אין שינויים. ווזניאקי מקדימה את קים קלייסטרס, ורה זבונרבה, ויקי אזרנקה, מריה שראפובה, נה לי, פטרה קביטובה, פרנצ'סקה סקיאבונה, מריון ברטולי וסמנתה סטוסור.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן