חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אמיר וינטרוב לקראת הדייויס: זה נותן לי אנרגיות לכל השנה

עוד כשבועיים לקראת פתיחת מפגש גביע הדייויס בין ישראל לפורטוגל (6-8 באפריל), אשר ייערך ברמת השרון במסגרת הבית האירופאי אפריקני מספר אחת.
הנבחרת מפוזרת ברובה בתפוצות, כאשר בסוף השבוע הבא צפוי כינוס רשמי ראשון שלה לקראת המפגש. אמיר וינטרוב, שחזר זה עתה לארץ אחרי סבב מוצלח בצ'לנג'רים בסין וסינגפור, שם הוא הגיע עד לרבע הגמר, כבר פתח בהכנות משלו.
אתמול הוא הפסיד אמנם בסיבוב הראשון של תחרות 'סטיל אופן' לשחקן צרפתי בשלוש מערכות צמודות, אך הישראלי, הידוע באופטימיות שלו, מסתכל על חצי הכוס המלאה. 'על הנייר כמובן שהייתי צריך לנצח, אבל לצערי המציאות לא תמיד מסתדרת לפי המחשבות והרצונות שלנו. זה מתסכל כי רציתי להמשיך עוד בטורניר הזה, אבל ההפסד הזה ייתן לי הזדמנות לעצור, לחשוב ולהמשיך לעבוד על עצמי ובכך להגיע לדייויס בכושר הכי טוב שיש. זאת עבודה אינסופית', סיפר וינטרוב.
קשה לשבור אותו, את וינטרוב. גם כשהיה בעבר על סף פרישה ולא ידע אם ימשיך בקריירה מקצועית, הגיעה ההזדמנות הראשונה בדייויס מול פולין וסחפה אותו קדימה. מאז ההופעה הראשונה שלו מול פולין הוא חווה רק משחקי בית, כאשר האתגר מול פורטוגל יהיה השלישי שלו ברצף. 'אני מעין קמע ביתי, זה מזל גדול שאנחנו משחקים פעם נוספת בבית. אין ספק שלכל שחקן עדיף שמפגש הבכורה שלו יהיה בבית, עם גב עצום שתומך בו. כבר אמרתי, ואני אציין עוד פעם, שום דבר לא משתווה להרגשה הזאת ברמת השרון כשכל הקהל והנבחרת מאחורייך. הדייויס נותן לי אנרגיות לכל השנה'.


'קמע ביתי', אמיר וינטרוב ברמת השרון (פוטו גדי)
את הפורטוגלים הוא עוד לא פגש, אבל ברור לו ששני שחקנים במאייה הראשונה הם לא משימה פשוטה. 'נצטרך להיות בכושר שיא ולשם אנחנו מכוונים', אמר וינטרוב. 'מאצ'ודו וג'יל יבואו לנסות ולהוכיח שהם טובים יותר, וכאן אנחנו ניכנס לתמונה'.
בתוך כך, כחלק מהמאמצים להפוך את המשטח למהיר יותר ואולי להקהל על הישראלים, צופה המשטח ברמת השרון בטכניקת התזה ייחודית (במקום טכניקת המריחה הסטנדרטית) שיצרה שכבת צבע דקה במיוחד כדי ליצור התנגדות מינימאלית עם הכדור. על כך, אמר וינטרוב: 'זה לא סוד שיש לנו יתרון, במיוחד על פורטוגל, כשהמשטח הוא מהיר, אפילו יותר מהרגיל. אמנם עוד לא יצא לי לחבוט עליו, אבל אני בטוח שכולנו נהיה מרוצים ממה שיצא'.
הזמנת כרטיסים למפגש מתבצעת דרך 'לאן', בטלפון 03-5247373, או ב-www.leaan.co.il (24 שעות).


'יש לנו יתרון על משטח מהיר', וינטרוב. (פוטו גדי)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן