חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אמיר וינטרוב ושחר פאר אלופי ישראל לשנת 2010

באחד ממשחקי הגמר המרתקים והצמודים ביותר שזכורים לאוהדי הטניס בשנים האחרונות, זכו היום אמיר וינטרוב ושחר פאר בגמר אליפות ישראל בחסות 'פסגות בית השקעות' ולזכרו של אבנר ברק.
 
בנשים, שחר פאר היא אלופת ישראל, בפעם החמישית ברציפות ובפעם השביעית בסך הכל, עם ניצחון 5:7,6:4,0:6 על יוליה גלושקו. במערכה הראשונה גלושקו הייתה רחוקה מלהציג את היכולת שלה והפסידה 6:0 תוך 36 דקות.
 
במערכה השנייה פאר שמרה על ההגשה, עלתה ל-0:1, אך גלושקו החזירה בשמירה משלה וזכתה במשחקון ראשון במשחק. שתי השחקניות המשיכו לשמור על ההגשה עד למצב של 3:3 בו שברה גלושקו את ההגשה של פאר ועלתה ל-3:4. במשחקונים הבאים גלושקו נשברה פעם אחת ושברה פעמים ועלתה ל-4:5. במשחקון האחרון הצליחה גלושקו שוב לשמור על ההגשה וזכתה במערכה 4:6.
 
במערכה השלישית פאר עלתה ליתרון 1:4 אלא שגלושקו לא ויתרה כה מהר על התואר והשוותה ל-4:4. ממצב זה שמרו שתי השחקניות על ההגשה עד למצב של 5:6 בו שברה פאר בפעם האחרונה במשחק וזכתה בתואר אלופת ישראל.

שחר פאר אמרה בסיום המשחק והטורניר: 'אני שמחה על הניצחון. היתה לי ירידת מתח במערכה השניה כנראה, אבל התעלתי בנקודות החשובות בסיום. יוליה כמובן השתפרה מאוד ואני חושבת שהיא יכולה בעונה הקרובה לרוץ עוד קדימה. סוף סוף יכולה להיות פה תחרות, גם לקראת טורניר הפדרציה עוד חודש באילת'.

המפסידה, יוליה גלושקו, יצאה גאה בסיום ואמרה: 'הבטחתי שאני אתן פייט צמוד לשחר וזה קרה. שחר פשוט היתה יותר טובה בנקודות המכריעות היום. אני לוקחת המון ביטחון מהמשחק הזה ושנתתי פייט צמוד למדורגת 13 בעולם וגם מהדירוג החדש שלי. בסך הכל הטניס שלי לא השתנה בהרבה מקודם, אבל כנראה שהביטחון מביא תוצאות. אני מאוד מקווה השנה להיכנס למוקדמות של גראנד סלאם ואם לא אוסטרליה בעוד חודש לבטח ברולאן גרוס'.

שחר פאר (משה חרמון)
שחר פאר. ניצחה בקלות את המערכה הראשונה (משה חרמון)

 
בגברים, הפתעה גדולה עם ניצחונו של אמיר וינטרוב על המחבט הבכיר של ישראל, דודי סלע. לאחר שהגיע למעמד גמר האליפות בפעם השלישית, עשה זאת וינטרוב לראשונה והשיג את התואר הנחשק לאחר שלוש מערכות שהסתיימו ב- 6:7 (4), 6:3, 6:7 (8).
 
סלע פתח מצוין ועלה ל-0:3 ובהמשך ל-1:4 ו-2:5. אלא שוינטרוב נכנס למומנטום, שמר פעמיים ושבר פעם נוספת כדי להשוות ל-5:5. השניים שמרו על ההגשות והגיעו לשובר שוויון.

גלושקו שותה מים. לא מצליחה להסתדר עם פאר ברעננה (משה חרמון)
גלושקו שותה מים. לא הצליחה להסתדר עם פאר בתחילת המשחק (משה חרמון)

 
סלע השיג מיני ברייק ועלה ל-0:2, אלא שוינטרוב הציג טניס נהדר ועלה ל-3:5. סלע עוד הצליח להשיג נקודה נוספת אבל וינטרוב היה זה שאמר את המילה האחרונה וניצח 4:7 בשובר השוויון של המערכה הראשונה.
 
את המערכה השנייה פתח סלע שוב עם 0:3, אחרי שתי שבירות שלו. וינטרוב שבר ושמר וצימק ל-2:3. השניים שמרו על ההגשות וסלע עלה ל-3:4. בשני המשחקונים הבאים סלע שמר ושבר וזכה במערכה עם 3:6, בדרך למערכה המכרעת.

אמיר וינטרוב חוגג את הזכייה באליפות ישראל (משה חרמון)
אמיר וינטרוב חוגג את הזכייה באליפות ישראל (משה חרמון)

 
השניים שמרו על ההגשות בפתיחת המערכה השלישית עד למצב של 6:6. את שובר השוויון פתח סלע עם יתרון 0:3 ובהמשך גם 2:5. וינטרוב, מצידו, נראה נחוש וקרוב מתמיד לזכות בתואר ועלה ל-5:6 עם נקודת משחק לטובתו- אך סלע הציל את הנקודה. הנקודות הבאות היו הפכפכות גם הן: וינטרוב השיג נקודת משחק כשעלה ל-6:7, אך סלע השווה ואף השיג נקודת משחק משלו כשעלה ל-7:8. בסיום, וינטרוב השווה ל-8:8 והצליח לזכות בשתי הנקודות הבאות כדי לעלות ל-8:10 ולהשיג את הניצחון הגדול ביותר בקריירה שלו.

דודי סלע (משה חרמון)
דודי סלע. (משה חרמון)

 

בסיום המשחק, אמר וינטרוב: “זה לא המשחק של החיים שלי אבל זה הניצחון של החיים שלי. אני מקדיש את הניצחון לסבא שלי שנפטר ביום רביעי', אמר אלוף ישראל הטרי והוסיף, קיבלתי 'המון ביטחון עצמי בחודשיים האחרונים וזה מה שהוביל אותי להחזיק מעמד היום ולנצח'.

על המשך הדרך אמר וינטרוב: 'אני עם הפנים קדימה, אני לא רוצה עדיין לסמן מטרה אבל אני נוסע לאוסטרליה ואשחק במוקדמות טורניר בריסביין (ATP) ומקווה להמשיך את המומנטום שם. אני מודה לשלמה צורף שהצית בי מחדש את הניצוץ לחזור לטניס לפני כשנה'.

דודי סלע שמר על חוש ההומור האופייני שלו למרות ההפסד ואמר בטקס הענקת הגביעים: “תודה להראל לוי ויובל חיגר שמלווים אותי בחודש האחרון כמאמנים והראל היזהר אני אפטר אותך אחרי ההפסד הזה!'.

הגרלת הגברים

הגרלת הנשים

גברים זוגות

נשים זוגות

כתבות נוספות

דילוג לתוכן