אמיר וינטרוב הפסיד, קנדה ניצחה 2:3

                                      מאת: מערכת ONE

אמיר וינטרוב הפסיד הערב (ראשון) לואסק פוספיסיל הקנדי- 6:2, 7:6 ו-6:4, הפסד שקבע כי הנבחרת הפסידה את מפגש גביע הדייויס 3:2 לקנדה ולא תעפיל לבית העליון.

הנבחרת פתחה לא טוב את המפגש הזה כשדודי סלע הפסיד לאותו פוספיסיל בחמש מערכות- 3:2. לאחר מכן הגיע וינטרוב ורשם הפתעה גדולה כשגבר על המדורג 31 בעולם, מילוש ראוניץ', 1:3 במערכות.

במצב של שיוויון נפגשו בשבת אנדי רם ויוני ארליך אל מול הזוג הקנדי דניאל נסטור ואותו פוספיסיל והפסידו בארבע מערכות- 3:1, מה שהעביר שוב את היתרון במפגש לקנדים. מילוש ראוניץ' הוחלף על ידי פיטר פולנסקי, המדורג 573 בעולם, אותו לא התקשה לנצח סלע 0:3 ולהשוות שוב את ההתמודדות ל-2:2.

במפגש המכריע נפגשו כאמור וינטרוב ופוספיסיל. העובדה שהקנדי שיחק יום שלישי ברצף גם כן לא הספיקה לטניסאי הישראלי שהתקשה להתמודד עם הסרבים החזקים של פוספוסיל. וינטרוב פתח לא טוב את המשחק, השתפר במערכה השנייה אך פיספס נקודת מערכה והפסיד אותה בשובר שיוויון. במערכה השלישית הוא נשבר במשחקון התשיעי החשוב, וכשהוא מגיש, הקנדי לא טעה והשיג את הניצחון.

 

 


פוספיסיל מאושר בסיום המשחק (יניב גונן)

פוספיסיל מאושר בסיום המשחק (יניב גונן)
 

 

 

 


וינטרוב מאוכזב (יניב גונן)

וינטרוב מאוכזב (יניב גונן)
 

 

 


הקנדים רצים לחגוג (יניב גונן)

הקנדים רצים לחגוג עם המנצח (יניב גונן)
 
 


ערימה של חבר´ה על הדשא (יניב גונן)

ערימה של חבר´ה על הדשא (יניב גונן)
 

 

 


קפטן הנבחרת, אייל רן, מנחם את המחבר מספר 2 (יניב גונן)

קפטן הנבחרת, אייל רן, מנחם את המחבט מספר 2 (יניב גונן)
 

 

 

 


וינטרוב מאוכזב (יניב גונן)

לוינטרוב והחברים נותר רק לצפות (יניב גונן)
 

 

 

 


גם בקהל תופסים את הראש ולא מאמינים (יניב גונן)

גם בקהל תופסים את הראש ולא מאמינים (יניב גונן)
 

 

אחרי נבחרת הכדורגל, הכדורסל והכדוריד, גם בטניס, על אף הביתיות, אנחנו כנראה לא מספיק טובים. ההתמודדות הוכרעה למעשה בשבת, כאשר אנדי יוני כשלו מלהשיג מה שנחשבה פעם לנקודה בטוחה עבור הנבחרת, שהייתה מבטיחה ניצחון כבר אחרי המשחק של דודי סלע.

כעת יקוו בנבחרת לקבל שוב הגרלה טובה על מנת לנסות מחדש להעפיל  לבית העליון, אבל כרגע תישאר בעיקר תחושת ההחמצה נוכח ההגרלה הלא קשה שקיבלנו ועוד מול הקהל הביתי, חבל.
 

מערכה ראשונה
פוספיסיל פתח את ההגשות למשחק ולקחת את הנקודה הראשונה, וינטרוב מיד השווה בנקודה משלו. פוספיסיל בסרב חזק עלה ל-15:30 בדרך לזכייה במשחקון הראשון, והראה שוב מדוע המיקום שלו, 124 בעולם, לא משקף את יכולתו האמיתית. כבר במשחקון השני השיג הקנדי שבירה, ובדיוק כמו ביום שישי, וינטרוב פתח מעט בהיסוס את המשחק.

כתבות נוספות