אמיר וינטרוב: בשנה הבאה שוב נחזור להיות חיוֹת

 לאחר ההפסד 3:2 לקנדה, שסתם את הגולל על חלומות העלייה לבית העליון בגביע דייויס, דיברו אנשי נבחרת ישראל על האכזבה לאחר המפגש שהחל רע, המשיך טוב, התהפך פעמיים, ונחתם בניצחון שלישי של ואסק פוספיסיל בתוך שלושה ימים. 

אמיר וינטרוב שהפסיד בשלוש מערכות למחבט מספר 2 של קנדה: 'אם הייתי לוקח את הסט השני הייתי מנצח במשחק. ידעתי שאני צריך ללחוץ, וזה מה שניסיתי לעשות. ידעתי שהוא הולך לתקוף ולקצר את הנקודות ואולי זה פגם בי בהתחלה כי ניסיתי למשוך אותו ולא שיחקתי את הטניס שלי'. על פסיקותיהם של אנשי הקווים אמר וינטרוב: 'השופטים עובדים לשני הצדדים הפעם זה היה לטובתו ומגיע לו'.

על הצוות הקבוע שמלווה אותו העונה אמר: 'בזכות זה התקדמתי בדירוג. אני מגשים את עצמי. אני לא משחק טניס בשביל כסף אלא כדי להגיע הכי רחוק עם הלב. אני נותן הכל על המגרש, וזה מה שחשוב לי בשנה האחרונה. אני משחק טניס טוב בסך הכל. אני מרוצה מהעבודה ומהמלחמה שנתתי. בשנה הבאה נבוא ונהיה חיות שוב'.

על חבריו לנבחרת אמר: 'אנדי, יוני ודודי עושים עבודה שלא הייתה פה בארץ. לא ראיתי מדינה כמו ישראל בבית עליון ובחצי הגמר. גם הראל לוי ונועם אוקון עשו עבודה מדהימה בעבר. אלו חמישה שחקנים שצריך להוריד את הכובע בפניהם'.

 הקפטן אייל רן אמר במסיבת העיתונאים: 'מגיעות מחמאות לפוספיסיל ולנבחרת הקנדית. יש פה שחקן שהוביל את הנבחרת שלו ונתן להם שלוש נקודות. גם לנבחרת שלנו מגיעות הרבה מחמאות. כמעט חזרנו לבית העליון. אנחנו מוכנים לחיות עם זה כי ניצחנו בעבר וננצח בעתיד. יהיו עוד הזדמנויות'.

 

נבחרת הדייויס (יניב גונן)

אייל רן מעודד את וינטרוב. 'מגיעות לנבחרת מחמאות' (יניב גונן)
 

 'ההזדמנות תחזור הכי מוקדם שאפשר. השחקנים שלנו אולי מבוגרים בגיל, אבל צעירים בראש והביאו אותנו למקומות מדהימים. יש לנו קהל של בית עליון, הדרך שלנו נכונה', סיכם רן.

פוספיסיל: 'גם אם הייתי מפסיד במערכה ה-3 הייתי מנצח'
ואסק פוספיסיל לא יכול היה להיות מאושר יותר, אחרי שהכריע את המערכה במו ידיו: 'אף פעם לא שיחקתי כל הרבה בשלושה ימים. אני עייף ומקווה לא לעשות את זה שוב בקרוב. אני מאוד שמח, זה בהחלט הרגע הכי גדול בקריירה שלי. זה רגע מיוחד, ואנסה ליהנות ממנו כמה שיותר'.

על הסרבים שלו, שהיוו אלמנט מכריע בנצחונותיו אמר: 'אני יכול להגיש כמו היום. אני רגיל להגיש ככה מדי פעם. אני מנסה לשפר תמיד את הסרב. הפעם זה הצליח מאוד'.

 

פוספיסיל מאושר (יניב גונן)

פוספיסיל מאושר. 'אני רגיל להגיש ככה מדי פעם' (יניב גונן)
 

 פוספיסיל נשמע בטוח בעצמו: 'גם אם הייתי מפסיד במערכה השלישית הייתי מנצח את הרביעית, אני לוחם, אולי הייתי משנה משהו במשחק, אבל הייתי מנצח'.

על הקהל ברמה'ש אמר: 'היה כיף להיות על המגרש גם מול הקהל הזה, הם היו רועשים, אבל הם כיבדו אותי. הם רוצים שהנבחרת שלהם תנצח, הם לא פה רק לראות טניס. אני מבין למה הם כעסו על ההפסקה הארוכה שלקחתי'.

קפטן קנדה מרטין לורנדו התייחס לאיש שהביא לו סיום מתוק: 'זה לא רגיל שאתה רואה בחור בן 21 מנצח שלושה משחקים, אבל הוא לוחם. הוא היה מספר אחד שלנו, הוא הבחור שהיה הכי בטוח והביא לנו הכי הרבה ניצחונות'.

כתבות נוספות