חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אלופי הנוער החדשים של ישראל: אור רם הראל ולרה פטיוק

דודי סלע, הראל לוי, אמיר וינטרוב, שחר פאר ויוליה גלושקו כבר זכו בעברם בתואר 'אלוף ישראל לנוער'. היום (שבת) הגיע תורם של אור רם הראל ולרה פטיוק בני ה-16 שזכו בתחרות המרכזית לנוער שנערכה ע'ש פסח פוני במרכז הטניס ירושלים.
אור רם הראל (וינגייט) זכה בקטגוריית גילאי 18 לאחר שניצח את נתנאל אלקבץ (רמת השרון) 1:6,6:7. רם הראל שבר ראשון במערכה הראשונה ועלה ל-1:2. השניים שמרו על ההגשה במשחקונים הבאים עד שרם עלה ל-4:5 והגיש למערכה. אלקבץ לא התייאש ושבר במשחקון קריטי זה ל-5:5.
בשני המשחקונים הבאים שני הצדדים השיגו שבירות הדדיות, עד שהגיעו לשובר השוויון המכריע בו הראה רם הראל עליונות וניצח 3:7. במערכה השנייה רם הראל שמר על ריכוז מיטבי ועלה ל-0:5. אלקבץ הצליח לצמצם ל-5:1 כששמר על ההגשה, אך במשחקון האחרון רם שמר שוב וניצח 1:6.
'בסך הכל היו לי שבועיים טובים שנפתחו בתחרות ה-ITF בבת ים והסתיימו היום בזכייה בירושלים', אמר רם הראל שגם מוביל השבוע מבין הישראלים את דירוג ה-ITF, לאחר שנכנס למאייה הראשונה. 'למרות ההסתגלות שלי למחבט החדש הצלחתי להיות מרוכז וחזק מנטאלית, וזה מה שנתן לי את הכוחות להמשיך ולבסוף גם לזכות בתחרות. המפגש עם יונה פוני, אשתו של פסח פוני, היה מאוד מרגש. בתור מי שראתה כבר שחקנים רבים בחייה, היא בירכה אותי והחמיאה לי על משחקי וזה נגע מאוד לליבי'.


משתתפי אליפות ישראל לנוער עם הגביעים
על המשחק מול אלקבץ, אמר רם הראל: 'היום היה משחק לא פשוט בכלל, נתנאל לוחם מצוין ואני שמח שסיפקנו הצגה טובה לצופים, ושזה נגמר לטובתי'.
בבנות 18 גברה לרה פטיוק (רמה'ש) על רונה לויאן (רמה'ש) עם 4:6,2:6. במערכה הראשונה פטיוק שברה ל-2:3 ובהמשך שמרה פעמיים ושברה פעם אחת כדי לנצח 2:6.
במערכה השנייה לויאן השיגה את השבירה הראשונה ועלתה ל-1:3 ול-2:4. במצב זה פטיוק התעוררה, שברה פעמיים וזכתה בארבעה משחקונים ברציפות בדרך ל-4:6.

'בסך הכל שיחקתי בסדר. אני חושבת שלרונה היו הזדמנויות רבות בסט השני, אבל היא לא ניצלה אותן. בסך הכל היא שיחקה טוב יותר טוב מפעמים קודמות ששיחקתי מולה', סיכמה פטיוק את המשחק.
פטיוק, שחזרה מפיגור 4:2 במערכה השנייה, הסבירה את המהפך: 'בתחרות ה-ITF בשבוע שעבר גם הייתי בפיגור אבל הייתי חיובית וזה החזיר אותי למשחק. זה גם מה שקרה היום. הזכייה בתואר הזה תמיד מרגשת וזה מרגיש כמו לזכות במיני גראנד סלאם ישראלי'.

בבנים 16 זכה אייל כהן (רמה'ש) שגבר על יהונתן קאופמן (רמה'ש) 3:6,3:6. בבנות זכתה עמית לב ארי (מכבי רחובות) שגברה על הילה מזרחי (מרה'ט ת'א) 3:6,1:6.
בבנים 14 זכה בן פתאל (הדר יוסף) שניצח את עידן לשם (רמה'ש) 3:6,2:6. בבנות זכתה טליה זנדברג (רעננה) שגברה על ולריה ניקולייב (מרה'ט חיפה) 2:6,6:7.

ישי עוליאל (רמלה) זכה בקטגוריית בנים 12 לאחר שניצח עם 2:6 כפול את לוקה הרמן (רמה'ש). בבנות זכתה אביטל וולף (רמה'ש) שגברה על ענבר כהן (מכבי נתניה) 1:6,2:6.בבנים 10 סתיו לוסקי גבר על רועי גינת וניצח במותחן מרתק 10:12,6:3,5:7. בבנות זכתה דריה שוורצמן שגברה על ריבה חונדיאשווילי 0:6,2:6.

צפו בגלריית תמונות מחצאי הגמרים, הגמרים וטקס הסיום- באדיבות מרכז הטניס

צפו ברשימת הזוכים

כתבות נוספות

דילוג לתוכן