חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אלופים: 1:3 לנבחרת הדייויס של ישראל על דרום אפריקה

נבחרת הדייויס של ישראל ניצחה 1:3 את נבחרת דרום אפריקה במפגש שהתקיים ב"היכל טוטו הקריה" באשדוד. לאחר 1:1 בתום יום המשחקים הראשון אתמול, השיגה הנבחרת עוד שני ניצחונות גדולים היום ובעקבות הניצחון תשחק ישראל במפגש פלייאוף על העלייה לבית העליון שיתקיים בספטמבר.
ישי עוליאל, המדורג 343 בעולם, השיג את הניצחון הגדול בקריירה עם 3:6 ו-4:6 על לויד האריס המדורג 34 בעולם. קודם לכן העלו יוני ארליך ודניאל צוקרמן את ישראל ל-1:2 עם ניצחון 6:7, 6:3 ו-3:6 על רייבן קלאסן ולויד האריס.
הקפטן-שחקן, יוני ארליך, אמר בסיום: "אני מאוד מתרגש, שמח וגאה בכל אחד מהחבר'ה – גם מי ששיחק וגם מי שלא שיחק. יש הרמוניה ממש טובה בנבחרת, היו משחקים מצוינים ולא נותר לי אלא להוריד את הכובע בפני השחקנים. אני שמח בשבילם שהם ראו שאפשר לעשות את זה עם אמונה ושאפשר לנצח כמעט כל אחד בעולם. זה אדיר לענף ואני שמח על ההזדמנות לעשות זאת מול הקהל הישראלי – אין יותר עוצמתי מזה".
על ההחלטה לקיים את המפגש באשדוד אמר ארליך: "ההחלטה היתה מצוינת, פעם ראשונה לשחק בגביע דייויס מחוץ למרכז. שאפו והמון תודה לאיגוד הטניס, אנחנו התאמנו אבל ראינו את הצוות עובד מהבוקר עד הערב כדי להקים את המתקן הזה. אני רוצה להודות לעיריית אשדוד ורשות הספורט שאירחו אותנו כאן כל כך יפה".
"לייצג את הנבחרת זה משהו מיוחד ומרגש כל פעם מחדש, אין שני לזה. אני מקווה שגם המפגש הבא יהיה בארץ, אחרי ארבע שנים וחצי של מפגשי חוץ, מגיע לנו שוב לארח פה", סיכם הקפטן.
ישי עוליאל: "אני חושב שבמהלך כל השבוע הרגשתי טניס מדהים ואמרתי שאני מאוד אופטימי לגבי המפגש. האווירה היתה מדהימה, הביטחון שקיבלתי מכל הצוות והנקודה של יוני וצוקרמן בזוגות הורידו ממני הרבה לחץ. הרגשתי במשחק מול האריס שהוא לא יכול להכאיב לי בשום פרמטר והטניס שלי עלה רמה אוטומטית. אנחנו רגילים לשחק בצ'לנג'רים ובפיוצ'רים עם מעט צופים ופתאום אני מגיע לאולם מלא באוהדים שרוצים שתנצח – זו הרגשה מדהימה".
דניאל צוקרמן: "הוכחנו שאנחנו יכולים ביחד לנצח נבחרת כמו דרום אפריקה עם שחקנים בטופ 40 ביחידים ובזוגות, לא יכולתי לבקש נבחרת יותר מגובשת ממה שיש לנו. זו פעם ראשונה שאני משחק דייויס בארץ ואני חושב שתפקדתי לא רע בכלל".
עידן לשם: "אנחנו נבחרת צעירה וחדשה אבל מכירים אחד את השני כבר המון שנים, מתאמנים ומשחקים בסבב יחד וכל פעם מחדש אנחנו מראים את היכולות שלנו".
קרדיט תמונות: עודד קרני, איגוד הטניס

כתבות נוספות

דילוג לתוכן