חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אירוע הוקרה לשחר פרקיס, איציק פרמט ושוקה שלם התקיים בשבת באקדמיה לטניס ת״א

אירוע לתפארת הטניס הישראלי והתרגשות רבה היתה בשבת בבוקר באקדמיה לטניס תל אביב בשדרות רוקח 2. מאות של שחקנים ומאמנים בעבר ובהווה, אנשי טניס רבים וחובבי הענף מכל הדורות הגיעו לתת כבוד לשלוש אגדות טניס: שחר פרקיס, איציק פרמט ושוקה שלם. 

שחר פרקיס
: הגיע בשיאו למקום ה-53 בעולם, היה חבר נבחרת הדייויס של ישראל, הוכתר ארבע פעמים כאלוף ישראל ליחידים וניצח בין השאר טניסאי על כמו בוריס בקר, ארון קריקסטיין וביל סקנלון. פרקיס היה מנהל מרכז הטניס בחיפה, מנכ"ל איגוד הטניס וניהל את מועדון הספורט של שכונת דניה בחיפה. בשנים האחרונות משמש כמנכ"ל מרכז שיקום וספורט של איל"ן בצפון. נשוי לרונה, אב לארבעה ילדים: שיר, תו, מיתר וסול.

איציק פרמט: אחת מאגדות הטניס הישראליות ומאמן כבר למעלה מ-50 שנה. גידל דורות של אלופים ואלופות, שימש כמאמן נבחרת הפדרציה של ישראל והיה אחראי תחום טניס בבי"ס למאמנים במכון וינגייט. מנהל ומאמן כיום בבית הספר לטניס בקאנטרי גלי הדר בראשל"צ.

יהושע "שוקה" שלםטניסאי עבר ומאמן טניס, שחקן נבחרת הדייויס של ישראל בעבר, זכה תשע פעמים ברציפות באליפות ישראל בין השנים 1967-1975 ומחזיק בשיא אליפויות ישראל לגברים בצוותא עם שלמה גליקשטיין. שוקה הוא בעל מדליית ארד ממשחקי אסיה ב-1974, מדליית זהב מכינוס הפועל ב-1975 וטניסאי השנה ב-1968 המאמן גם כיום באקדמיה לטניס תל אביב.

כבר ב-09:00 החל פרקיס לשחק על המגרש עם ילדים כשההורים שגדלו עליו צילמו אותו משחק עם ילדיהם. פרקיס השיק באירוע את ספרו האוטוביוגרפי, "טניסאי וג'נטלמן" ומכר אותו במחיר מיוחד עם הקדשה. פרקיס, פרמט ("מר טניס" המאמן למעלה מ-50 שנה וגידל דורות של שחקנים ומאמנים) ושוקה שלם (שחקן נבחרת הדייויס לשעבר ומאמן) זכו לצלחות הוקרה ולברכות משלמה גליקשטיין (מנכ"ל איגוד הטניס) וממנהלי האקדמיה – שלמה צורף ואסף אינגבר.

""

מנכ״ל איגוד הטניס שלמה גליקשטיין באירוע באקדמיה לטניס תל אביב


הצופים הרבים זכו גם להופעת ראווה בה השתתפו פרקיס, שחקן האקדמיה ו-
ITP  ישראל, טל גולדנגורן, ושחקני האקדמיה הצעירים בכל הגילאים. גם המאמנת עדי פוני זכתה להוקרה, אסף גינזבורג נבחר למאמן המצטיין של האקדמיה לשנת הפעילות שהסתיימה ונערך טקס חלוקת הגביעים לאליפות המבוגרים שהתקיימה לאחרונה. לסיום התקיימה האליפות הפתוחה של האקדמיה לילדים בהשתתפות למעלה ל-100 שחקנים ושחקניות ממועדוני טניס מרחבי הארץ כדוגמת: האקדמיה לטניס תל אביב, רמת השרון, גלי הדר ראשל"צ, רמת אליהו, נווה שרת, צהלה, ניצני עוז, רמת אביב, אריאל ואפילו מאילת!

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן