חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איסנר ניצח אחרי 11 שע' ו-5 דק'

מאת: שי אלון

משחק הטניס הארוך ביותר בהיסטוריה הוכרע היום (חמישי) אחרי לא פחות  מ-11 שעות וחמש דקות לטובת ג'ון איסנר, שגבר על ניקולה מאהו הצרפתי בחמש מערכות, 4:6, 6:3, 7:6, 6:7 ו…68:70 (!).

למי שפספס, המשחק שהחל כבר ביום שלישי והופסק בשל החשיכה רשם שיאים מדהימים ביומו השני. במערכה הראשונה ניצח איסנר 4:6, לפני שמאהו ענה עם 3:6 ו-6:7. האמריקני השיב גם כן בניצחון בשובר שיוויון ואז החלה המערכה המכרעת המטורפת.

שני השחקנים נאבקו זה בזה בצורה הירואית למעלה מעשר שעות ואחרי 118 משחקונים, במצב של שיוויון 59:59 חסר כל תקדים, ביקשו השניים להפסיק ולחדש את המשחק היום, בטענה שהחשיכה הקרבה מפריעה להם לראות את הכדור כמו שצריך.

המשחק חודש בשלישית במגרש מספר 18 והמשיך לשבור כמעט כל שיא אפשרי. שני השחקנים הצליחו לשמור כל אחד על ההגשות שלו, עד שבמצב של 68:69 לטובת איסנר, הוא הצליח לשבור, לראשונה היום, את יריבו הצרפתי וניצח 68:70 במערכה החמישית ואת המשחק כולו.

שני השחקנים שברו את שיא האייסים לשחקן במשחק בודד – איסנר הוא השיאן החדש עם 112 סרבים ללא מענה, בעוד שמאהו השיג 'רק' 103.

'כשאתה יוצא לשחק כזה משחק , באווירה כזו, אתה לא מרגיש עייף למרות שזה בדיוק מה ששניינו, עייפים' אמר איסנר בסיום. 'זה מעצבן שמישהו היה צריך להפסיד, אבל כדי לחלוק את היום הזה איתו, אני אהיה מאוד צנוע ואאחל למאהו את הכי טוב שאפשר ואולי ייצא לנו שוב לשחק יחד בלי להגיע ל-68:70 במערכה החמישית'.


מאהו (רויטרס)

ניקולה מאהו. שני השחקנים לא נכנעים (רויטרס)

'שיחקנו את המשחק הכי גדול אי פעם בדיוק במקום הכי טוב בעולם לשחק טניס. היה מגיע לג'ון לנצח. הוא הגיש מדהים' הוסיף המפסיד, מאהו. שופט הכסא, מוחמד ליאני הוסיף כי לא היה לו זמן להיות עייף. 'כשאתה טס במחלקה העסקית, מה זה שבע שעות עייפות לעומת זאת?'

כתבות נוספות

דילוג לתוכן