Search
Close this search box.

אימון מכל הלב: היכרות עם עודד יצקן

העבודה עם דור העתיד של הטניס הישראלי, הערכים המלווים אצלו כל אימון ועד להצעות ייעול לשיפור הענף .עודד יצקן, המאמן במועדון גלי השרון בכפ"ס ונחשב לאחד הכוחות העולים מבין מאמני הטניס בישראל, בראיון מלא אופטימיות. "טניס בשבילי הוא אהבה חסרת גבולות"

איגוד הטניס ממשיך השבוע עם פרויקט "הכר את המאמן", במסגרתו נאפשר לכם חובבי הענף להכיר מקרוב בשבועות הקרובים מספר מאמנים ומאמנות מצטיינים, כאלו אשר נמצאים לרוב מאחורי הקלעים, אך הינם בעלי משקל משמעותי בהתפתחות הטניסאים שלנו.

והשבוע: תכירו את עודד יצקן (34), אחד מהכוחות העולים והמוכשרים בתחום האימון במחוזותינו, שמציג בראיון מיוחד עימו את תורת האימון הייחודית לו וחושף את האני מאמין שלו באשר לעתיד הטניס הישראלי.
יצקן, יליד כפר סבא, מאמן טניס מזה 14 שנים. בילדותו שיחק במועדון גלי השרון בעיר מגוריו. "הייתי ילד ספורטיבי כמו הרבה ילדים אחרים", הוא מספר על עצמו. "במשך כמה שנים התמקצעתי גם בענפי הסקייטבורד והרולר-בליידס, אבל קצת לפני הצבא ובעצת אבא שלי, החלטתי לעשות קורס מאמני טניס, שלא יזיק אם אזדקק לעבודה בעתיד. אחרי שהשתחררתי, התחלתי לאמן במועדון הטניס בכפר מעש עם טומי שניצר ולאחר מכן בחזרה למועדון הבית שלי בגלי השרון, שם אני ממשיך לאמן עד היום ומגיע בכל יום עם חיוך גדול ושמחה בלב".
במסגרת עבודתו של יצקן במועדון הטניס הכפר סבאי, הצליח האחרון לבסס את המסגרת התחרותית, כולל עשרות ילדים ובני נוער המתאמנים באופן שיטתי מדי יום ומתחרים בתחרויות האזוריות והארציות של איגוד הטניס.

עודד, איך היית מגדיר את עצמך כמאמן?

"מאמן נשמה שעובד עם הלב. חשוב לי שהמתאמנים שלי קודם כל ייהנו ויאהבו את מה שהם עושים ורק לאחר מכן ייהנו מהטניס עצמו. מעבר לכך, חשוב לי ללמד אותם כיצד להתאמן. אני לא מתכוון לעוד פורהנד, בקהנד או סרב, אלא מהם ערכי אימון והגישה איתה יש להגיע אליו. הרי בסוף כולנו לומדים לשחק טניס, אבל ההבדל בין שחקן אחד לשני הוא בגישה ובהתמדה. חשוב לי לראות את המתאמנים שלי מתמידים ומגיעים אל הטניס מתוך מקום אמיתי של אהבה. זה הניצחון הכי גדול שלי".

כיצד אתה רואה את התפתחות הטניס הישראלי בשנים האחרונות?

"אין ספק שיש התקדמות משמעותית בטניס שלנו, בייחוד ביחס לכמות התחרויות הבינלאומיות המתקיימות כיום בארץ לעומת העבר. על כך מגיעות הרבה מילות תודה לאיגוד הטניס ולאנשיו. יש בישראל שחקנים ומאמנים מצוינים לטעמי ובזכות התחרויות הבינלאומיות הללו יש כיום לא מעט טניסאים ישראלים בסבב הבינלאומי, חלקם נמצאים עדיין בגילאי נוער אך מתחילים להשיג נקודות ATP ולהיכנס לסבב הבוגרים.
הבעיה היא שהטניס הפך להיות בשנים האחרונות מעין פרויקט אישי ומדינה בה כל אחד או אחת מתאמנים במקום שלו. זהו מבחינתי צעד לוקה בחסר. לכן, יש צורך אקוטי לגייס את כל המאמנים לשיחות הבהרה ושיתוף פעולה יחד עם המתאמנים הצעירים וההורים, כי כשיש תקשורת ברמה גבוהה בין כל החלקים הללו, אפשר להמשיך ולהתקדם. אני בכל אופן מאמין גדול בטניסאי הישראלי ומייחל להצלחתו".

כתבות נוספות

דילוג לתוכן