Search
Close this search box.

איגוד הטניס הגיש ערעור על החלטת ה-ITF לא לקיים את משחק הדייויס מול ארגנטינה בארץ

לאור החלטת ה- ITF  שלא לאפשר את קיום משחק גביע הדיוויס מול ארגנטינה בארץ הגיש איגוד הטניס הישראלי ערעור ביום שישי וממתין לתשובת ה -ITF  שידון בנושא ביום ג' 12.8. במקביל האיגוד בודק כמה אופציות למגרש ניטרלי ויגיש ביום ה' 14.8 את החלטתו הסופית.
 
 
 
מצורפים תרגום החלטת ה- ITF  על איסור קיום המשחק בארץ וכן תוכן הערעור אותו הגיש איגוד הטניס.
 
 
החלטת ה -ITF  בנוגע לקיום משחק הדיוויס בין ישראל וארגנטינה בתאריכים 12-14 בספטמבר בישראל.
 
 
 
לאור המצב הביטחוני האחרון בישראל קיימו ב-ITF שיחת וועידה על מנת להצביע ולקבוע האם ניתן לקיים את המפגש כמתוכנן בישראל. חברי הוועדה החליטו פה אחד כי על אף הפסקת האש שהוכרזה לאחרונה, הסכסוכים הפוליטיים והצבאיים בישראל מעמידים את כל הנוכחים באירוע הזה בעמדת סיכון ולכן קבעו כי המפגש לא יוכל להתקיים בישראל. בהחלטתה שקלה הוועדה מספר גורמים כולל דו"ח ממשרד הערכת סיכונים עצמאי, בקרת סיכונים והחלטות אשר התקבלו ע"י גופי ספורט אחרים בישראל. הוועדה הביעה את הצער על המתרחש באזור אבל הדגישה כי העדיפות הראשונה שלה הייתה להבטיח את שלומם של השחקנים ויתר המעורבים.
 
לאיגוד הטניס הישראלי יש זכות ערעור על ההחלטה לדירקטוריון הנהלת ה ITF ואם אכן רוצה לממש זכות זו יש להגיש את הערעור עד ליום ו' 8.8 בשעה 16:00. במקביל צריך האיגוד הישראלי להכריז על מגרש ניטרלי תוך חמישה ימי עבודה עד לתאריך 14.8. לאחר הגשת המיקום הוועדה תחליט האם לאשר אותו או להעבירו לארגנטינה.
 
 
 
ישראל גם הציעה שתי אלטרנטיבות נוספות במידה והמשחק לא יוכל להתקיים כמתוכנן והן:
 
1.      לשחק בחיפה.
 
2.      לשחק בתאריך 21-23 בנובמבר.
 
 
 
הועדה דנה באופציות הללו במהלך שיחת הוועידה ובנוגע לחיפה הסכימה פה אחד כי זה לא מעבר לקרקע ניטרלית ובנוסף לא מוריד את רמת הסיכון. ובכל הקשור לדחיית המשחק לנובמבר גם כאן הסכימה כי זה לא יהיה ריאלי ממספר סיבות:
 
–          אין כל ערובה שהמצב לא ישתנה באופן משמעותי
 
–          זה יפגע בתקופת המנוחה השנתית של השחקנים
 
–          מתנגש עם גמר גביע דיוויס
 
–          ההגרלה למשחקי גביע דיוויס לשנת 2015 לא תוכל להתקיים עד לשבוע שלאחר מכן ותמנע הכנה מספקת עבור מדינות רבות.
 
 
 
שתי האופציות נדחו על ידי הוועדה.
 
 
 
 
 
איגוד הטניס הישראלי הגיש ערעור ביום 8.8 אשר ידון בתאריך 12.8 ע"י ה- ITF
 
 
 
הערעור אותו הגיש איגוד הטניס הישראלי:
 
 
 
–  ה ITF  מסתמך בהחלטתו על דו"ח האבטחה מהחודש שעבר ואין אנו יכולים לשנות את דעתכם על מסמך זה. אבל ברצוננו להעלות כמה נקודות הגיוניות לדיון אשר יתנו לכם פרספקטיבה טובה יותר על הדברים.
 
 
 
1. המשחק של אוקראינה נגד בלגיה אושר לקיום בקייב וזאת למרות התסיסה האזרחית ומלחמה מתמשכת במזרח המדינה. יותר ממאה אזרחים נהרגו בקייב בחודש פברואר ואלפים במדינה כולה. אין באוקראינה הפסקת אש ותעופה אזרחית לא טסה מעל האזור מאז שהמטוס המלזי הופל. לפי דו"ח של נאט"ו 20,000 חיילים רוסים מוכנים לפלישה לאוקראינה בכל רגע ולמרות כל העובדות הללו ה- ITF  אישר את משחק הבית של אוקראינה בקייב בהתבסס על כך כי מאמין שהסביבה מאובטחת מספיק לשתי הנבחרות.
 
אנו מסכימים כי הלחימה היא הרחק מקייב ותומכים לחלוטין באיגוד הטניס האוקראיני וביכולתם לספק את הידע והארגון הדרושים למפגש ובשל כך אנו חושבים כי ההיגיון העומד מאחורי החלטה זו של ה- ITF  חייב להיות מיושם גם במקרה שלנו:
 
 
 
א.       אזור חיפה הוא מרוחק מאוד מרצועת עזה והחיים בחיפה נמשכו כהרגלם גם בימים הקשים בלחימה בעזה.
 
ב.       כוחות האבטחה הישראליים הם מהטובים בעולם וינקטו בכל אמצעי הביטחון הדרושים על מנת להבטיח את בטחון השחקנים במפגש.
 
ג.         חיפה לא תהיה מיקום ניטרלי מכיוון שמיקום כזה הוא לא הכרחי אך יהיה זה שינוי במיקום המשחק בתוך גבולות המדינה על פי בקשת ה ITF.
 
 
 
2. ועדת גביע הדיוויס של ה ITF  אישרה שינוי תאריך במפגש גביע הדיוויס של סין וויאטנם על סמך "החשיבות החברתית העצומה של ראש השנה הסינית לשתי המדינות והקושי התפעולי הרב שהאירוע יגרום לאיגוד המארח, לשחקנים, ספונסרים אם המפגש יתקיים בסופ"ש של 31 בינואר- 2 לפברואר 2014" זהו ציטוט מתוך אתר גביע דיוויס על דחיית משחקה של סין מול וויאטנם בתחילת השנה. וזוהי הוכחה גדולה של אחד מערכי גביע הדיוויס: " לשאוף להציב אנשים בלב כל מה שהם עושים"
 
 
 
במקרה שלנו ההחלטה של לא לאשר את השינוי של דחיית המשחק לאוקטובר/נובמבר אינה תומכת בערכים אלו. גם אם ה ITF  החליט כי משחק בחודש ספטמבר בישראל הוא לא אפשרי יש עוד שבועות רשמיים שבהם ניתן לשחק את גביע דיוויס במהלך 2014. כל מדינה מחויבת להיות זמינה במהלך שבועות מיועדים אלה. והם חלק מלוח השנה.
 
 
 
א.       במקרה שהמצב לא ישתנה- תמיד יש אפשרות לשנות את המיקום.
 
ב.       כאמור לעיל- זה לא נוסף ללוח השנה – הוא חלק ממנה.
 
ג.        אם השבוע בנובמבר מתנגש עם הגמר וזו הסיבה אז ניתן לשחק בתאריכים 24-26 באוקטובר כאשר לא מעט מדינות אחרות משחקות בתאריכים הללו.( לטביה- אוסטריה, רומניה-שוודיה ועוד..)
 
ד.       הסיבוב הראשון של גביע דיוויס בשנת 2015 מתקיים בחודש מרץ וגם אם המשחק אכן יתקיים באוקטובר זה ישאיר 4 חודשים כדיי להתכונן למפגש הבא.
 
 
 
מצד שני- אלו לא רק קשיים תפעוליים כפי שתואר במקרה של המפגש בין סין וויאטנם, זה ביטול מוחלט של של כל הפעילויות המתוכננות כגון קהל גדול שהיה אמור להגיע, השפעה על תפקוד השחקנים, הפסדים כספיים אדירים עבור האיגוד ועבור הספונסרים המקומיים.
 
 
אם ניקח את כל האמור לעיל בחשבון ההחלטה שהתקבלה ובה הוחלט לא לארח את גביע הדיוויס בישראל בתאריכים 12-14 בספטמבר חסרת הגיון ולא פועלת מתוך ערכי ה ITF .
 
 אנו קוראים להנהלת ה ITF  לבחון את חוסר העקביות וחוסר ההתאמה של ההחלטות שהתקבלו בשני המקרים המתוארים ולבקש בדיקה מחודשת על מנת להחזיר את המפגש לישראל. בין אם בתל אביב או בחיפה ובין אם בחודש ספטמבר או אוקטובר 2014.
 
 לסיכום, אני רוצה להדגיש ובמיוחד בזמנים קשים אלה את החשיבות שיש עבור ישראל כמדינה ועבור אזרחי ישראל והספורט בפרט לארח את המפעל היוקרתי הזה בשלב זה או במועד מאוחר יותר.
 
 
 
 
 
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן