חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אחרי קרב מרתוני: פאר בשמינית הגמר בקטוביץ

                    מאת: שי אלון, ONE

שחר פאר, שנכנסה לטורניר החימר בקטוביץ, פולין, כלאקי לוזר לאחר שנוצחה בסיבוב המוקדמות השלישית, השיגה הערב (שלישי) ניצחון חשוב ועלתה לשמינית הגמר אחרי משחק צמוד ומרתוני בן שלוש שעות ודקה בו גברה 7:5, 6:7 (3:7) ו-6:7 (4:7) על הבולגריה צבטנה פירונקובה, 53 בעולם.

פאר גילתה את רוח הלחימה שאיפיינה אותה בעבר ולמרות שאיבדה פעמיים יתרון גדול גם במערכה הראשונה (הוליכה 2:5) וגם במערכה השנייה (הוליכה 0:4) היא הצליחה להתעשת בזמן ולזכות בשני שוברי שוויון צמודים. פאר, 118 בעולם, תשחק בשמינית הגמר מול המדורגת 4 בטורניר, יוליה גרגאס מגרמניה או העולה מהמוקדמות ג'יל קריבאס בת ה-38. הניצחון גם יקדם את פאר לכיוון הטופ 100 והיא אולי תצליח עם נצחון נוסף להיכנס ברגע האחרון להגרלה הראשית ברולאן גארוס.

פאר פתחה טוב את המערכה הראשונה. כבר בשני משחקוני ההגשה הראשונים של הבולגריה הגיעה פאר לנקודות שבירה, אך פירונקובה שרדה. פאר המשיכה לשמור די בקלות על ההגשות וביתרון 2:3 השיגה את השבירה המיוחלת ושמרה בהמשך ל-2:5. במשחקון הבא פירונקובה שמרה על האפס ל-3:5, הבטחון חזר אליה והבולגריה שינתה מומנטום והשלימה חמישה משחקונים רצופים וזכתה במערכה הראשונה עם 5:7.

גם את המערכה השנייה פאר פתחה מצוין ורצה עם שתי שבירות ל-0:4 מוחץ, אבל התסריט של המערכה הראשונה חזר, פירונקובה הצליחה לשבור בחזרה ל-1:4 ועם המומנטום השלימה ריצה של עוד שלושה משחקונים ל-4:4, אבל הפעם פאר הצליחה לעצור את השטף בזמן, שמרה על ההגשות פעמיים והמערכה הגיעה אחרי משחקון סיום מאוד צמוד לשובר שוויון. פירונקובה כבר שברה ל-3:4 בטיי בריק, אבל מלחמה של פאר וארבע נקודות רצופות העניקו לה את הנצחון 4:7 בשובר השוויון ומערכה שלישית.

 

צבטנה פירונקובה. נכנעה לפאר אחרי יותר משלוש שעות (משה חרמון)
צבטנה פירונקובה. נכנעה לפאר אחרי יותר משלוש שעות (משה חרמון)
 

 

במערכה השלישית שתי השחקניות שמרו על ההגשות, עד שפאר השיגה שבירה ל-2:3, הישראלית הגישה טוב ושמרה על ההגשות עד 3:5, שם פספסה נקודת משחק ופירונקובה התאווששה, שמרה ל-4:5 ושברה את פאר כשזו הגישה לנצחון. השתיים שמרו על ההגשות וגם המערכה השלישית הגיעה לשובר שוויון, בו פירונקובה הוליכה 1:3, אך שוב פאר הוכיחה את עצמה כפייטרית כשחזרה מהבור ליתרון 3:5. כדור שפגע ברשת ונפל בצד של הבולגרית העניק לפאר נקודת משחק ל-4:6 ובתום ראלי ארוך פירונקובה חבטה החוצה ופאר זכתה בנצחון החשוב ביותר שלה בזמן האחרון.

דילוג לתוכן