חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אחרי יותר משלוש שעות: סלע הודח מאינדיאן וולס

                                מאת: שי אלון

דודי סלע סיים הלילה (בין שבת לראשון) את חלקו בטורניר אינדיאן וולס אחרי משחק מרתוני מול המדורג 13 בעולם, ז'יל סימון. הצרפתי החמיץ שתי נקודות משחק במערכה השנייה, אך ניצח אחרי שלוש שעות וחמש דקות 5:7, 7:6 (8:6) ו-4:6.

למרות ההפסד, סלע היה שווה כוחות למדורג 13 בעולם, שניצח אותו גם בשנה שעברה בווימבלדון ואף עשה קאמבק ענק במערכה השנייה.

סלע חזר מפיגור 5:2 עם נקודת משחק לצרפתי, לניצחון 6:8 בשובר השוויון, אבל נשבר במשחקון התשיעי של המערכה השלישית והחמיץ אפשרות לנצח שחקן מהטופ 20, והמדורג הגבוה ביותר מאז הניצחון שלו לפני כשנה וחצי על אנדי רודיק. 

במערכה הראשונה השניים שמרו על ההגשות ב-11 המשחקונים הראשונים, כאשר סלע מנצח את משחקוני ההגשה שלו בקלות, ואילו סימון נאלץ להציל נקודת שבירה אחת ולנצח בעיקר משחקונים צמודים. אלא שביתרון 5:6 לצרפתי, דודי לא הצליח להכניס את ההגשות הראשונות ואחרי משחקון צמוד בו הציל סלע נקודת מערכה, הוא נכנע בנקודה השנייה 7:5 אחרי כמעט שעה.

במערכה השנייה, סימון שוב הגיש ראשון, וסלע שוב נאלץ לרדוף אחריו. במשחקון הרביעי הציל סלע שתי נקודות שבירה והצליח לשמור על 2:2. סימון שמר ל-2:3 ובמשחקון הרביעי עלה ל-15:40 עם שתי נקודות שבירה נוספות.

 

דודי סלע באליפות אוסטרליה הפתוחה (רויטרס)

דודי סלע. הפגין אופי, אבל נוצח לבסוף (רויטרס)
 

 

סלע הציל את השתיים ואף עלה ליתרון במשחקון, אבל סימון חזר עם 3 נקודות רצופות והשיג את השבירה הראשונה במערכה השנייה ל-2:4. סימון חיזק ל-2:5 ואף עלה למץ' פוינט במשחקון הבא, אולם סלע הצליח להציל את המשחקון , שמר ל-3:5 ועם המומנטום, שבר לראשונה את סימון במשחק וצימק ל-5:4.

מכאן השניים שמרו על ההגשות והגיעו לשובר שוויון, שאף הוא סיפק דרמה. סימון כבר הוליך 5:6 עם מץ' פוינט שני במשחק, אבל סלע שוב יצא מהבור, לקח 3 נקודות רצופות וניצח 6:8 בשובר השוויון ו-6:7 במערכה השנייה.

 

ז´יל סימון (רויטרס)

ז´יל סימון. עלה לסיבוב הבא (רויטרס)
 

 

אחרי שעתיים, השניים עלו למערכה השלישית. סלע שרד את המשחקון הראשון במערכה, הציל נקודת שבירה ועלה ל-0:1. השניים שמרו על ההגשה, סלע עלה ל-1:2 ואז הצליח לשבור את הצרפתי ולעלות ליתרון מבטיח של 1:3. סימון לא ויתר ובמשחקון הבא שהיה שוב ארוך וצמוד, הצליח בנקודת השבירה הרביעית לשבור את סלע מיד בחזרה וצימק ל-3:2.

מכאן השניים שמרו על ההגשות, עד שבמצב של 4:4, סימון הצליח לשבור את סלע אחרי שלוש שעות וחמש דקות, הגיש לניצחון ולמקום בסיבוב השלישי. סלע ימשיך בשבוע הבא לצ'לנג'ר יוקרתי בדאלאס ואח'כ ישחק בטורניר הגדול של מיאמי.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן