חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אוסטרליה: סלע מול דל פוטרו, הגרלה נוחה לשחר פאר

                                                                           מאת: שי אלון

הגרלה נוחה מאוד לשחר פאר, הגרלה קשה מאוד לדודי סלע, כך נקבע הלילה (בין חמישי לשישי) בהגרלת הגראנד סלאם הראשון של השנה, במלבורן, אוסטרליה.

שחר פאר, 13 בעולם, והמדורגת 10 בטורניר, תשחק בסיבוב הראשון מול מטילדה יוהנסון מצרפת המדורגת 102 בעולם. בסיבוב השני, אם תנצח, תשחק מול המנצחת בין סורנה קריסטיאה מרומניה (94) למריאנה לוצ'יץ' מקרואטיה (98). שני הסיבובים הראשונים נחשבים נוחים בד'כ למדורגות הגבוהות.

עיקר העניין בהגרלה הן מי היריבות המדורגות איתן תצטרך פאר להתמודד אם תגיע לסיבוב השלישי והיריבה המיועדת במצב שכזה היא המדורגת 22 בעולם, פלביה פנטה מאיטליה, טניסאית מסוכנת מאוד, אך כזו שפאר ניצחה בעבר.

גם המשך ההגרלה של הישראלית, שלב שמינית הגמר בו בד'כ נתקלה פאר באחת הווליאמסיות והיתה עשויה להיתקל בקרולין ווזניאקי או קים קלייסטרס, הועיד לה הפעם את סמנתה סטוסר האוסטרלית  המדורגת 6 בעולם שזו יחסית לאחרות, הגרלה נוחה.

 

 


שחר פאר. הגרלה נוחה מאוד באוסטרליה (GettyImages)

שחר פאר. הגרלה נוחה מאוד באוסטרליה (GettyImages)
 

 

דודי סלע לעומתה, יפתח מול המדורג 259 בעולם, אלוף ארה'ב 2009, חואן מרטין דל פוטרו מארגנטינה שנפצע באליפות אוסטרליה בשנה שעברה, נעדר מכל שנת 2010 וחזר לשחק רק השבוע בטורניר סידני, שם הודח בסיבוב השני. דל פוטרו, נחשב אולי בעיני כל הטניסאים שהגיעו למלבורן ללא מדורג שהם לא ירצו לפגוש בסיבוב הראשון.

סלע, שנוצח בשני משחקיו הראשונים העונה, בבריסביין ובסידני, יצטרך אם ינצח לפגוש ככל הנראה את המדורג 21 חברו הטוב, מרקוס בגדטיס מקפריסין שישחק מול עולה מהמוקדמות בסיבוב הראשון. המשך ההגרלה של סלע, יורגן מלצר מאוסטריה (11) בסיבוב השלישי ואנדי מארי הבריטי בשמינית הגמר.

 

 


דל פוטרו מאוכזב בסידני. דודי סלע יצליח להפתיע? (GettyImages)

דל פוטרו מאוכזב בסידני. דודי סלע יצליח להפתיע? (GettyImages)
 

 

קלייסטרס – סאפינה בסיבוב הראשון, הגרלות נוחות לנדאל ופדרר
רפאל נדאל, המדורג ראשון בין הגברים ואלוף שלושת הגראנד סלאמים האחרונים יפתח מול מרקוס דניאל מספרד. יריבו הצפוי של הספרדי ברבע הגמר הוא בן ארצו דוד פרר (7). רוג'ר פדרר, אלוף אוסטרליה 2010, יפתח מול לוקס לצ'קו הסלובקי. אנדי רודיק (8) אמור לחכות לו ברבע הגמר.

המדורג 3, נובאק ג'וקוביץ', יפתח מול מרסל גרנולרס מספרד וצפוי לשחק מול תומס ברדיץ' הצ'כי ברבע הגמר ומול פדרר בחצי הגמר. רובין סודרלינג (4), צפוי לשחק מול פיינליסט 2010, אנדי מארי (5) ברבע הגמר הרביעי.

 

 


נדאל ופדרר. הגרלות נוחות לשניהם (רויטרס)

נדאל ופדרר. הגרלות נוחות לשניהם (רויטרס)
 

 

הגרלה לא קלה, קיבלה המדורגת 1 בין הנשים, קרוליין ווזניאקי שתשחק בסיבוב הראשון מול ג'סילה דולקו מארגנטינה המסוכנת ובסיבוב השלישי מול דומיניק סילבוקובה הסלובקית שניצחה אותה השבוע. ז'וסטין הנין צפויה לפגוש את ווזניאקי ברבע הגמר. המדורגת 2, וורה זבונרבה תפתח מול סיביל באמר מאוסטריה.

המועמדת העיקרית לזכייה קים קלייסטרס תפתח מול המדורגת 1 בעולם לשעבר, דינארה סאפינה במפגש הכי אטרקטיבי בסיבוב הראשון.  המדורגת 4, וונוס וויליאמס, תפתח מול שרה אירני מאיטליה וצפויה לפגוש את מריה שראפובה (14) בשמינית הגמר.

 

 


קים קלייסטרס. תפגוש את סאפינה כבר בסיבוב הראשון (GettyImages)

קים קלייסטרס. תפגוש את סאפינה כבר בסיבוב הראשון (GettyImages)
 

 

גלושקו בסיבוב השני במוקדמות
הישג ענק ליוליה גלושקו. הישראלית, 233 בעולם שנכנסה בדקה ה-90 למוקדמות אליפות אוסטרליה הפתוחה, גברה על המדורגת 170 בעולם, סילביה סולר אספינוסה מספרד 1:6, 6:4 ו-2:6 ועלתה לסיבוב המוקדמות השני.

גלושקו אמנם ניצחה כבר את המדורגת 42 בעולם בטורניר לפני כחודשיים, אבל זהו ללא ספק הנצחון החשוב ביותר של גלושקו בקריירה, על אחת הבמות המרכזיות של הטניס העולמי, ולמרות  כל ההתרגשות. יריבתה בסיבוב השני טרם נקבעה.

 

 


גלושקו. הישג מרשים מאוד (משה חרמון)

גלושקו. הישג מרשים מאוד (משה חרמון)
 

 

אסף אינגבר מאמנה של גלושקו אמר אחרי המשחק ל- ONE: 'יוליה שיחקה מעולה היום, כשהדרך לא פחות חשובה מהתוצאה. יוליה נאלצה להילחם על כל נקודה היום על המגרש ושום דבר לא בא בקלות'.

גלושקו פתחה את המשחק שהתעכב בכמה שעות עקב גשמים עם מערכה מצוינת בה שברה פעמיים ונצחה 1:6 בתוך 24 דקות. במערכה השניה בשיוויון 4:4, היתה לישראלית אפשרות לשבור, אך הספרדיה שמרה על ההגשות, ובמשחקון הבא שברה בעצמה את הישראלית ל-4:6.

 


פאר גלושקו. יוליה תצטרף לשחר בסיבוב הראשון? (יוסי ציפקיס)

פאר גלושקו. יוליה תצטרף לשחר בסיבוב הראשון? (יוסי ציפקיס)
 

 

גלושקו פתחה טוב את המערכה השלישית עם שבירה אחרי משחקון צמוד ושמירה ל-0:2. בהמשך שמרה הישראלית ל-1:3  ו-2:4, ואז שברה שוב ל-2:5 והגישה בהצלחה למשחק ולניצחון הגדול בקריירה בתוך 116 דקות.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן