חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אוסטרליה: ניצחונות לסלע ווינטרוב, גלושקו הפסידה

ההצלחה הישראלית במלבורן נמשכת. דודי סלע, המחבט הישראלי הבכיר (113 בעולם) עלה לסיבוב המוקדמות השלישי באליפות אוסטרליה הפתוחה עם ניצחון מרשים 2:6 ו-3:6 על איגור קוניצ'ין מרוסיה, 160 בעולם.

סלע, שהיה מקום אחד מחוץ להגרלה הראשית, עלה למגרש עם יתרון מנטלי של ארבעה ניצחונות בעבר על יריבו ופתח באופן מוחץ עם 0:4, קוניצ'ין הציל נקודת שבירה נוספת ועלה על הלוח, אבל הוא לא סיכן לרגע את ההגשות של סלע, ולא הגיע לאף נקודת שבירה משלו, והישראלי סגר 2:6.

במערכה השנייה נשמרו ההגשות עד 3:3, אז הצליח סלע לשבור ל-3:4 ומכאן זכה בקלות בשני המשחקונים הבאים ועלה למשחק המכריע על הכניסה לאליפות מול המדורג 135 בעולם, מיכאל ברר מגרמניה.

הנצחון המתוק מכולם, שייך לאלוף ישראל אמיר וינטרוב שסיים את יום המשחקים באוסטרליה עם נצחון אדיר 7:6 (10:8), 4:6 ו-0:6 על הטניסאי המולדובי ראדו אלבו, 220 בעולם. אלבו ניצח במערכה הראשונה שהיתה הפכפכה ואף הוליך 0:2 במערכה השנייה, אבל וינטרוב הראה התקדמות מנטלית עצומה, כשלא התייאש נלחם שבר בחזרה ולאחר שורת משחקונים צמודה שבר ל-4:6 וזכה במערכה השנייה. עם המומנטום וינטרוב שבר בפתיחת המערכה השלישית ל-0:2 ומשם כבר טייל לנצחון.

עבור וינטרוב מדובר בהיסטוריה פרטית, הישראלי המדורג 196 בעולם עולה לראשונה בקריירה שלו לסיבוב עלייה לגראנד סלאם. יריבו למאבק על כרטיס העלייה ועל 30,000 הדולרים שמקבל שחקן שנכנס לטורניר יהיה המדורג 179 בעולם, דייגו שוורצמן מארגנטינה.

לאחר שיוליה גלושקו התעלתה וניצחה את המדורגת 144 בעולם, רבקה דוקו מרינו מקולומביה עם 2:6, 6:4 ו-5:7, הפסידה הישראלית למדורגת 219 בעולם, טרזה מרדצ'ה מקרואטיה בת 23 עם 6:3,6:4,0:6.

 

שחר פאר, שתרד השבוע למקום ה-90 בעולם, תפגוש בסיבוב הראשון של אליפות אוסטרליה הפתוחה את אלכסנדרה פאנובה מרוסיה המדורגת 93 בעולם.

אם פאר תעבור סיבוב, היא תמנע מעצמה לצאת מרשימת 100 הראשונות בעולם אחרי אליפות אוסטרליה. בסיבוב השני מחכה לפאר, המדורגת 17, נדיה פטרובה או היפנית בת ה-42 קימיקו דאטה קרום.

פטיוק ניצחה בוונצואלה
לרה פטיוק עלתה לסיבוב השלישי בתחרות לנוער רמה 1 המתקיימת בוונצואלה לאחר ניצחון 3:6 ו-0:6 על דניאלה פדראסה נובאק הקולומביאנית בתוך 50 דקות בלבד.

 

לרה פטיוק. התחלה ביד ימין (מיגואל לוטרודט) (ONE)
לרה פטיוק. התחלה ביד ימין (מיגואל לוטרודט) (ONE)
 

 

בסיבוב הבא תפגוש פטיוק, המדורגת 4, את האמריקנית יוסו ארקונאדה המדורגת 14. המאמן אסף ימין: 'זו היתה התחלה סולידית ואנו מקווים להאריך את השהייה שלנו כאן עם רצף של ניצחונות. אני רוצה להודות לכל מי שהיה מעורב ועזר בהשגת הוויזה לוונצואלה'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן